Neler Yeni

Öneri RX 580 alacağım, nelere dikkat etmeliyim? (2. El)

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tuna
Bütçe
1500
Merhaba dostlar 2. el RX 580 alıyorum, öncelikle sormak istediğim 3 soru var:

Birincisi, kartlarla 4 ay mining yapılmış. Alınır mı?

İkincisi, hangi modeli almalıyım?

Biriyle konuştum elinde Sapphire Pulse, Gigabyte ve MSI olduğunu biliyorum. Gigabyte ve MSI'ın tam modeli hakkında bir fikrim yok.

Üçüncüsü ise RX580 gibi mining yapılan modellerde nelere dikkat etmem gerek? FurMark testinde ısı ve FPS sonuçları aşağı yukarı ne olmalı? FurMark haricinde ne gibi programlar çalıştırıp ne gibi değerler elde etmek gerekir? Fiziksel olarak nelere göz atmam gerekir ve hangi soruları sormam gerekir?

(Lütfen paranın üstüne şu kadar ekle ve şunu al tarzında yorumlar yapmayın, bütçem gerçekten çok kısıtlı ve hepimizin de bildiği gibi en iyisi seçimlerden önce almak konusunda acele etmek lazım, şimdiden tavsiyeleriniz ve uğraştığınız için teşekkür ederim)

Mesaj otomatik birleştirildi:

@MuratTheFounderOfGariban hocam yardımcı olabilir misin?

şahin doğan

80+ Platinum
Teşekkür ederim tekrardan :) Ekran kartına ne tür bakımlar yapıldı tam olarak, ben de o şekilde bir yol haritası çizeyim kendime en azından. Bu arada Pulse modelinin 69-72 derecelerde gezindiğini biliyorum.
Fan temizliği ve termal macun değişimi yaptık. MX 4 kullandık termal macun değişiminde.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,252
İsim
Murat Orhan
Merhaba dostlar 2. el RX 580 alıyorum, öncelikle sormak istediğim 3 soru var:

Birincisi, kartlarla 4 ay mining yapılmış. Alınır mı?

İkincisi, hangi modeli almalıyım?

Biriyle konuştum elinde Sapphire Pulse, Gigabyte ve MSI olduğunu biliyorum. Gigabyte ve MSI'ın tam modeli hakkında bir fikrim yok.

Üçüncüsü ise RX580 gibi mining yapılan modellerde nelere dikkat etmem gerek? FurMark testinde ısı ve FPS sonuçları aşağı yukarı ne olmalı? FurMark haricinde ne gibi programlar çalıştırıp ne gibi değerler elde etmek gerekir? Fiziksel olarak nelere göz atmam gerekir ve hangi soruları sormam gerekir?

(Lütfen paranın üstüne şu kadar ekle ve şunu al tarzında yorumlar yapmayın, bütçem gerçekten çok kısıtlı ve hepimizin de bildiği gibi en iyisi seçimlerden önce almak konusunda acele etmek lazım, şimdiden tavsiyeleriniz ve uğraştığınız için teşekkür ederim)

@MuratTheFounderOfGariban hocam yardımcı olabilir misin?
Furmark testi yapıp internette ki muadilleri ile karşılaştır

Benim 1080 wefad etti az önce onunla uğraşıyorum

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tuna
Furmark testi yapıp internette ki muadilleri ile karşılaştır

Benim 1080 wefad etti az önce onunla uğraşıyorum
Aman hocam geçmiş olsun, inşallah halledilebilecek bir şeydir. Siz onu tamir ettikten sonra vesaire konuşuruz boş verin şimdi

toxicoin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Abdullah Kağızmanlı
Mining yapılmış kart yüksek km araba almak gibi, termal bakımları yapıldıysa sıkıntı çıkarmaz olay mining yapan arkadaşta bitiyor.

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tuna
Mining yapılmış kart yüksek km araba almak gibi, termal bakımları yapıldıysa sıkıntı çıkarmaz olay mining yapan arkadaşta bitiyor.
Güzel örneklediniz valla, 4 ay mining yapıldığını söyledi satıcı. Ne kadar doğru tartışılır tabii... İçi hiç açılmadığı için en azından reballing vesaire yapılmadığından eminiz. Ama termal bakımı da yapılmamış, kendim götürüp yaptırmam gerekebilir en azından kart temiz.

milenix

80+ Gold
Mining doğru yapıldığı taktirde oyundan daha az yorar.

Furmark testi yap, internette ki değerlerle karşılaştır. Biosun orjinal olup olmadığını kontrol et. Kartın soğutma bloğunda sararma vs. var mı diye bak. Mümkün olduğunca içi açılmamış modellere bakın. İçi açılmış modellerden uzak durmanızı tavsiye ederim.

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tuna
Mining doğru yapıldığı taktirde oyundan daha az yorar.

Furmark testi yap, internette ki değerlerle karşılaştır. Biosun orjinal olup olmadığını kontrol et. Kartın soğutma bloğunda sararma vs. var mı diye bak. Mümkün olduğunca içi açılmamış modellere bakın. İçi açılmış modellerden uzak durmanızı tavsiye ederim.
Hocam bazı ekran kartlarında ilginç bir şekilde RX 480 biosu yüklü oluyor, daha az voltaj çeksin diye ve sanırım mining performansı daha iyi diye. Onun için GPU-Z indirip kartın aslen modeline baksam yine aynı şeye varmış olur muyum?

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,252
İsim
Murat Orhan
Hocam bazı ekran kartlarında ilginç bir şekilde RX 480 biosu yüklü oluyor, daha az voltaj çeksin diye ve sanırım mining performansı daha iyi diye. Onun için GPU-Z indirip kartın aslen modeline baksam yine aynı şeye varmış olur muyum?
Ati flasher ile orj biosunu yukleyebilireiniz rahatlıkla

watchd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
K B
Hocam mining yapılsın sorun yok fakat bakımları yapıldımı hor kullanıldımı vs öğrenmen gerek bende mining yapılmış kart aldım rtx 3080 1 aydan fazla oldu çokta güzel sorunsuz sıkıntısız kullanıyorum

milenix

80+ Gold
Evet GPU-Z ile orjinal mi diye kontrol etmelisin.

Ati flasher ile orj biosunu yukleyebilireiniz rahatlıkla
Orjinal biosu yüklemek sıkıntı değil. Eğer başka bios atılmışsa alınmamalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11,252
İsim
Murat Orhan
Evet GPU-Z ile orjinal mi diye kontrol etmelisin.

Orjinal biosu yüklemek sıkıntı değil. Eğer başka bios atılmışsa alınmamalı.
Neden alınmasın kanka adam mining yaptım diyor zaten bios atılmış olması normal

Top Bottom