Neler Yeni

RX 580 84 dereceye kadar çıkıyor

Krino6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berk Şenver
XFX RX580 ekran kartım var. Son zamanlarda hep 77-82 derece civarlarında. Normalde 70'lerde olurdu. İnternette baktığımda bu sıcaklık değerleri normal deniyor bu kart için. Fakat bugün "Witch It" adındaki oyunu bile oynarken 80 dereceyi görmesi şüphelenmeme sebep oldu. Sizce bu sıcaklığın sebebi ne olabilir? Yakın zamanda temizleyip termal macununu değiştirtmiştim. Virüs için Kaspersky'dan tarama yaptım o da bir şey bulmadı.

Bünyamina

80+ Platinum
XFX RX580 ekran kartım var. Son zamanlarda hep 77-82 derece civarlarında. Normalde 70'lerde olurdu. İnternette baktığımda bu sıcaklık değerleri normal deniyor bu kart için. Fakat bugün "Witch It" adındaki oyunu bile oynarken 80 dereceyi görmesi şüphelenmeme sebep oldu. Sizce bu sıcaklığın sebebi ne olabilir? Yakın zamanda temizleyip termal macununu değiştirtmiştim. Virüs için Kaspersky'dan tarama yaptım o da bir şey bulmadı.
Macunu değiştirtmiştin. Acaba hangi kalitede macun sürüldü ? Biraz da olsa zaman geçmiş kartın hafif tozlanmıştır. Kasa hava akışın iyi mi ? Oda sıcaklığı ne durumda ? Kasa havadar bir yerde mi ?
Benim kart 22 derece ortam sıcaklığında kasa hava akışı iyi havadar bir yerde yükte 75 derece civarını görüyor. Macun hiç değişmedi. 4 yılı geçti alalı. Kartın temizlik durumu iyi denebilir. Benim kart ile kıyasla bakalım ne gibi durumlar var sende aşağı yukarı bu derecelerde olması gerekir. Yoksa yazın 90 görebilirsin bu da fazla.

Aykut D.

80+ Gold
Termal bakımlar yeniyse kullanılan macun yüksek ihtimal kalitesiz .

Top Bottom