Neler Yeni

RX 580 84 DERECE ISINMA

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Can inan
Mining yapan bir kuzenim var askerden yeni geldi baktı bende ekran kartı arıyorum bana kendi kartlarından birtane verdi. İçini açıp termal macunu yeniledim ve iyice bir temizledim kartı furmarkta 83 dereceyi görüyor %100 fanla, kartla baya çok mining yapıldığı belli zaten metro exodusda 84 dereceyi bile gördüm fan rpm'ini fulledim 82 oluyor maksimum. Kasam Fransız sıradan ofis tipi bir kasa.
Undervolt yapmaya çalıştım ama her deneyişimde ya mavi ka kırmızı ekran geldi kaldı o şekil. Sizce kartın sıcaklığını düşürmek için ne yapabilirim.
Kart asus dual rx 580 8gb (mining edition değil)

samet135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
Samet Yeniköy
Mining yapan bir kuzenim var askerden yeni geldi baktı bende ekran kartı arıyorum bana kendi kartlarından birtane verdi. İçini açıp termal macunu yeniledim ve iyice bir temizledim kartı furmarkta 83 dereceyi görüyor %100 fanla, kartla baya çok mining yapıldığı belli zaten metro exodusda 84 dereceyi bile gördüm fan rpm'ini fulledim 82 oluyor maksimum. Kasam Fransız sıradan ofis tipi bir kasa.
Undervolt yapmaya çalıştım ama her deneyişimde ya mavi ka kırmızı ekran geldi kaldı o şekil. Sizce kartın sıcaklığını düşürmek için ne yapabilirim.
Keşke en başında miningli kart almasaydınız. Bendede rx 580 var 75 dereceyi geçmiyor %30 fan devriyle.

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Can inan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
925
İsim
Ömer Murat KARACA
Termal pad bakımı da yaparsan rahatlayacaktır hocam. Bende de şuan asus dual rx 580 4gb var, %60 fanda max 69 derece ve garanti etiketi üzerinde içi açılmadı 3-4 senelik macunla bu durumda.

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Can inan
Termal pad bakımı da yaparsan rahatlayacaktır hocam. Bende de şuan asus dual rx 580 4gb var, %60 fanda max 69 derece ve garanti etiketi üzerinde içi açılmadı 3-4 senelik macunla bu durumda.
Kartı açtım fakat termal pad göremedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramin üstündeki çipler gibi olanlarda olması gerekiyor değilmi

Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Kayra
Hocam termal pad nasil yok sokmuslermi

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Can inan

Ömer Murat KARACA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
925
İsim
Ömer Murat KARACA
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ramin üstündeki çipler gibi olanlarda olması gerekiyor değilmi
Vram ve mosfet kısmında olur genelde. İnternetten kartın temizlik videolarını izleyip padlerin yerini ögren. Ardından internetten kaç MM pad koyulmasi gerektigini öğren ona göre de pad al cicek gibi olur kart.

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Can inan
Vram ve mosfet kısmında olur genelde. İnternetten kartın temizlik videolarını izleyip padlerin yerini ögren. Ardından internetten kaç MM pad koyulmasi gerektigini öğren ona göre de pad al cicek gibi olur kart.
Baktım 4mm pad kullanılması gerekiyormuş taktığı yerlerede baktım teşekkür ederim

NordaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Can inan

mehmettici

80+ Silver
shopping
şundanmi hocam

Top Bottom