Neler Yeni

Yardım Rx6900xt driver güncellemesi 240hz ve üzeri ekranlarda siyah ekran sorunu!

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar bileşenleri yazılım ve coding.
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Bütçe
5
MSI gaming z trio Rx6900xt ekran kartını kullanıyorum. Sorunsuzca kullanıyordum ancak 360hz 0.5ms monitör bağlandıktan sonra siyah ekran yemeye başladım. Siyah ekranı genellikle sistem boşta iken ve iki ekranı da aktif kullanırken alıyorum. Diğer ekranım 144hz 1ms 4k bir ekran. Çok nadir oyun oynarken de alıyorum. Bazen 2-3 gün hiç olmuyor, bazen ise günde 7-8 kere bu sorun meydana geliyor. Oluşan siyah ekran şu şekilde; Sistem bir anda siyah ekran verir, sesler çalışmaya devam eder, webcam açıksa görüntü donar, ortalama 1-2 dakika sonra sistem tekrar gelir ve çalışan uygulama ve oyunu yeniden açmama sebep olur. Ekran kartı sürücüsü çöktü diye mesaj gelir. Driverı kaldırıp tekrar kurdum. Özellikle son sürümde ki güncel driver versiyonunda 240hz ve üzeri ekran tazeleme oranlarına sahip monitör yada ikinci monitörlerde siyah ekran verme sorununu fixledikleri yazıyor. Ancak bende bu sorun devam ediyor, belkide 240hz için fixlendi. Ne yapmalıyım? Sürüm notlarının fotoğrafı aşağıda.

Ekler

• Screenshot_2023-01-15-19-32-11-47_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2023-01-15-19-32-11-47_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    488.1 KB · Hit: 58
Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
OB
MSI gaming z trio Rx6900xt ekran kartını kullanıyorum. Sorunsuzca kullanıyordum ancak 360hz 0.5ms monitör bağlandıktan sonra siyah ekran yemeye başladım. Siyah ekranı genellikle sistem boşta iken ve iki ekranı da aktif kullanırken alıyorum. Diğer ekranım 144hz 1ms 4k bir ekran. Çok nadir oyun oynarken de alıyorum. Bazen 2-3 gün hiç olmuyor, bazen ise günde 7-8 kere bu sorun meydana geliyor. Oluşan siyah ekran şu şekilde; Sistem bir anda siyah ekran verir, sesler çalışışmaya devam eder, webcam açıksa görüntü donar, ortalama 1-2 dakika sonra sistem tekrar gelir ve çalışan uygulama ve oyunu yeniden açmama sebep olur. Ekran kartı sürücüsü çöktü diye mesaj gelir. Driverı kaldırıp tekrar kurdum. Özellikle son sürümde ki güncel driver versiyonunda 240hz ve üzeri ekran tazeleme oranlarına sahip monitör yada ikinci monitörlerde siyah ekran verme sorununu fixledikleri yazıyor. Ancak bende bu sorun devam ediyor, belkide 240hz için fixlendi. Ne yapmalıyım? Sürüm notlarının fotoğrafı aşağıda.
yanlış bilmiyorsam o bir driver güncellemesiyle çözülmüştü diye biliyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Dwm icerisine DWORD olarak OverlayTestMode ekleyip degerini 00000005 yapin ve sorun giderildi mi kontrol edin.
Birazdan deneyip söyleyeceğim, test etmem için en azından 2 gün gerekiyor çünkü bazen hiç siyah ekran vermiyor bazen ise 1 saatte 5 kere siyah ekran yiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Dwm icerisine DWORD olarak OverlayTestMode ekleyip degerini 00000005 yapin ve sorun giderildi mi kontrol edin.
İşlem doğru mu ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

değeri bu şekilde yazdıktan sonra tekrar girince 5 olarak gözüküyor normal mi ?

Ekler

• işlemm.png
    işlemm.png
    82.6 KB · Hit: 40
  • işlemm.png
    işlemm.png
    82.6 KB · Hit: 38
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Sorun çözülmedi

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Oğuzhan Arıkan
İlgilendiği Kategoriler
Steam
🗡𝓭𝓪𝓖𝓖𝓮𝓻🗡
Sorun düzelmiyor oyun oynarken siyah ekran almamak için 2.monitörü kapatıyorum. Tek çare yeni driver güncellemesi.

Top Bottom