Neler Yeni

Ryzen 5 5600, 5500 GİGABYTE A320M-S2H uyumlu mu?

emrtopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Topçu
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun bilgisayarıma yavaş yavaş update yapmak istiyorum Gigabyte A320M-S2H anakart var Ryzen 5 5500 veya 5600 alacağım uyumlu mu? acaba?

ka.dir18

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
295
İsim
Kadir Danacı
Hazır sistemlerde a320 anakart ile 5500 satıyorlar heralde uyumlu sattıklarına göre

baranthemosby

80+ Bronze
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun bilgisayarıma yavaş yavaş update yapmak istiyorum Gigabyte A320M-S2H anakart var Ryzen 5 5500 veya 5600 alacağım uyumlu mu? acaba?
Uyumlu ancak o işlemci için A serisi Anakarttan çok bütçeniz varsa B serisi model takmanızı tavsiye ederim.

emrtopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Topçu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
maalesef bütçem şuan sadece işlemciye yetiyor yaklaşık 3k ne yapmam gerekiyor 5600 alırsam veya 5500 herhangi bir sorun yaşar mıyım?

baranthemosby

80+ Bronze
maalesef bütçem şuan sadece işlemciye yetiyor yaklaşık 3k ne yapmam gerekiyor 5600 alırsam veya 5500 herhangi bir sorun yaşar mıyım?
Hayır sorun yaşamazsınız. Bütçeniz uygun düşerse;

emrtopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Topçu
teşekkür ederim o zaman şimdilik işlemci ile devam edeyim sonrasında anakart upgradesi yaparım

baranthemosby

80+ Bronze
teşekkür ederim o zaman şimdilik işlemci ile devam edeyim sonrasında anakart upgradesi yaparım
R5 5600 mü R5 5500 mü derseniz de kesinlik R5 5600 aralarında gözle görülür bir fark var. Tercih sizin.

emrtopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Topçu
R5 5600 mü R5 5500 mü derseniz de kesinlik R5 5600 aralarında gözle görülür bir fark var. Tercih sizin.
5600 tercih edeceğim sanırım ama anakartımdan dolayı bazı sitelerde desteklenmediğini görüyorum bios update yaparsam son sürümde bir sıkıntı çıkarır mı çıkarmaz mı parama yazık olmasın istiyorum. O sebepten şuan bilgisiz kaldım...

baranthemosby

80+ Bronze
5600 tercih edeceğim sanırım ama anakartımdan dolayı bazı sitelerde desteklenmediğini görüyorum bios update yaparsam son sürümde bir sıkıntı çıkarır mı çıkarmaz mı parama yazık olmasın istiyorum. O sebepten şuan bilgisiz kaldım...
Anakartınızın son sürümünde belirttiğiniz işlemciyi destekleyecek ve sorun çıkmayacaktır.

emrtopcuu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir Topçu
Anakartınızın son sürümünde belirttiğiniz işlemciyi destekleyecek ve sorun çıkmayacaktır.
F56a sürümüne geçiş yaptım eski işlemcim ile şuan dxdiag kısmında bios sürümü F56a yani son sürüm gözüküyor yeni işlemciyi sipariş ettim. Hepsiburada üzerinden satın alım yaptım. Herhangi bir uyumsuzluk olmayacak dediniz fakat ihtimal ya olursa geri iade politikasını biliyor musunuz işlemci için?

baranthemosby

80+ Bronze
F56a sürümüne geçiş yaptım eski işlemcim ile şuan dxdiag kısmında bios sürümü F56a yani son sürüm gözüküyor yeni işlemciyi sipariş ettim. Hepsiburada üzerinden satın alım yaptım. Herhangi bir uyumsuzluk olmayacak dediniz fakat ihtimal ya olursa geri iade politikasını biliyor musunuz işlemci için?
İşlemciyi satın aldıktan 14 gün içerisinde iade edebiliyorsunuz. Ancak kullanım şartları ne olur bilmiyorum. Her markanın farklı bir kural ve izlemiş olduğu politika farklı. İşlemciyi kullanmadıysanız AMD kolaylık sağlayabilir. Siz yine de bu durumu Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine belirtin.

By67

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Emre
Bi sıkıntı oldu mu acaba bende almayı düşünüyorum da

Top Bottom