Neler Yeni

Yardım RYZEN 5 5500 ısınma sorunu

slpygtkz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Kuzu
Selam işlemcim ryzen 5 5500 amd stok fanını kullanıyorum kasam mesh ve içinde 1 egzoz 2 normal fan olmak üzere 3 fan var stok soğutucu kullanıyorum fakat işlemcim neredeyse her oyunda 94 derece. Ekran kartım 3060ti fakat onunla alakalı bir şey olduğunu zannetmiyorum. Termal macunum ise mx-4. Sorunun nerede olduğunu nasıl anlayabilirim ? İstanbulda yaşıyorum hava sıcaklığı 32 derece bugünlerde fakat hava 20 derece civarındayken de sıcaklıklar buna yakındı Ekstra olarak işlemcim görev yöneticisi dahil çoğu uygulamada her zaman %100 kullanımda gösteriyor fakat değil. Msi afterburner gibi test araçlarında dahil %100 gösteriyor fakat değil amdnin uygulaması öyle göstermiyor. Bu arada sıcaklıklar ağır oyunlarda 94 GTA 5 gibi daha orta oyunlarda 82 derece. Boştayken ise 60-72 arasında sıcaklıklar.

Thadox

80+ Bronze
Piyasada çok fazla sahte mx4 var birde stok fan o işlemciye ucu ucuna ancak yeter bu sıcaklarda yetmemesi normal. 1000-1500 liraya kaliteli bir kule tipi soğutucu alabilirsin eğer istersen daha ucuz alternatiflerde mevcut. Bir de mx4ü nereden aldın? Orijinal satan bi bildiğim teknobiyotik var.

slpygtkz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit Kuzu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Orjinal olduğuna eminim kodunu doğrulamıştım sanırsam. Macunu doğru uyguladığıma da eminim. Ve neredeyse herkes stok fanın fazlasıyla yeteceğini söylüyor yani bilemiyorum.

Top Bottom