Neler Yeni

Yardım RX 6600 Wattman hatası ve Crash Defender hatası.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Metin T
Merhaba dostar benim bir sorunum var. Radeon Rx6600 ekran kartım var, bilgisayarı alalı yaklaşık 1 ay oldu ve aldığımdan beri "Wattman" hatası ile karşılaşmaktayım, ekstra olarak bilgisayar ilk açıldığında bilgisayarda pixellenmeler, ekranın titreşmesi gibi sorunlar var. Oyunlara giriş yaptığımda 10-15 saniye içerisinde oyun çöküyor. Driverları da kuramıyorum, bunun sebebi Crash Defender'ın yazılım sürücüsünün çöktüğünü söylemesi. Anlayacağınız driver kurmama engel oluyor bu tarz olaylar, ne oyun oynayabiliyorum ne de google da falan dolaşabiliyorum, dolaşırken birden ekran kartı sürücüsü ile alakalı sıkıntı çıktı deyip ekran kararıyor ve tekrar açılıyor. Sürücü tam olarak kurulamıyor fakat anladığım kadarıyla arkada falan çalışıyor çünkü hata kutucuğunda yazılımın çöktüğü söyleniyor. Ekran kartını garantiye de yolladım ama bir sıkıntı yok deyip bana geri yolladılar, bu konu hakkında bana yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Herkese iyi günler. (Bahsettiğim driver: Radeon Software Adrenaline Edition WHQL 22.5.1, DDU ile birçok kez silip tekrardan yükledim fakat düzelmedi.)

Ekler

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    79.5 KB · Hit: 98

warymajesty

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,191
İsim
yunus günaydın
Söylediğiniz şeyleri yaptım ve driverı kurdum, aslında daha farklı bir yol izledim, fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçtim ve kullanıcı ayarlarını kaydet mi öyle bir şey vardı onu devre dışı bıraktım kuruldu, ekrandaki pixel problemleri çözüldü. Bir el ölüm kalım maçı girdim valorantta ve oyundan atmadı ama ileride atar mı bilmiyorum. Şimdilik sorun çözülmüş gibi duruyor teşekkür ediyorum :)
Bu driver kuramama sorunu benim de başıma gelmişti. Sonradan farkettim ki windows update ile çakışıyorlar. Windows update ben adrenalini kurmaya çalışırken arka planda driver kurmaya çalışıyordu. Update'i kapatıp kurmuştum sorun çözülmüştü.

sooykan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Soykan
6900xt ile benim başıma bir kez geldi wattman uyarısı. Bunun sebebi de işlemciye undervolt yapmam. Yeniden başlattıktan sonra geldi oyun sırasında gelmedi. Anlaşılan işlemciye sağlam overclock ya da undervolt yapmak. Burada bir yerde okumuştum. AMD kullanmak biraz ilgi gerektiriyor. Tak çalıştır bir ekran kartı değil. Sürücü yüklemek için belli prosedürler gerekiyor. Fakat ben bu wattman uyarısına hata denmesini yanlış buluyorum. AMD istese bu uyarıyı kaldırır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,843
Üyeler
153,947
Son üye
Emre.5
Top Bottom