Neler Yeni

Ryzen 5 3600e soğutucu önerisi

enezzers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
enes durmuşçelebi
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 3600 işlemcim ve sapphire 5600 XT ekran kartım var. Bu işlemcide stok fanını değişince çok güzel sıcaklık azalmaları oluyor izlediğim testlere göre. Bu konuda ne önerirsiniz ? Hangi soğutucuyu önerirsiniz ?
Gamepower Windruner RGB (250₺)soğutucuyu önerir misiniz ?

xSparkua.

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,948
İsim
Chloe Grace Moretz
kanka cooler master bak ama windrunner bilmiyorum başkalarının da yorumlarına bak

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
Açıkçası eğer gürültü sizi rahatsız etmiyorsa, sıcaklık ise 70° geçmiyorsa fanı değiştirmek için bir sebep yok bence. Turbo boost konusunda da sorun yaşadığını sanmıyorum. O paraya gidip ailecek döner vs. yiyin bence daha mutlu olursun.

enezzers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
enes durmuşçelebi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkçası eğer gürültü sizi rahatsız etmiyorsa, sıcaklık ise 70° geçmiyorsa fanı değiştirmek için bir sebep yok bence. Turbo boost konusunda da sorun yaşadığını sanmıyorum. O paraya gidip ailecek döner vs. yiyin bence daha mutlu olursun.
10-15 civarı derece düşüşü fps ime de yansımaz mı sence bro

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,722
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
10-15 civarı derece düşüşü fps ime de yansımaz mı sence bro
Yansımaz diye tahmin ediyorum. İşlemci büyük ihtimalle zaten ulaşabileceği en yüksek boost frekansına ulaşıyordur (sıcaklık değerlerini paylaşmadığınız için emin değilim.). Tabi o soğutucu ile OC yaparım dersen performans artışı yaşanır.

Bunun yanında izlediğim testlerdeki çoğu koşul da önemli. 1000₺ fan ile 250₺ lik fan aynı şekilde soğutmayacaktır.

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,722
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
Islemciye oc yapmaya gerek yok zaten kayda deger bir performans artisi olmuyor 3000 serisinde hatta oc olmuyor demek daha mantikli ama performans dususu olmamasi vs stabil bir sekilde uv yapmadan kullanabilmek icin attigim sogutucuya bakabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Eren Gültekin
Arkadaşlar merhaba. Ryzen 5 3600 işlemcim ve sapphire 5600 XT ekran kartım var. Bu işlemcide stok fanını değişince çok güzel sıcaklık azalmaları oluyor izlediğim testlere göre. Bu konuda ne önerirsiniz ? Hangi soğutucuyu önerirsiniz ?
Gamepower Windruner RGB (250₺)soğutucuyu önerir misiniz ?
Knkm eğer ki sıcaklık değerleri 70 derece üzeri değilse değişmeye hiç gerek yok wraith prism de iyi bir fan işlemci için fakat fiyatı yüksek biraz o yüzden sen sıcaklık iyi ise stok fanlada halledersin

enezzers

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
enes durmuşçelebi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Knkm eğer ki sıcaklık değerleri 70 derece üzeri değilse değişmeye hiç gerek yok wraith prism de iyi bir fan işlemci için fakat fiyatı yüksek biraz o yüzden sen sıcaklık iyi ise stok fanlada halledersin
Brom bir sürü test var stock soğutucusu ile soğutucu takında arada minimum 10 derece oynama oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bakacağım bro. Şunlara ne diyoesun

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
998,667
Üyeler
158,162
Son üye
cakabureizz
Top Bottom