Neler Yeni

Çözüldü✓ rx6600 Performans sorunu

zwei

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Asil
r5500 rx6600 kullanıyorum. Son zamanlarda ekran kartında garıplık farkettım. Shaderle mc oynarken bıle ısınıyor ve dusuk performans verıyor yada bana oyle gelıyor emın degılım.
Normal mıdır veya bu tarz bır sorun yasayan var mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Batuhan Sayılgan
hangi model? ben xfxinkini kullandım buz gibi calisiyordu

ozan2327

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
ozan başaran
ekran kartınızı bir undervoltlayın sıcaklıklar düşsün, eğer fpsiniz de eski haline dönüyorsa bakım vakti gelmiştir

• Beğen
Reaksiyonlar: zwei

Niyus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Harun Uygur
Ben de r5600 ile rx 6600 kullanıyorum. Kartı ilk aldığım zamanlar 70 dereceyi görmüyordu bile şu an basit oyunlarda bile 78 leri zorluyor. Fan hızını arttırmasam 80 leri görecek daha da çıkacak çok garip anlam veremiyorum. Cs oynuyorum mesela 350 400 fps alabilecekken kart ısınıyor diye 144 e sabitliyorum gecikmeyi arttırıyor bu da sinir bozucu.

• Beğen

zwei

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Asil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hangi model? ben xfxinkini kullandım buz gibi calisiyordu
asus tuf
Mesaj otomatik birleştirildi:

r5500 rx6600 kullanıyorum. Son zamanlarda ekran kartında garıplık farkettım. Shaderle mc oynarken bıle ısınıyor ve dusuk performans verıyor yada bana oyle gelıyor emın degılım.
Normal mıdır veya bu tarz bır sorun yasayan var mı?
suan farkettım ıslemcı 90 derecelerı goruyor bosta bıle 80 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Haktan Erol
asus tuf

suan farkettım ıslemcı 90 derecelerı goruyor bosta bıle 80 derece
termal macunda, işlemci soğutusunda herhangi bir sıkıntı olabilir, tam olarak yerine oturtulmamış olabilir
Bulunduğun yer aşırı sıcak olabilir, bi soğutucunun olduğu kısma kablolarına falan bak olmazsa ya termal macun değiş ya da yeni bir soğutucu al

Bendeki asrock rx6600 72 derecelerde takılıyor max, r5 5500 var max 80 derecede çalışıyor şu aralar

Ortalama olarak gpu 50 derecelerde islemci 60

Niyus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Harun Uygur
termal macunda, işlemci soğutusunda herhangi bir sıkıntı olabilir, tam olarak yerine oturtulmamış olabilir
Bulunduğun yer aşırı sıcak olabilir, bi soğutucunun olduğu kısma kablolarına falan bak olmazsa ya termal macun değiş ya da yeni bir soğutucu al

Bendeki asrock rx6600 72 derecelerde takılıyor max, r5 5500 var max 80 derecede çalışıyor şu aralar

Saphire Pulse RX 6600 modelini kullanıyorum ben de. Başta senin söylediğin değerlerdeydi. Sonra fazla ısınmaya başladı. Termal macun yeniledim ama nafile. Gitgide sıcaklık değerleri yükselmeye devam etti ve sonuç bu. Aşırı ısınıyor nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

• Beğen

zwei

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Asil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

macun degıstırmeyı dusunuyorum tesekkurler

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Haktan Erol
Saphire Pulse RX 6600 modelini kullanıyorum ben de. Başta senin söylediğin değerlerdeydi. Sonra fazla ısınmaya başladı. Termal macun yeniledim ama nafile. Gitgide sıcaklık değerleri yükselmeye devam etti ve sonuç bu. Aşırı ısınıyor nasıl çözeceğimi bilmiyorum.
hocam ekran kartı modeli falan da önemli aslında, bazı modellerin soğutması iyi olmayabiliyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,459
Üyeler
158,102
Son üye
jfshkasgh
Top Bottom