Neler Yeni

RYZEN 3 3100 İŞLEMCİME OVERCLOCK YAPMAK İSTİYORUM NASIL YAPARIM

Vlu Thinwater

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Vlu Thinwater
Arkadaşlar işlemcime overclock yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim ve performansa ne kadar etkisi olur oyunlarda

Checkmate

80+ Silver
Ekran kartına bağlı ayriyeten şunu yap dersek olmaz amd overclock nasıl yapılır yaz youtube'a işi öğren öyle yap sana şu voltajı gir dersek tutmaz çünkü anakarttan anakarta işlemciden işlemciye bile fark eden bir olay.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şunu da izle.

Vlu Thinwater

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Vlu Thinwater
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartına bağlı ayriyeten şunu yap dersek olmaz amd overclock nasıl yapılır yaz youtube'a işi öğren öyle yap sana şu voltajı gir dersek tutmaz çünkü anakarttan anakarta işlemciden işlemciye bile fark eden bir olay.

Şunu da izle.
uygulamadan yaparsam olur mu hocam peki ryzen master üzerinden

e
uygulamadan yaparsam olur mu hocam peki ryzen master üzerinden

Şunu da izle.
ekran kartım gtx 1660 super

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Bekir Küllac
hocam b450m h da nasıl yapılır biliyorum direkt bios menüden m.ı.t. kısmında advenced frekans kısmı var ordan falan yapılıyor

Vlu Thinwater

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Vlu Thinwater

Vlu Thinwater

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
İsim
Vlu Thinwater
Biostan voltaj verip sağlıklı değeri bulman gerekiyor uygulamadan da yapanlar var ama tavsiyem biosdan yapmak.
anladım hocam diğer sorum da performansa etkisi olur mu örneğin valorant işlemci tabanlı bir oyun etkisini hisseder miyim

inkodes

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
405
İsim
Muhammed Fehim Yazıcı
cs2 valo gibi oyunlarda güzel artış sağlarsın hikayelilerde muhtemelen bişe artmaz(darboğaz yaşıyorsan onu çözerse olabilir)

Checkmate

80+ Silver
anladım hocam diğer sorum da performansa etkisi olur mu örneğin valorant işlemci tabanlı bir oyun etkisini hisseder miyim
Hocam ekran kartı ve işlemci birlikte çalışır yani ekran kartın güçlü işlemci güçsüz ise işlemciye overlock yaparsın ikisi de yakın güçte çalışmaya başlar ve performans artışı alırsın. Bazı oyunlar gpuya bazı oyunlar işlemciye önem veriyor valorant örneğin işlemciye önem veriyor overlock yaparsan performans artar tabi ki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
940,517
Üyeler
147,895
Son üye
CkrBurhan
Top Bottom