Neler Yeni

Ryzen 3 3300x ısınma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan kocam
Ryzen 3 3300x li sistem aldım ama işlemci çok ısınıyor masaustundeyken bile arada 70 li derecelere geliyor oyunlarda 80 ve 90 dereceye ulaşıyor neden acaba bileniniz varsa yardımcı olurmusunuz.

WildFang

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Emir Meydan
Termal macun değişikliği yapabilirsin. Kasa içi doğru hava akışı sağlayabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan kocam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ka
Termal macun değişikliği yapabilirsin. Kasa içi doğru hava akışı sağlayabilirsin.
Kasa daha yeni geldi bugun hava akışı gayet iyi içindede amd nin stok fami var wraith stealth modeli ama çok ısınıyor normale göre gta 5 te 92 dereceyi gördü

WildFang

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Emir Meydan
Dediğim gibi termal macun sıkıntılı olabilir. Bugün anormal olarak hava ekstra sıcak. Kasa modelini öğrenebilir miyim ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan kocam
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğim gibi termal macun sıkıntılı olabilir. Bugün anormal olarak hava ekstra sıcak. Kasa modelini öğrenebilir miyim ?
Kasa yı gamegaraj dan aldım game garajın kendi kasası aquarius 5an modeli

WildFang

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Emir Meydan
Dediğim gibi termal macun şüpheli gözüküyor eğer overclock işlemi yoksa o kadar ısınması normal değil

WildFang

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Emir Meydan
Kasanın yan kapağını çıkarıp öyle deneyebilirsin eğer o şekilde ciddi bir ısı düşüşü olursa kasa içi hava akış sıkıntılıdır. Eğer çok ciddi bir sıcaklık oynaması olmazsa termal macun değiştirmek son çare olur diye düşünüyorum. Bu konu hakkında youtube rehber videoları izleyebilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Furkan kocam
Game Garaj'a durumu bildirebilirsin.
Haftasonu diye çalışmıyorlar o yüzden bildiremiyorum da
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanın yan kapağını çıkarıp öyle deneyebilirsin eğer o şekilde ciddi bir ısı düşüşü olursa kasa içi hava akış sıkıntılıdır. Eğer çok ciddi bir sıcaklık oynaması olmazsa termal macun değiştirmek son çare olur diye düşünüyorum. Bu konu hakkında youtube rehber videoları izleyebilirsin
Kasa kapağı açıkta denedım farketmiyo sıcaklık değerleri

WildFang

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
99
İsim
Emir Meydan
Tek çare termal macun gibi gözüküyor. Bir de şuan işlemcin kaç GHz değerinde çalışıyor acaba ?

cgtytrn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
229
İsim
Çağatay Turan
1. Kasanın durumu nasıl ? Hava akışı, egzoz fanı vs. 2. işlemci kaç frekansta calısıyor OClu mu ? 3.sü kasanın camını çıkarıp denemeni istiyorum oyunu, kaç derece olacak o zaman yazarsan yardımcı olurum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,111
Üyeler
152,185
Son üye
BurakAkar
Top Bottom