Neler Yeni

RX 580'li sistem kapanma sonrası açılmıyor

ofoguz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuz Rahmet
3 gün önceye kadar rust oynuyordum 95 96 derecelere kadar geliyordu sistemim. Oyunun ortasında kapandı ve açılmadı, kontrolleri yaptırdım ve ekran kartının kısa devre yaptığını öğrendim onu çıkardım fakat bu sefer sisteme hiç güç gelmiyor. Psu ya güç verdiğim ve açma tuşundan açtığım an ekte ki mavi ışık yanıyor ama kasada tık yok. (Güç tuşunun yanında ki 2 tane delikten üstte ki olan mavi ışık yanıyor)
Bunun sorunu nedir ve ne yapmam lazım.
Sistem; RX 580 8 GB ekran kartı
Ryzen 5 2600 işlemci
16 gb ram (2x8)
Vx plus 500 aerocool psu
A320m-k pro anakart

Danke

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
261
İsim
Yunus
Başka bir parçada arızalı olabilir tek tek denemen gerekiyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuyla bağımsız ama bir şey soracağım sana bu güç kaynağı tavsiye eder misin çok ses çıkarıyor mu bende almayı düşünüyorumda

Son düzenleme:

ofoguz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuz Rahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Başka bir parçada arızalı olabilir tek tek denemen gerekiyor

Konuyla bağımsız ama bir şey soracağım sana bu güç kaynağı tavsiye eder misin çok ses çıkarıyor mu bende almayı düşünüyorumda
Kullandığımı tavsiye ederim 0 ses darbeyede dayanıklı biraz anlık ofkelerle attığım tekmeler sonucu bir bozulma olmadı.

Bünyamina

80+ Platinum
Kısa devre diğer bileşenlere zarar vermiş olabilir mi ?
580 bende kullanıyorum da 5 yılıma girecek maksimum yükte 86 dereceyi görüyorum. Termal macun hiç değişmedim. Kasa hava akışım iyi. Kartım sadece hafif tozlu.

ofoguz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuz Rahmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kısa devre diğer bileşenlere zarar vermiş olabilir mi ?
580 bende kullanıyorum da 5 yılıma girecek maksimum yükte 86 dereceyi görüyorum. Termal macun hiç değişmedim. Kasa hava akışım iyi. Kartım sadece hafif tozlu.
Bilgisayarcıdan getirirken kasayı hafif bir darbe gördü psunun tarafı sarsılmanın etkisiyle bir zarar olabilir mi? Ve Bilgisayarcı başka her hangi bir sorundan bahsetmedi zaten gittim aldım taktım yok. Şuan ekran kartı çıkık bir durumda.

Bünyamina

80+ Platinum
Bilgisayarcıdan getirirken kasayı hafif bir darbe gördü psunun tarafı sarsılmanın etkisiyle bir zarar olabilir mi? Ve Bilgisayarcı başka her hangi bir sorundan bahsetmedi zaten gittim aldım taktım yok. Şuan ekran kartı çıkık bir durumda.
Bilgisayarınızdaki tüm parçalar yerli yerinde değil mi ? Nasıl verdiysen öyle mi aldın ?
Evet belki darbe görmesinden veya kısa devreden olabilir. Diğer tüm parçalar da hareket yoksa psudan kaynaklıdır.

ofoguz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuz Rahmet
Bilgisayarınızdaki tüm parçalar yerli yerinde değil mi ? Nasıl verdiysen öyle mi aldın ?
Evet belki darbe görmesinden veya kısa devreden olabilir. Diğer tüm parçalar da hareket yoksa psudan kaynaklıdır.
Kontrol ettim bütün parçalar yerli yerinde, Peki ihtimaller sonucunda gidecek olursak psudan ise güç kaynağını açtığım anda ön panelde mavi ışık neden yanıyor? Veya nasıl anlarım psu,anakarttan veya herhangi bir parçadan olduğunu elimde elektrikçilerin kullandığı primlerin voltunu ölçtüğü alet bulunmakta.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
5600g li sisteme sahibim geçen hafta tv ye bağlamıştım. ben yokken küçük kardeşim mönitöre bağlamaya çalışmış bir daha da açamamış. Düğmeye basıyorum hiç bir şekilde çalışan parça yok sadece anakartın ışığı yanıyor. Ekran kartı ram leri dvd ri m2 ssd yi söktüm. ramleri ve ekran kartının pinlerini mavi silgiyle sildim .Bios pilini söküp 3-4 dak bekledim Soketlere yağsız devre temizleyici sıktım. Sonra çalıştı. Ekran kartı yok diye öttüyordu. Tüm parçaları geri taktım . şu anda sorun yok.

ofoguz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Oğuz Rahmet
5600g li sisteme sahibim geçen hafta tv ye bağlamıştım. ben yokken küçük kardeşim mönitöre bağlamaya çalışmış bir daha da açamamış. Düğmeye basıyorum hiç bir şekilde çalışan parça yok sadece anakartın ışığı yanıyor. Ekran kartı ram leri dvd ri m2 ssd yi söktüm. ramleri ve ekran kartının pinlerini mavi silgiyle sildim .Bios pilini söküp 3-4 dak bekledim Soketlere yağsız devre temizleyici sıktım. Sonra çalıştı. Ekran kartı yok diye öttüyordu. Tüm parçaları geri taktım . şu anda sorun yok.
Yani diyorsunuz ki sistemi eline al harıl harıl sök güzel bir temizle sonra tak.

Güncelleme : psu yu kontrol ettim sigortasını açma kapama düğmesini ölçtüm hepsi geçiriyor. Psu da bir sorun bulunmamakta

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,815
Üyeler
155,927
Son üye
serseri22
Top Bottom