Neler Yeni

Çözüldü✓ RX 6700 XT - Fortnite FPS Drop Sorunu

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon ve Uygulama Yazılımı
Dostlar merhaba, birkaç gün evvele kadar pcyi nihayet topladım. Bütün driverlar yüklü, şükür sıkıntısız çalışıyor. Önceden lowda kasan her oyunu şuan ultrada sıkıntısız oynuyorum. Dün fortnite indirdim onda da en az 250-300 fps rahat alıyorum fakat sebepsiz yere aniden drop yiyorum, zaten oyuna girerken de driverın güncel olmadığıyla ilgili bir hata alıyorum -ki en güncelini kullanıyorum. 2 saniyede bir drop giriyor geri düzeliyor, yırtılma veya lag söz konusu değil. Low ve Med ayarlarda da denedim aynı sorun devam ediyor, test ettiğim hiçbir oyunda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sorunun ne olduğunu bulamadım. Eğer aynı sorunla karşılaşan varsa yorum yaparsa sevinirim. Teşekkürler.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,167
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Dostlar merhaba, birkaç gün evvele kadar pcyi nihayet topladım. Bütün driverlar yüklü, şükür sıkıntısız çalışıyor. Önceden lowda kasan her oyunu şuan ultrada sıkıntısız oynuyorum. Dün fortnite indirdim onda da en az 250-300 fps rahat alıyorum fakat sebepsiz yere aniden drop yiyorum, zaten oyuna girerken de driverın güncel olmadığıyla ilgili bir hata alıyorum -ki en güncelini kullanıyorum. 2 saniyede bir drop giriyor geri düzeliyor, yırtılma veya lag söz konusu değil. Low ve Med ayarlarda da denedim aynı sorun devam ediyor, test ettiğim hiçbir oyunda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sorunun ne olduğunu bulamadım. Eğer aynı sorunla karşılaşan varsa yorum yaparsa sevinirim. Teşekkürler.
Dünde biri Fortnite da sorun yaşamıştı. Ya Driver oyunla çakışıyor bir şey oluyor ya da direkt oyun bozuk şuan. Eski sürüm bir Driver deneyebilirsin. DX11' di sanırım oyun, 22.5.2 sürümünde DX11 için köklü değişiklik oldu belki ondandır.

Son düzenleme:

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dünde biri Fortnite da sorun yaşamıştı. Ya Driver oyunla çakışıyor bir şey oluyor ya da direkt oyun bozuk şuan. Eski sürüm bir Driver deneyebilirsin. DX11' di sanırım oyun 22.5.2 sürümünde DX11 için köklü değişiklik oldu belki ondandır.
Akşam dediğiniz gibi yaparım. O postu ben de görmüştüm ama belki istisnadır diye düşünmüştüm. Tavsiye için teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
110
İsim
Emir Alkan
ekran kartından memnun musun? bende aldım bu hafta içi geliyor

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
ekran kartından memnun musun? bende aldım bu hafta içi geliyor
Modelin soğutması baya iyi, kart zaten performansı yüksek. Sadece benimkinde coilwhine sorunu var ama eski pcyi yıllardır kullandığım için kasadan çıkan sesler çok bir sorun teşkil etmiyor :D FreeSync monitörün de varsa tadından yenmez, ben eski Samsung 75Hz 13ms monitörle bile gayet memnunum.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin
Modelin soğutması baya iyi, kart zaten performansı yüksek. Sadece benimkinde coilwhine sorunu var ama eski pcyi yıllardır kullandığım için kasadan çıkan sesler çok bir sorun teşkil etmiyor :D FreeSync monitörün de varsa tadından yenmez, ben eski Samsung 75Hz 13ms monitörle bile gayet memnunum.
13ms neymiş ya. Valoda adama ateş etsem 1 dakikaya varır anca

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
13ms neymiş ya. Valoda adama ateş etsem 1 dakikaya varır anca
Düşün artık yıllardır bununla oynuyorum ahah. Ms'i bir tane uygulamada ölçmüştüm doğru mu bilmiyorum bu arada.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,589
İsim
Oğuzhan Şahin

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
1656341879355.png

Sorunun kaynağı yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi driver kaynaklıymış, zaten kendileri release notes'da paylaşmışlar bu durumu. Sağlık olsun.

wake up to reality

80+ Silver
6700 Xt aldım taktım drop yiyordum driver değiştirdim tam olarak düzelmedi. bir de oyun çöküp çöküp duruyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
962,867
Üyeler
151,963
Son üye
Haseria
Top Bottom