Neler Yeni

Yardım RX 6600 Alırken Hangi Model Alınmalı?

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tuna
Selamlar dostlar elimde kısıtlı bir para var ve önümde 2 tane ekran kartı var. Bir tanesi RX 6600 Sapphire Pulse ve diğeri ise RX 6600 XFX Speedster SWFT. XFX Speedster olan ekran kartında oksitlenme/korozyon var. Büyük ihtimal mining yapılmış. Bu bana sorun çıkartır mı? Satacağım zaman sıkıntı olur mu? Sizce hangisini almalıyım?

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,065
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Selamlar dostlar elimde kısıtlı bir para var ve önümde 2 tane ekran kartı var. Bir tanesi RX 6600 Sapphire Pulse ve diğeri ise RX 6600 XFX Speedster SWFT. XFX Speedster olan ekran kartında oksitlenme/korozyon var. Büyük ihtimal mining yapılmış. Bu bana sorun çıkartır mı? Satacağım zaman sıkıntı olur mu? Sizce hangisini almalıyım?
Korozyon sorun çıkartır korozyon olmayan sıcaklık değerleri düşükse sapphirenin sapphireyi al derim yada daha iyi bi model bakmak istersen bir süre beklet paranı Asus msi gibi modellerede bakabilirsin (ki temiz nitro + 6600xt falan alırsın hem)

Cagdas5389

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
mecit burak kılıç
sapphire pulse alın geçin hocam bende var 1 yıldır kullanıyorum 75 dereceyi geçmedi %40 fan ile 75 derecede okadar yüksek bi derece hiç değil

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tuna
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Korozyon sorun çıkartır korozyon olmayan sıcaklık değerleri düşükse sapphirenin sapphireyi al derim yada daha iyi bi model bakmak istersen bir süre beklet paranı Asus msi gibi modellerede bakabilirsin (ki temiz nitro + 6600xt falan alırsın hem)

sapphire pulse alın geçin hocam bende var 1 yıldır kullanıyorum 75 dereceyi geçmedi %40 fan ile 75 derecede okadar yüksek bi derece hiç değil

Hocam Sapphire'in dereceleri de güzel aslında fakat diğer karta bakarsak dereceleri 60 civarlarında geziyor. XFX'in dereceleri daha iyi, o yüzden tereddütte kaldım. Sapphire'in dereceleri XFX'e göre kötü ama korozyon yok. XFX'in dereceleri Sapphire'e göre daha iyi ama korozyon var. Çıkabilirsen çık bakalım işin içinden :D

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,065
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Hocam Sapphire'in dereceleri de güzel aslında fakat diğer karta bakarsak dereceleri 60 civarlarında geziyor. XFX'in dereceleri daha iyi, o yüzden tereddütte kaldım. Sapphire'in dereceleri XFX'e göre kötü ama korozyon yok. XFX'in dereceleri Sapphire'e göre daha iyi ama korozyon var. Çıkabilirsen çık bakalım işin içinden :D
Valla hocam dediğim gibi yapın en iyisi çok aciliyeti yoksa daha temiz kart bakın sapphirenin pulse kartları ısınıyor (ki benim kartım 6500xt çok küçük bi odada yaşamadığımdan 65 üstünü çok görmedim oda furmark gibi testlerde) ancak 6600 ve üstü ısınıyor maalesef en kötü nitro+ 6600xt denk getirirsiniz belki

JolTuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Tuna
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla hocam dediğim gibi yapın en iyisi çok aciliyeti yoksa daha temiz kart bakın sapphirenin pulse kartları ısınıyor (ki benim kartım 6500xt çok küçük bi odada yaşamadığımdan 65 üstünü çok görmedim oda furmark gibi testlerde) ancak 6600 ve üstü ısınıyor maalesef en kötü nitro+ 6600xt denk getirirsiniz belki
Hocam vallahi bekleyebilir miyim bilmiyorum para su gibi akıp gidiyor. Hazır elde varken almayı düşünüyorum ya..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam vallahi bekleyebilir miyim bilmiyorum para su gibi akıp gidiyor. Hazır elde varken almayı düşünüyorum ya..
Sıcaklık derecelerine FurMark 70-71 demiş. Fanları da düşük çalışıyor aslında, fanlara ayar çekip daha soğuk olması sağlanabilir. Çok sorun olacağını zannetmiyorum Pulse'un. İleride satabilir miyim onu bilmiyorum ama

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,065
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sıcaklık derecelerine FurMark 70-71 demiş. Fanları da düşük çalışıyor aslında, fanlara ayar çekip daha soğuk olması sağlanabilir. Çok sorun olacağını zannetmiyorum Pulse'un. İleride satabilir miyim onu bilmiyorum ama
Hocam şöyle düşünün Şimdi kalitesiz ürün alıp ileride sorun yaşamakmı daha iyi yoksa biraz daha bekleyip iradeli davranıp daha iyi bi ürün alıp sorunsuz kullanmak mı

gOkO

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
93
İsim
Gökhan TUTAR
Bende 2 adet 6600 var birisi satıldı gibi yarın belli olacak. İkisi de xfx ve aynı kartlar ancak birisinde korozyon var. Sahibi yeminler etti kasadan çıktığına ama sonuçta korozyon var ve bence yan mining yapılmış, ya da klimalı bir odada saatlerce oyun oynanmış. Gel gelelim sıcaklık değerlerinde en ufak bir sorun yok. İki kartta maksimum 66-67 dereceleri görüyor furmarkta. Ben almadan önce korozyon olduğunu bilsem almazdım ama iş işten geçti. İki kartta garantili idi yakın fiyatlardan almama rağmen korozyon olanı daha ucuza ilana koydum. Demem o ki ben korozyonlu kart sevmiyorum ve tercih etmem ama kullanımda en ufak sıkıntı görmediğimi de belirtmek isterim...

YUNUS29

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
YUNUS
Asus RX 6600 Var satilik
10 ay ming yapildi sunada pc de oyin oynuyorum kutusu duruyor Fatura bu ay son
Bilgin olsun

Top Bottom