Neler Yeni

Yardım RX 6600 Wattman hatası ve Crash Defender hatası.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metin T
Merhaba dostar benim bir sorunum var. Radeon Rx6600 ekran kartım var, bilgisayarı alalı yaklaşık 1 ay oldu ve aldığımdan beri "Wattman" hatası ile karşılaşmaktayım, ekstra olarak bilgisayar ilk açıldığında bilgisayarda pixellenmeler, ekranın titreşmesi gibi sorunlar var. Oyunlara giriş yaptığımda 10-15 saniye içerisinde oyun çöküyor. Driverları da kuramıyorum, bunun sebebi Crash Defender'ın yazılım sürücüsünün çöktüğünü söylemesi. Anlayacağınız driver kurmama engel oluyor bu tarz olaylar, ne oyun oynayabiliyorum ne de google da falan dolaşabiliyorum, dolaşırken birden ekran kartı sürücüsü ile alakalı sıkıntı çıktı deyip ekran kararıyor ve tekrar açılıyor. Sürücü tam olarak kurulamıyor fakat anladığım kadarıyla arkada falan çalışıyor çünkü hata kutucuğunda yazılımın çöktüğü söyleniyor. Ekran kartını garantiye de yolladım ama bir sıkıntı yok deyip bana geri yolladılar, bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Herkese iyi günler. (Bahsettiğim driver: Radeon Software Adrenaline Edition WHQL 22.5.1, DDU ile birçok kez silip tekrardan yükledim fakat düzelmedi.)

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    79.5 KB · Hit: 98

sveaz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
832
İsim
ahmet ali özmert
Normal halini nereden indirebilirim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios güncel, XMP'yi nasıl açabilirim?
indirirken soruyor adrenalin mi değil mi diye eğer ekran kartını iade edebilirsen et bence başka bir rx6600 al

Rabiotta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
555
İsim
Mert Furkan Can
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar,oyunlar,diziler
umarım çözümünü bulursunuz rx 6600 alacagım gun rtx 2060 aldım daha ucuza aslında benım ıcın fazlasıyla yetıyor acıkcası

TahinPekmez

80+ Silver
Bu devirde en çok para eden şey yazılımdır, amd bu yüzden daha ucuz

ThEagles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
325
İsim
Berk
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metin T

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin
Auto Detect yaptığım zaman da son sürümü tavsiye ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

XMP Disable dı, profile 1 diye bir şey vardı onu seçtim aktifleştirilmiş olması gerekiyor.
Aynen kaydedip çıktıysan olmuştur. Şimdi bu dediğim yolu uygula.
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...ies/amd-radeon-6600-series/amd-radeon-rx-6600 22.5.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 22.5.1 sürümünü kurun. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metin T
Aynen kaydedip çıktıysan olmuştur. Şimdi bu dediğim yolu uygula.
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap...ies/amd-radeon-6600-series/amd-radeon-rx-6600 22.5.1 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 22.5.1 sürümünü kurun. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
Söylediğiniz şeyleri yaptım ve driverı kurdum, aslında daha farklı bir yol izledim, fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçtim ve kullanıcı ayarlarını kaydet mi öyle bir şey vardı onu devre dışı bıraktım kuruldu, ekrandaki pixel problemleri çözüldü. Bir el ölüm kalım maçı girdim valorantta ve oyundan atmadı ama ileride atar mı bilmiyorum. Şimdilik sorun çözülmüş gibi duruyor teşekkür ediyorum :)

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Söylediğiniz şeyleri yaptım ve driverı kurdum, aslında daha farklı bir yol izledim, fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçtim ve kullanıcı ayarlarını kaydet mi öyle bir şey vardı onu devre dışı bıraktım kuruldu, ekrandaki pixel problemleri çözüldü. Bir el ölüm kalım maçı girdim valorantta ve oyundan atmadı ama ileride atar mı bilmiyorum. Şimdilik sorun çözülmüş gibi duruyor teşekkür ediyorum :)
Watman hatasında watman yazmıyormuydu ya bunda yazmıyor

Ömerefe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
198
İsim
Efe
Sorun tekrarlarsa etiketlermisin beni merak ettim

Mertdvrim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Mert
Sorun tekrarlarsa etiketlermisin beni merak ettim
Kanka 5 aydır kullanıyorum 1 kere bu watman hatasını aldım birdaha almadım 5 gün oldu işte o zaman aldım neden 1 kere aldım birdaha almadım sizce

Son düzenleme:

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,864
İsim
Hacı
Sürüm 22.8.2 yi denediniz mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri