Neler Yeni

Yardım RX 7700 XT hangi modeli alınır?

stiga05fx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
695
İsim
Draq123
Sıfır alcaktan nvida al 2.el amd al
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sapphire Nitro+ ve Powercolor Red Devil 'ler AMD GPU 'larda en kaliteli malzemeyi ve işçiliği sunan markalar. Ben 2 seferdir Sapphire Nitro+ tercih ediyorum ve elektrik tüketimi hariç çok memnunum.

1 ay kadar önce sistem topladım, RX7800XT bakıyordum ve bu sırada ikinci el RX 6900 XT 'lerin yarı fiyata alınabildiğini fark ettim. Uzun zamandır takip ettiğim ve referanslı üyeler tarafından alım-satım yapılan bir parça grubunda tesadüfen Sapphire Nitro+ RX 6900XT 'ye denk gelip referanslı bir üyeden satın aldım, bana 9500 TL maliyeti oldu, sıfırının iki katı fiyatı olduğu ve rakibi Nvidia kartın yaklaşık 4 katı fiyatta olduğu gerçeğini düşününce fazlasıyla memnun olduğumu söylemeliyim. Düşünsenize aynı güç için asgari ücretli birisi yemeden içmeden 3 ay daha fazladan çalışıyor.

Alıntıyı görüntüle
Rakibi nasil 4kat oluyor🤣

Sapphire Nitro+ ve Powercolor Red Devil 'ler AMD GPU 'larda en kaliteli malzemeyi ve işçiliği sunan markalar. Diğer markalar bilerek ama bilmeyerek AMD GPU düşmanlığından mıdır nedir bilinmez, bilerek kartlarda tasarım hatası yapıyor, bunu internette küçük bir araştırma yaparak görebilirsiniz, bundan dolayı ben bu iki markadan başka AMD marka GPU almam. Ben 2 seferdir Sapphire Nitro+ tercih ediyorum ve elektrik tüketimi hariç çok memnunum.

1 ay kadar önce sistem topladım, RX7800XT bakıyordum ve bu sırada ikinci el RX 6900 XT 'lerin yarı fiyata alınabildiğini fark ettim. Uzun zamandır takip ettiğim ve referanslı üyeler tarafından alım-satım yapılan bir parça grubunda tesadüfen Sapphire Nitro+ RX 6900XT 'ye denk gelip referanslı bir üyeden satın aldım, bana 9500 TL maliyeti oldu, sıfırının iki katı fiyatı olduğu ve rakibi Nvidia kartın yaklaşık 4 katı fiyatta olduğu gerçeğini düşününce fazlasıyla memnun olduğumu söylemeliyim. Düşünsenize aynı güç için asgari ücretli birisi yemeden içmeden 3 ay daha fazladan çalışıyor.

Alıntıyı görüntüle
Bunu rakibi dlss ile 4070 ve oda 21bin felan

Ysfgms

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Yusuf Gümüş
Sapphire Nitro+ ve Powercolor Red Devil 'ler AMD GPU 'larda en kaliteli malzemeyi ve işçiliği sunan markalar. Diğer markalar bilerek ama bilmeyerek AMD GPU düşmanlığından mıdır nedir bilinmez, bilerek kartlarda tasarım hatası yapıyor, bunu internette küçük bir araştırma yaparak görebilirsiniz, bundan dolayı ben bu iki markadan başka AMD marka GPU almam. Ben 2 seferdir Sapphire Nitro+ tercih ediyorum ve elektrik tüketimi hariç çok memnunum.

Alıntıyı görüntüle
Katılıyorum hocam. 2.el de amd kartlar çok uyguna geliyor. Tam fiyat performans oluyor yani.

• Beğen
Reaksiyonlar: TLPA

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
Son düzenleme:

TLPA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Talip Avcı
Sıfır alcaktan nvida al 2.el amd al

Rakibi nasil 4kat oluyor🤣

Bunu rakibi dlss ile 4070 ve oda 21bin felan
Ya RT, DLSS 'i falan geç kas gücü olarak değerlendir. 4090 'ım bile olsa RT kullanacağımı sanmıyorum, DLSS rakibi olarak da FSR var, FSR 3.0 'ı gördün mü bilmiyorum, bunlarda daha deneysel bir teknoloji. Ben fanlık yapamam hangisi ucuzsa ve işimi görüyorsa o iyidir. Ben yeri geliyor daha fazla FPS almak için 6900 XT gibi bir kartta bile grafikleri düşürüyorum, göreceli bir kavram aslında.

Ben şimdi 7800X3D ile birlikte kullanıyorum, SMA açık şekilde bu videodakinin üzerine temiz 20-25 FPS koyuyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-rx-6950-xt-ekran-karti-16gb-1143278659/detay @Ysfgms

güç kaynağım bu karta yeterli olacak mıdır? 3 monitör kullanıcam
Çok istemiş ya, birde MSI AMD kart, iki kez düşünürüm. PSU olarak güzel ve 800W civarı bir PSU yoksa sizi üzer.

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
Ya RT, DLSS 'i falan geç kas gücü olarak değerlendir. 4090 'ım bile olsa RT kullanacağımı sanmıyorum, DLSS rakibi olarak da FSR var, FSR 3.0 'ı gördün mü bilmiyorum, bunlarda daha deneysel bir teknoloji. Ben fanlık yapamam hangisi ucuzsa ve işimi görüyorsa o iyidir. Ben yeri geliyor daha fazla FPS almak için 6900 XT gibi bir kartta bile grafikleri düşürüyorum, göreceli bir kavram aslında.

Ben şimdi 7800X3D ile birlikte kullanıyorum, SMA açık şekilde bu videodakinin üzerine temiz 20-25 FPS koyuyor.

Çok istemiş ya, birde MSI AMD kart, iki kez düşünürüm. PSU olarak güzel ve 800W civarı bir PSU yoksa sizi üzer.
https://www.incehesap.com/msi-mpg-a750gf-750w-full-moduler-gaming-power-supply-fiyati-48633/ bunu kullanıyorum 3090 veya rx6900xt bulucam bakalım geziyorum 2. elleri

hamza ab

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Anan hamza
Abdullah'ın videosundan sonra 3090 veya 4070 ararken rx 7700xt almaya karar verdim. Fiyat ve performans olarak günümüze 2k ultra için yeterli olduğunu gördüm. Sistemim;
Alıntıyı görüntüle
bu şekilde. Fiyat farkı olarak çok fark olduğunu gördüm hangi rx 7700xt'yi seçmem gerektiğine yardımcı olur musunuz? ben bunu buldum.
rtx 3090 daha iyi

TLPA

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Talip Avcı
muhtemelen iş görür, 3090 'da güzel bir seçim elbette, F/P olarak sunduğuna bakmak lazım, Nvidia GPU 'lar her zaman daha stabil, daha serin ve daha sorunsuz olmuştur ama ne hikmetse psikolojik midir nedir AMD kartlardaki akıcılığı Nvidia 'da yakalayamıyorum. Ben biraz GTA 6 'ya kafayı taktığım için 3 sene sonra bir yükseltme yapacağımı düşünerek çokta uçmak istemedim. Muhtemelen 3. nesil AM5 bir işlemci(gerek görür müyüm bilmiyorum) bellekleri de duruma göre 7000-8000 MHZ ile GPU 'yu da GTA 6 'nın hakkını verecek şekilde bütçem dahilinde yükseltmeyi düşünüyorum. İçimden bir ses bunlara hiç gerek olmayacak çünkü 6900 XT GTA 6 'yı parçalayacak diyor ayrı konu. :)

Bu arada kartların piyasasını tam bilmeyerek yazıyorum, aslında hemen hemen aynıymış ya, fiyata odaklanarak seçim yapın bence.

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
yeni yıla giricez diye herkes fiyatları 2. elde 4-5k arttırmış düşük fiyatların da güvenilirliği yok 7700xt aldım zaten 1080p üstüne çıkmıyıcam teşekkür ederim herkese

Trabzonli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Kadir bayraktar
Abdullah'ın videosundan sonra 3090 veya 4070 ararken rx 7700xt almaya karar verdim. Fiyat ve performans olarak günümüze 2k ultra için yeterli olduğunu gördüm. Sistemim;
Alıntıyı görüntüle
bu şekilde. Fiyat farkı olarak çok fark olduğunu gördüm hangi rx 7700xt'yi seçmem gerektiğine yardımcı olur musunuz? ben bunu buldum.
Nekadara topladınız

Atius

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
atacan atmaca
Nekadara topladınız
ekran kartıyla beraber 33bin TL tuttu

ekran kartıyla beraber 33bin TL tuttu