Neler Yeni

Rx 590 ekran kartı sorunlu mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bedirhan
Merhaba yeni sistem almayı düşünüyorum 2. El.
Ryzen 5 2600
Rx 590 8GB
650w PSU
Var sistemde. Alacağım kişi kendim oyun için toplamıştım bı sorun yaşamadım dedi. Oyunlarda ısınıyor dedi bende furmark testi istedim akşam atacak. Sorunlu bir kart mı? birkaç ay sonra ekran kartını değiştireceğim zaten ama sorun çıkartır mı o kadar?

Bünyamina

80+ Gold
Ryzen 5 2600
Rx 590 8GB
650w PSU
Var sistemde. Alacağım kişi kendim oyun için toplamıştım bı sorun yaşamadım dedi. Oyunlarda ısınıyor dedi bende furmark testi istedim akşam atacak. Sorunlu bir kart mı? birkaç ay sonra ekran kartını değiştireceğim zaten ama sorun çıkartır mı o kadar?
Hayır neden öyle olsun. Bu kartlar ısınıyor normal yani. Benim kart 580 macun değişmedim 5 yıla yaklaştı 30 derece oda sıcaklığında 86 dereceyi görebiliyor. Macun değişsem 80 derece civarına iner diye düşünüyorum. Bu sıcaklıkta bu kartın serisi modeli için normal yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bedirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır neden öyle olsun. Bu kartlar ısınıyor normal yani. Benim kart 580 macun değişmedim 5 yıla yaklaştı 30 derece oda sıcaklığında 86 dereceyi görebiliyor. Macun değişsem 80 derece civarına iner diye düşünüyorum. Bu sıcaklıkta bu kartın serisi modeli için normal yani.
Peki wattman hatası veya başka bir hata aldınız mı hiç? Herkes sorunlu diyor o yüzden biraz korkuyorum

eriston

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
haktan
70-75 derece o kart için normal dereceler AMD kartları her şekilde ısınıyor zaten. Ben performansta herhangi bir eksi yanını görmedim. Ben de kullanmaktayım Sapphire Nitro+ serisini gayet memnunum. Ama artık yükseltmek için satacağım ben de bir tık eskimeye başladı.

Bünyamina

80+ Gold
Peki wattman hatası veya başka bir hata aldınız mı hiç? Herkes sorunlu diyor o yüzden biraz korkuyorum
Evet aldım alıyorum da hala o sistemsel sorunlardan da kaynaklanıyor. Her kart böyle bir şey yapmıyor. Benim kart oc versiyona sahip. Çift monitör kullanıyorum. Bu yüzden yaptığını düşünüyorum. Başka nedenlerden dolayı da yapabilir. Öyle büyük bir sorun da değil.

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Ali Mert Okuducu
Ryzen 5 2600
Rx 590 8GB
650w PSU
1.5 senedir rx590 nitro+ modelini kullanıyorum. Daha hiç wattman hatası yemedim. Geçen ay termal macun yeniledim. Ets2de bütün ayarlar en yüksekte oynarken 70 dereceyi geçmedi

asko56

80+ Silver
Ryzen 5 2600
Rx 590 8GB
650w PSU
Rx 590 pulse modelini kendim uzun yıllar kullandım bir driver sorunsuz iken bir driver da wattman yemeden geçmiyordu karttan degil amd driverları kanser ediyor rx 590 çok çok kelepir bir fiyata degil ise tercih edilmez üstüne rx 590 kulalnıyor isen kaliteli bir 650w psu alman lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Bedirhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1.5 senedir rx590 nitro+ modelini kullanıyorum. Daha hiç wattman hatası yemedim. Geçen ay termal macun yeniledim. Ets2de bütün ayarlar en yüksekte oynarken 70 dereceyi geçmedi
Bende elimdeki PlayStation 4 ile takas etmeyi düşünüyorum takas edeyim o zaman.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet aldım alıyorum da hala o sistemsel sorunlardan da kaynaklanıyor. Her kart böyle bir şey yapmıyor. Benim kart oc versiyona sahip. Çift monitör kullanıyorum. Bu yüzden yaptığını düşünüyorum. Başka nedenlerden dolayı da yapabilir. Öyle büyük bir sorun da değil.
Wattman nasıl çözülüyor peki kolay mı?

Rx 590 pulse modelini kendim uzun yıllar kullandım bir driver sorunsuz iken bir driver da wattman yemeden geçmiyordu karttan degil amd driverları kanser ediyor rx 590 çok çok kelepir bir fiyata degil ise tercih edilmez üstüne rx 590 kulalnıyor isen kaliteli bir 650w psu alman lazım
Yazdığım sistemi elimdeki PS4 ile takas edeceğim 7k falan yapıyor sistem yani.

Bünyamina

80+ Gold
Rx 590 kendim yuzun yılalr kullandım bir driver sorunsuz iken bir driver da wattman yemedne geçmiyordu karttan degil amd driverları kanser ediyor rx 590 çok çok kelepir bir fiyata degil ise tercih edilmez üstüne rx 590 kulalnıyor isen kaliteli bir 650w psu alman lazım
650w psu gerek yok kaliteli bir 500w yeterli olur.

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Ali Mert Okuducu
Bende elimdeki PlayStation 4 ile takas etmeyi düşünüyorum takas edeyim o zaman.

Wattman nasıl çözülüyor peki kolay mı?
Hocam PS4 kadar pahalı değil diye biliyorum rx590. PS4 piyasası 5 6k arası değil miydi?

AliMert37

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Ali Mert Okuducu
Komple kasa mi takas ediyorsunuz yoksa ekran kartı mi sadece?

Top Bottom