Neler Yeni

Ryzen 5 5500 Undervolt Yapma

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
PCI 4.0 oyunlarda droplara etkisi var mı ? FPS olarak çok düşük bi fark yaratıyor zaten ama droplara etkisi ne kadar olur merak ettik. İ310100f rx6700xt darboğaz yapıyor bende bf2042 gibi oyunlarda aşırı drop yiyorum 1080p çözünürlükte 😄 anakartım h410
4k monitör kullanırsan bütün sorunların çözülür :)

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,462
İsim
Selim

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
Peki bu MSI b650 gaming plus serisi filan var bu düz olan ile arasında uçuk bir fark var mı? Yani SSD USB port dışında
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evlenmeden sistem dizmek istemiyorum hocam 😄
evlendikten sonra Bence hiç dizemessin :D

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,462
İsim
Selim
evlendikten sonra Bence hiç dizemessin :D
Yok hocam benim kız da oyun oynuyor asya da olduğu için dolar ile maaş aliyor.el yapımı bilgisayar toplayacağız kafam da projeler var direk kasayı buzdolabı gibi el yapımı yapıp dışına ses yalıtım sistemi koyacağım. Costum sıvı soğutmaya da sanayi tipi büyük fanlar koyup duvardan evin dışına vereceğim. Kablolar da duvardan gelecek uzatma ile yani kasa kiler odası gibi bir yerde olacak ses yalıtım olduğu için de gürültü de gelmeyecek 2x 4090 serisi takmayı düşünüyorum.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
Yok hocam benim kız da oyun oynuyor asya da olduğu için dolar ile maaş aliyor.el yapımı bilgisayar toplayacağız kafam da projeler var direk kasayı buzdolabı gibi el yapımı yapıp dışına ses yalıtım sistemi koyacağım. Costum sıvı soğutmaya da sanayi tipi büyük fanlar koyup duvardan evin dışına vereceğim. Kablolar da duvardan gelecek uzatma ile yani kasa kiler odası gibi bir yerde olacak ses yalıtım olduğu için de gürültü de gelmeyecek 2x 4090 serisi takmayı düşünüyorum.
Dediklerini yapınca bi foto atta bakalım :)

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,462
İsim
Selim
Dediklerini yapınca bi foto atta bakalım :)
YouTube ve insta sayfası kurucam zaten aşama aşama atacağım 😄 şuan halka arzdan kazandığım parayla normal bir sistem yükseltmesi yapayım evlenene kadar idare etsin beni.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
YouTube ve insta sayfası kurucam zaten aşama aşama atacağım 😄 şuan halka arzdan kazandığım parayla normal bir sistem yükseltmesi yapayım evlenene kadar idare etsin beni.
4k 60hz düz standart bir monitör al 2.elde 3k ya bulabilirsin bütün sorunların çözülür :)

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,462
İsim
Selim
4k 60hz düz standart bir monitör al 2.elde 3k ya bulabilirsin bütün sorunların çözülür :)
Bakarım ona da bu arada bir şey soracağım kuru buz ile costum soğutucu suyunu soğutabilirmiyiz ? -78 derece oluyor kuru buz.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
Bakarım ona da bu arada bir şey soracağım kuru buz ile costum soğutucu suyunu soğutabilirmiyiz ? -78 derece oluyor kuru buz.
belli bir süreliğine evet ama kalıcı bir yöntem değil :) ve Kuru buz yapısı SU olduğundan sıcakla etkileşime girdikçe soğutucunun iç yapısında korozyon ve çamur etkisi yaparak zamanla delinmeye kadar yol açabilir :)

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,462
İsim
Selim
belli bir süreliğine evet ama kalıcı bir yöntem değil :) ve Kuru buz yapısı SU olduğundan sıcakla etkileşime girdikçe soğutucunun iç yapısında korozyon ve çamur etkisi yaparak zamanla delinmeye kadar yol açabilir :)
Soğutucu borularını kendim yapsam peki? Yani kuru buz makineleri ucuz saatlik 50kg üreten makineler var. Sağlam bir sıvı soğutma borusu ile düzenli kuru buz takviyesiyle fark yaratabilir mi ki 😄

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,418
İsim
Hakanbey
Soğutucu borularını kendim yapsam peki? Yani kuru buz makineleri ucuz saatlik 50kg üreten makineler var. Sağlam bir sıvı soğutma borusu ile düzenli kuru buz takviyesiyle fark yaratabilir mi ki 😄
Yani bana kalırsa iyi olmaz :)

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,462
İsim
Selim
Yani bana kalırsa iyi olmaz :)
Neyse zamanı gelsin deneyeceğim çünkü ticari olarak da önemli benim için. Kendim kasayı el yapımı yapacağım için sağlam bir soğutma performansı yakalarsam satışını da yaparım kasanin 😁

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
976,776
Üyeler
154,466
Son üye
Glaxia
Top Bottom