Neler Yeni

RX570 FurMark değerlerim nasıl? OC yapabilir miyim?

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Abdullah Aydoğdu
Sapphire RX570 Pulse ITX 4 GB tek fanlı model sahibiyim. 2019 Haziran'da aldım. Aldığımdan beri hiç macununu falan değiştirmedim, OC yapmadım, mining yapmadım. Taktım kasaya kullanıyorum dümdüz. İlk defa test yaptım ekran kartına. Testteyken zerre kadar ses çıkartmadı ben uçak sesi çıkacak zannediyordum ona şaşırdım. Hatta test bozuk diye elimle ekran kartının sıcaklığını ölçtüm elim yandı. :D

Bu testi asıl yapma sebebim OC yapıp yapamayacağımı öğrenmekti. Eğer halihazırda aşırı ısınıyorsa yapmayayım diye.
Dark F40 kasa kullanıyorum, kasayla gelen 2 tane fan var işte. 19 dakika test yaptım. 72-73 derece oldu. SS aldım ama siyah ekran çıkmış ondan telefon resmini ekledim, biraz kötü gözüküyor kusura bakmayın. Değerlerim nasıl? OC yapabilir miyim?

Ekler

• qweqewewqwqe.png
    qweqewewqwqe.png
    35.8 KB · Hit: 30
  • IMG20230226125944.jpg
    IMG20230226125944.jpg
    310.8 KB · Hit: 36
  • IMG20230226125950.jpg
    IMG20230226125950.jpg
    324.9 KB · Hit: 35
Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Çetin
Sapphire RX570 Pulse ITX 4 GB tek fanlı model sahibiyim. 2019 Haziran'da aldım. Aldığımdan beri hiç macununu falan değiştirmedim, OC yapmadım, mining yapmadım. Taktım kasaya kullanıyorum dümdüz. İlk defa test yaptım ekran kartına. Testteyken zerre kadar ses çıkartmadı ben uçak sesi çıkacak zannediyordum ona şaşırdım. Hatta test bozuk diye elimle ekran kartının sıcaklığını ölçtüm elim yandı. :D

Bu testi asıl yapma sebebim OC yapıp yapamayacağımı öğrenmekti. Eğer halihazırda aşırı ısınıyorsa yapmayayım diye.
Dark F40 kasa kullanıyorum, kasayla gelen 2 tane fan var işte. 19 dakika test yaptım. 72-73 derece oldu. SS aldım ama siyah ekran çıkmış ondan telefon resmini ekledim, biraz kötü gözüküyor kusura bakmayın. Değerlerim nasıl? OC yapabilir miyim?
Hocam sıcaklık değerleri gayet guzel ama fps neden dusuk onu anlayamadım

Bünyamina

80+ Gold

oc yapınca pek fark olmuyor değecek kadar performans artışı yaşanmadığı için bu kartta yapılmamasını öneririm boşuna sıcaklığın 80 leri görebilir
elini bir daha ekran kartı çalışırken ya da çalışmıyorken üstüne sürme statik den sıkıntı çıkabilir defalarca yaşadım ben uğraştırıyor çıkar tak o anki heyecan felan değmez :D

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Abdullah Aydoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sıcaklık değerleri gayet guzel ama fps neden dusuk onu anlayamadım
Milletinki 20-30 muş galiba benimki 8X MSAA olduğundan olabilir mi? Sorun mu var yoksa?
Mesaj otomatik birleştirildi:

oc yapınca pek fark olmuyor değecek kadar performans artışı yaşanmadığı için bu kartta yapılmamasını öneririm
Hadi ya, üzdü. %10 fps artışı sağlamaz mı?

Bünyamina

80+ Gold
Milletinki 20-30 muş galiba benimki 8X MSAA olduğundan olabilir mi? Sorun mu var yoksa?

bu testler %100 gerçek değerler değil o dediğin fps olayında mesela çok dikkat etmene gerek yok ona normaldir seninki de büyük ihtimalle
sanmıyorum %10 luk artış

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Çetin

Hocam belki furmark bozuktur sizin bazilarinda oluyordu benimde ekran karti aldigim kiside furmark 10 fps di bende 70 oluyordu fakat o kadar artis sağlayacağını dusunmuyorum rx 570 tek fan modeline bence cok bir oc yapamazsınız karti riske atmaya deymez o kart ile oynayabileceginiz oyunlar ve alacaginiz fps ler belli zaten

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Abdullah Aydoğdu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam belki furmark bozuktur sizin bazilarinda oluyordu benimde ekran karti aldigim kiside furmark 10 fps di bende 70 oluyordu fakat o kadar artis sağlayacağını dusunmuyorum rx 570 tek fan modeline bence cok bir oc yapamazsınız karti riske atmaya deymez o kart ile oynayabileceginiz oyunlar ve alacaginiz fps ler belli zaten
Aga YT'de testlerde adamlar 40 FPS'den 50 fpslere çıkıyorlar. Yani %25 artış falan oluyor bu. Siz neden %10 artmayacağını söylüyorsunuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Çetin
Aga YT'de testlerde adamlar 40 FPS'den 50 fpslere çıkıyorlar. Yani %25 artış falan oluyor bu. Siz neden %10 artmayacağını söylüyorsunuz?
Hocam oc konusunda o kadar tecrubeli değilim kac hz monitor kullaniyorsunuz acaba ve oynadığınız oyunlar nedir

NoctuaFanBoyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,915
İsim
Hamza Ziya Üstün
Msaa kapalı 1080p test atın. Oc sadece sıcaklıklara bakılıp yapılmaz çip kalitesi de çok önemli.

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Abdullah Aydoğdu
qewqweq.png

Bu şekilde OC yapsam olur mu? Biliyorum deneme yanılma işi de bir yerden başlamak lazım denemeye. Denerken absürd sayılarla başlamak istemiyorum. Bu değerler denemeye değer mi? 4 tane şeyde değişiklik yaptım altlarını çizdim. Memory clock niyeyse fazla artmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Çetin
Alıntıyı görüntüle

Bu şekilde OC yapsam olur mu? Biliyorum deneme yanılma işi de bir yerden başlamak lazım denemeye. Denerken absürd sayılarla başlamak istemiyorum. Bu değerler denemeye değer mi? 4 tane şeyde değişiklik yaptım altlarını çizdim. Memory clock niyeyse fazla artmıyor.
Hocam cok ugrastiracaktir voltaj ayarlamak gibi seyler eğer daha once yapmadiysaniz önermiyorum kartı yakabilirsiniz

Alıntıyı görüntüle

Oynadığınız oyunlar nedir ve monitorunuz kac hz

Enivici Vokke

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,799
İsim
Abdullah Aydoğdu
Hocam cok ugrastiracaktir voltaj ayarlamak gibi seyler eğer daha once yapmadiysaniz önermiyorum kartı yakabilirsiniz

Oynadığınız oyunlar nedir ve monitorunuz kac hz
Core Voltage +80 yaptım. Yeterli mi bu? Her türlü oyun oynuyorum. Ekran kartımın performansını arttırmak istiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren Çetin
Core Voltage +80 yaptım. Yeterli mi bu? Her türlü oyun oynuyorum. Ekran kartımın performansını arttırmak istiyorum.
Hocam oc konusunda tecrubeli degilim ama sizin gibi ilk defa yapacaklar voltajla oynamadan 30 mhz 25 mhz arttirak her arttirisda 30 dakika yukte test etmekdir eger kapanmazsa tekrar 30 mhz yine kapanmazsa tekrar 30 mhz bu yapabileceginiz en basit yontem ve monitorunuz kac hz lutfen cevaplayin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,141
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom