Neler Yeni

rx 6750 xt (kod31) hatası

omerfbyzt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömer Faruk Bayazıt
Merhaba iyi bayramlar. yaklaşık 1 ay önce kadar Tebilondan biraz özelleştirip hazır sistem topladım. Bu arada hayatımda ilk defa bir toplama bilgisayar kullanıyorum zaten bilgisayar konusunda da çok bilgili biri değilim. Kasa: ryzen 5 5600
rx 6750 xt
kasa ve psu:deepcool cc560 FP650 650W 80+
asus prime b550M-K
16gb 3200mhz ram
Monitör aldıktan sonra bilgisayarı yaklaşık 2-3 hafta kullandım. Ekran kartındaki coil whine haricinde bir sorunum yoktu. Zaten bilgisayarı ilk aldığımda işlemci ekran kartı testini de yaptım herhangi bir sorun olmadı. Ancak geçen gün oyun oynarken(valorant) birden bire ekran kapandı ve "standby mode" yazdı. Ben de sorunu anlamadığım için reset attım. 165 hz kullandığım ekranda bir sorun olduğunu farkettim ve amd uygulamasını açmak istedim. Uygulamaya tıkladığımda bu windowsla uyumlu değil tarzında bir şey yazdı. Benim de aklıma aygıt yöneticisini kontrol etmek geldi ve şu sorunla karşılaştım. Kod 22 hatası verdi. Ben de ekran kartını etkinleştirdim ve 2. resimdeki gibi ilerledi. sonra devam et e tıkladım ve bu sefer de kod 31 hatası verdi. Ben de forumlardan araştırmaya başladım. DDU indirip driverları silip bir öncekini yükledim sorunsuz gibi gözüküyordu. Tekrar oyuna girdim ve 10 dakika oynadım oynamadım tekrar aynı işlemler devam etti. ben de bu sefer ddu ile kaldırmadan direkt olarak son kurduğum driverı bir daha kurdum. Yine sorun çözülmüş gibi gözüküyordu hertz normale geldi, aygıt yöneticisinde herhangi bir sorun olmadı ben de bu sefer furmark testi yapıp işimi garantiye almak istedim. Daha 2. dakikada ekran tekrar kapandı standby mode hatasını yine verdi. Tekrar aygıt yöneticisinde ekran kartında sorun gösterdi (kod22 ve devamında kod31 hatası). Ben de ddu ile silmeden yine aynı şekil driverı kurdum yine aygıt yöneticisindeki sorun çözüldü şu an normal gözüküyor ama eminim ki yine ekran kartını kullanan bir uygulama açsam 10 dk içerisinde yine kapanacak aynı hikaye tekrarlanacak. Dediğim gibi bu konular hakkında çok bir bilgim yok internette de çözümünü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Bayramdan sonra ekran kartını garantiye göndermeyi düşünüyorum ancak bilgisayar freedos sağ olsunlar bana windows10 pronun deneme sürümünü kurup göndermişler. Acaba ekran kartını garantiye göndermeden önce format mı atsam? ( resimleri yüklemek istedim ama çok büyük diyor maalesef yükleyemiyorum.
kod 22==> Bu aygıt devreden çıkartıldı etkinleştire tıkla
hemen sonrasında==> Windows bu aygıtı etkinleştirdi ancak hala düzgün çalışmıyor
kod31==> windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün çalışmıyor.
(işlem başarısız) istenen işlem başarısız oldu.

Top Bottom