Neler Yeni

RYZEN 5 3600 aşırı ısınıyor

AliihsanN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali ihsan Yüksel
İşlemci aşırı ısınıyor ve PC harıl harıl çalışıyor. YouTube'den voltaj düşürme zımbırtılarını açıp izledim ve yaptım. Fan ayarları da yaptım her şey mükemmeldi. İşlemci ve ekran kartı 60 derece üzerine çıkmıyordu lakin o ayarlarda oyunlardan nadir de olsa atmalar oluyordu ama RDR2'de sürekli atıyor ve mavi ekran veriyordu bu da sinirimi bozdu. Voltajı gittim gene yükselttim lakin hala devam etti. Sonra BIOS'u sıfırladım düzeldi ama şimdi de evde uçak kaldırıyormuşcasına ses yapıyor ve ona rağmen 70-75lerde geziyor. Çözümü olan, yardımcı olabilecek olan var mı?

Sistem özellikleri:
CPU: Ryzen 5 3600, soğutucu amd wraith prisim miydi neydi rgbli olan
GPU: MSI RTX 2060 ventus oc
RAM: 16 GB 3200 MHz

arturo

80+ Silver
İşlemci aşırı ısınıyor ve PC harıl harıl çalışıyor. YouTube'den voltaj düşürme zımbırtılarını açıp izledim ve yaptım. Fan ayarları da yaptım her şey mükemmeldi. İşlemci ve ekran kartı 60 derece üzerine çıkmıyordu lakin o ayarlarda oyunlardan nadir de olsa atmalar oluyordu ama RDR2'de sürekli atıyor ve mavi ekran veriyordu bu da sinirimi bozdu. Voltajı gittim gene yükselttim lakin hala devam etti. Sonra BIOS'u sıfırladım düzeldi ama şimdi de evde uçak kaldırıyormuşcasına ses yapıyor ve ona rağmen 70-75lerde geziyor. Çözümü olan, yardımcı olabilecek olan var mı?

Sistem özellikleri:
214xt veya ag400 bakabilirsiniz. 75 derece tehlikeli değil ama yaz yaklaşıyor

MTBC

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
824
İsim
Mehmet Türker BAYRAKTAR
Valla UV 'yi güzel ayarlamak lazım hocam ya öteki türlü mecbur soğutucu alman lazım

korro

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
336
İsim
Koray Yıldız

Sistem özellikleri:

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,419
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
UV yaptım 60 üstü görmüyo pek

AliihsanN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ali ihsan Yüksel

Yunus

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,419
İsim
Yunus
İlgilendiği Kategoriler
Kripto Paralar, İşlemci overclock(az), Monitör
hocam bu videoyu yaptım zaten ama işte bunda sorun çıkıyor. oyunlardan atıyor voltajı ne yaparsam yapayım
Mesaj otomatik birleştirildi:

bende de öyleydi ama anlattığım gibi oyunlardan atıyor voltaj ne olursa olsun
3.9ghz 1.075v dene

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,067
Üyeler
140,760
Son üye
Burak.aep