Neler Yeni

RX570 SİYAH EKRAN HATASI

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kadir Civek
Arkadaşlar artık gına geldi, oyun oynarken tadım kaçıyor, oyun hevesim kalmadı.
Oyuna giriyorum bir ande ekran kapanıp açılıyor, grafik sürücüsü çöktü, watman hatası felan filan, bazen ekran gidiyor bir daha gelmiyor, monitör sanki uyku moduna girmiş gibi kapanıyor ışığı yanıp sönüyor, kasayı manuel olarak tuştan kapatmazsam, düzelmiyor, restar tuşuna basınca hata devam ediyor illa temelli kapatıp öyle açmam gerekiyor.
Sıkıldım artık sürekli driver değiştirmekten farklı çözüm yolları bulmaktan, cidden amd ekran kartından soğumuş bulunmaktayım ciddi olarak var mı bir çözümü bunu vallahi hayır duamı alır cennetlik olur. Kimi etiketliyorsanız etiketlyin abi, Abdullah abi senin bir bildiğin varsa lütfen yardım et, yada ulaştırın arkadaşlar bu karta ve bu hataya sahip olanlar cidden çok rahatlar.
Sistem özelliklerime gelicek olursak.
Dragos marka 16 gb ram ve Turbox 500W lık bir psu sahibim.

Ekler

• 1.png
    1.png
    30.8 KB · Hit: 55
  • 2.png
    2.png
    29.2 KB · Hit: 47
  • a7ce2fcf-f37c-4752-be93-8c93265bb811.jpg
    a7ce2fcf-f37c-4752-be93-8c93265bb811.jpg
    206.9 KB · Hit: 52

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,601
İsim
misfit
Arkadaşlar artık gına geldi, oyun oynarken tadım kaçıyor, oyun hevesim kalmadı.
Oyuna giriyorum bir ande ekran kapanıp açılıyor, grafik sürücüsü çöktü, watman hatası felan filan, bazen ekran gidiyor bir daha gelmiyor, monitör sanki uyku moduna girmiş gibi kapanıyor ışığı yanıp sönüyor, kasayı manuel olarak tuştan kapatmazsam, düzelmiyor, restar tuşuna basınca hata devam ediyor illa temelli kapatıp öyle açmam gerekiyor.
Sıkıldım artık sürekli driver değiştirmekten farklı çözüm yolları bulmaktan, cidden amd ekran kartından soğumuş bulunmaktayım ciddi olarak var mı bir çözümü bunu vallahi hayır duamı alır cennetlik olur. Kimi etiketliyorsanız etiketlyin abi, Abdullah abi senin bir bildiğin varsa lütfen yardım et, yada ulaştırın arkadaşlar bu karta ve bu hataya sahip olanlar cidden çok rahatlar.
Sistem özelliklerime gelicek olursak.
Dragos marka 16 gb ram ve Turbox 500W lık bir psu sahibim.
RX500 ve RX5000 serisinde Wattman sorunu oldukça yaygın maalesef. Wattman sorununu Undervolt çözüyor diye biliyorum, forumlarda nasıl yapıldığıyla ilgili rehber var bakabilirsin. Ben wattman hatası hiç almadım ama sıcaklık değerlerini azaltma amaçlı undervolt yaptım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kadir Civek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RX500 ve RX5000 serisinde Wattman sorunu oldukça yaygın maalesef. Wattman sorununu Undervolt çözüyor diye biliyorum, forumlarda nasıl yapıldığıyla ilgili rehber var bakabilirsin. Ben wattman hatası hiç almadım ama sıcaklık değerlerini azaltma amaçlı undervolt yaptım.
undervolt dediğiniz şey fps kaybına yol açar mı ve kolay mıdır yapması

Omeraslan93

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Ömer Aslan
Aynı kart bende de var galiba aldıgın hatada benımkıyle aynı.Ekran kapanıyor klavye mouse calısıyor kasanın fanları ve ıslemcı fanı calısmaya devam edıyorsa benım hatam ıle aynısı hatta.Lınk atayım bak bakalım vıdeoya almıstım.Ben once garantıye yolladım.Sonra ıslemcım degıstı.Senınde sorun bence kartta.Hatayı aldıktan sonra kasanın anakartında hangı hata ledi yanıyor onada bak derım.Kısaca bu hata pc servıse gıtmeden cozulmuyor

Son düzenleme:

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,601
İsim
misfit
undervolt dediğiniz şey fps kaybına yol açar mı ve kolay mıdır yapması
Hayır, aksine fps artışı yaşadım. RDR2'de 80 derece olan kartım artık 65 dereceyi geçmiyor, ayrıca fan ayarının da büyük önemi var.

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
Bende bir süre siyah ekran ve wattman crashleri alıyordum. Önce kurduğun driverları aygıt yöneticisinden kaldırmayı dene. Aygıt yöneticisinden kaldırırken de bilgisayarda olan sürücüyü tamamen kaldır. Daha sonra AMD Driver sitesinde karşına ilk çıkan Adrenalin kurulumunu indir (Rx 570 için kendin driveri arayarak bulup indirme bırak uygun sürücüsünü kendisi bulsun.) Recommended olanı seçip yükleyince sorunun ciddi oranda azalması gerek. Ben bu şekilde hata miktarını azalttım.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,601
İsim
misfit
Bende bir süre siyah ekran ve wattman crashleri alıyordum. Önce kurduğun driverları aygıt yöneticisinden kaldırmayı dene. Aygıt yöneticisinden kaldırırken de bilgisayarda olan sürücüyü tamamen kaldır. Daha sonra AMD Driver sitesinde karşına ilk çıkan Adrenalin kurulumunu indir (Rx 570 için kendin driveri arayarak bulup indirme bırak uygun sürücüsünü kendisi bulsun.) Recommended olanı seçip yükleyince sorunun ciddi oranda azalması gerek. Ben bu şekilde hata miktarını azalttım.
Hocam dediğiniz yöntem Wattman hatasını çözmez, sadece driver'ı silip yükler ve buda hiç bir şeyi değiştirmez. Kartın değerleri aynı olduğu sürece bu sorun devam eder.

Omeraslan93

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Ömer Aslan
Hocam dediğiniz yöntem Wattman hatasını çözmez, sadece driver'ı silip yükler ve buda hiç bir şeyi değiştirmez. Kartın değerleri aynı olduğu sürece bu sorun devam eder.
Evet ben forumlarda olabılecek her seyı denedım servıse gıttı anca oyle duzeldı

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,601
İsim
misfit
forumlarda rx570 4gb için bir underwolt konusuna rastlyamadım bir bilgi yada link biliyormusunz acaba
Kendi yararlandığım kaynağı bulamadım ama bu konular işinizi görecektir diye tahmin ediyorum. Ayarları şiddetle MSI Afterburner'da yapmanızı tavsiye ederim. Radeon Software'da yapınca bazen ayarlar kaydolmuyor, kendi kendine sıfırlanıyor, güncelleme yapınca fan duruyor vs. bir sürü sıkıntı yaşarsınız.

Mesaj otomatik birleştirildi:

ÖNEMLİ: Yapacağınız ayarların kaynaktaki sonucu vereceğini kimse garanti edemez. Her değer her kartta maalesef çalışmaz, bu sebepten dolayı undervolt bilgisi olan kişiler ayarları internetten değil de kendi denemeleriyle yapıp en sağlıklı ayara ulaşırlar. Ben kendi kaynağımdaki değerleri girdim ve sonuçtan memnunum.

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
yaşadığı sorunlar temiz kurulmamış driverlardan da kaynaklı olabilir diye düşündüm. Çünkü amd kanadında o kadar çok güncelleme geliyor ki eski driver'a dönerken çakışabilme durumları oluyor.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,601
İsim
misfit
yaşadığı sorunlar temiz kurulmamış driverlardan da kaynaklı olabilir diye düşündüm. Çünkü amd kanadında o kadar çok güncelleme geliyor ki eski driver'a dönerken çakışabilme durumları oluyor.
Bence aksine WHQL güncellemeler çok geç çıkıyor. 21.8.2 WHQL sürümü 2 ay sonra çıktı. AMD gerçekten RX500 ve RX5000 serisinin yazılım konusunda sıkıntılı. RX6000 serisinde sanırsam bu sorunu çözdüler çünkü hiç sorun yaşayan görmedim.

Omeraslan93

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Ömer Aslan
Bence aksine WHQL güncellemeler çok geç çıkıyor. 21.8.2 WHQL sürümü 2 ay sonra çıktı. AMD gerçekten RX500 ve RX5000 serisinin yazılım konusunda sıkıntılı. RX6000 serisinde sanırsam bu sorunu çözdüler çünkü hiç sorun yaşayan görmedim.
Ben en son guncellemeyı yaptım fıfada takılmalar basladı eskı surume tekrar dondum amd maalesef yazılım ıle batırıyor oyunları

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
954,446
Üyeler
150,484
Son üye
AhmeTugra34
Top Bottom