Neler Yeni

RX 6500 XT İ3 10100F sistem fps drop sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Erkan Şahin
ben i3 10100F den şüpheleniyordum pci express 3.0 da kullandığım için o yüzden pci express 4.0 destekleyen bir işlemciye geçmeyi düşünüyordum bu fps drop sorununa çözüm bulabildiniz mi hocam siz
Bence işlemciylr alakalı olabilir hocsm çünkü normalde sistemlerde ekran ksrtı kullanımıyla işlemci kullanımı değerleri aynı oluyor ekran kartınızla düşük bile olsa darboğaz var mı bilmiyorum ama i 3 10.nesil ekran ksrtina gore dusuk bir ismelmci diye biliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Osman Karakoç
bende de i3 10100f gtx 1660ti var aynı fps dropları bende de var hocam siz çözebildiniz mi sorunu ?
Yok hocam aynı işlemci çözemedim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bence işlemciylr alakalı olabilir hocsm çünkü normalde sistemlerde ekran ksrtı kullanımıyla işlemci kullanımı değerleri aynı oluyor ekran kartınızla düşük bile olsa darboğaz var mı bilmiyorum ama i 3 10.nesil ekran ksrtina gore dusuk bir ismelmci diye biliyorum
Evet hocam işlemcinin daha ön planda olduğu god of war gibi oyunlarda dropların sayısı inanılmaz oluyor

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,016
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Rx 6500xt ile darboğaz olmaz büyük ihtimale o kadar düşük bir işlemci değil bendede var aynı işlemci gt 1030 ile kullanıyorum rtx 2060 alıcağım darboğaz çok yok onlada olmaz zaten rx 6600 ile i3 10100f kullanan bile var darboğaz olduğunu düşünmüyorum ekran kartında bir şey var bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ümit Öztürk
Rx 6500xt ile darboğaz olmaz büyük ihtimale o kadar düşük bir işlemci değil bendede var aynı işlemci gt 1030 ile kullanıyorum rtx 2060 alıcağım darboğaz çok yok onlada olmaz zaten rx 6600 ile i3 10100f kullanan bile var darboğaz olduğunu düşünmüyorum ekran kartında bir şey var bence.
benim bildiğim fps dropları aşırı ısınma yoksa ekran kartından olmaz genelde diğer bileşenler gücünden veya arızasından dolayı ekran kartını besleyemez ve fps droplar olur veya oyun da sıkıntı olabilir geçen de amd ekran kartı var diye birine ezberden 10 kere dirver silip yüklettiler çözülmedi sonra çocuk işlemciyi değiştirdi düzeldi sorunu amd diye ezber yorum yapıyor herkes

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,016
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
benim bildiğim fps dropları aşırı ısınma yoksa ekran kartından olmaz genelde diğer bileşenler gücünden veya arızasından dolayı ekran kartını besleyemez ve fps droplar olur veya oyun da sıkıntı olabilir geçen de amd ekran kartı var diye birine ezberden 10 kere dirver silip yüklettiler çözülmedi sonra çocuk işlemciyi değiştirdi düzeldi sorunu amd diye ezber yorum yapıyor herkes
Ben amd diye yorum yapmadım genel olarak ekran kartında sıkıntı olabilir onu söyledim yoksa amd yada nvidia farketmez kaç ay önceki konuya etiketlemişsin olayı bile hatırlamıyorum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,300
Üyeler
140,803
Son üye
aktkn
Top Bottom