Neler Yeni

RYZEN 5 5600 İŞLEMCİ SICAKLIĞIM NORMAL Mİ

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mutahit Can
Stok fan yeterli değil ama upgrade imkanın yoksa bios ayarlarında cpu boost seçeneklerini deaktif edebilirsin. Anakart değiştirdiğimde default ayarlarda cpu boost ayarları açık gelmiş. 1 ay boyunca termal macun vs sorunum olduğunu düşündüm. Ayarı kapatınca 95 derecelerden 75 dereceye indi oyun içi sıcaklıklar

CALDION

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mertcan Hatipoğlu
Steam
https://steamcommunity.com/id/caldiooon99/
Twitter
Mertcancm
Discord
CALDION#7805
Arkadaşlar yorumlarınız için teşşekkür ederim. Kule tipi soğutucu alma kararı verdim dediğiniz gibi stok fan hiç yardımcı olmuyor bu konuda. Onun dışında idareten bilgisayarı kullanırken öndeki camı çıkarttım, bayağı bir etkisi oldu.

Lamuarte

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Alp Günaydın
5600 için stok fan yeterli. İşlemci, soğutman yeterli olmadığı için performansını düşürmüyordur muhtemelen. Kafam rahat etsin diyorsan alabilirsin ama insanların genel algısına aldanma. Apu sistemler için 750w psu önerisi alıyorum ne zaman apu sistem başlığı açsam. Düşün 300w bile yeterli olacakken. İnsanlar bu tarz konularda fazla korumacı oluyorlar.
Özetle 80-85 amd'nin 5000 serisindeki sınır sıcaklığı olduğu için normal. Kafam rahat etsin dersen kule tipi alabilirsin. Ama bil ki soğutma kaliteni arttırdın diye işlemci performansın artmayacak. Soğutman yeterli olmadığı zaman artar normalde.

Karacabey

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
711
İsim
Abdullah
5600 için stok fan yeterli. İşlemci, soğutman yeterli olmadığı için performansını düşürmüyordur muhtemelen. Kafam rahat etsin diyorsan alabilirsin ama insanların genel algısına aldanma. Apu sistemler için 750w psu önerisi alıyorum ne zaman apu sistem başlığı açsam. Düşün 300w bile yeterli olacakken. İnsanlar bu tarz konularda fazla korumacı oluyorlar.
Özetle 80-85 amd'nin 5000 serisindeki sınır sıcaklığı olduğu için normal. Kafam rahat etsin dersen kule tipi alabilirsin. Ama bil ki soğutma kaliteni arttırdın diye işlemci performansın artmayacak. Soğutman yeterli olmadığı zaman artar normalde.
80-85 e çıkması yine garip. Macun yenilese 75 e inecek zaten. Millet bol keseden sallıyo. 5500 e kule tipi al diyende gördüm. Dili olan konuşuyo

cmcmcm3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
BERAT
Hocam işlemci yeni alındıysa turbo modda olabilir.Buda sıcaklığı 20 derece arttırabilir.Yani açıksa kapatırsanız 60- 65 dereceye düşer

Top Bottom