Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen 5 5600 Parça Uyumu

virtüs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Erdem Kökcü
Merhaba herkese
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 2400MHz Red
Ekran kartı: MSI GTX 1050 Ti 4GT OC 4GB
Anakart: MSI B350M PRO-VD Plus
Kasa ve Güç Kaynağı: Corsair Carbide Spec-04 +600W Midi Tower
SSD: James Donkey JD240 (240GB)
Sistemimi yenilemeye başladım ilk değiştirmek istediğim parça işlemci oldu. İşlemcim Ryzen 3 2200g'ydi yeni aldığım işlemcim Ryzen 5 5600. Bu işlemcim için anakartım uyumlu değil sanırım, anakart tavsiyesi alabilir miyim uyumlu olacak? Bir de kasa ve rami yine değiştirmek zorunda mı kalıcam ve güç kaynağım yeterli midir? Çok bir bilgim yok şimdiden teşekkürler.

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,338
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
550 alabilirsin anakart psu yeter rami satıp 2x8 3200 mhz alman sağlıklı olur bios uptadele işlemciyi belki takabilirsin ama net bişey demim

virtüs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Erdem Kökcü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
550 alabilirsin anakart psu yeter rami satıp 2x8 3200 mhz alman sağlıklı olur nios uptadele belki takabilirsin ama net bişey demim
Uyumlu olup olmadığını nasıl anlayabilirim başka?

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
James Donkey SSD yi değiş

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,099
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar

virtüs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Erdem Kökcü
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Soketlerde sıkıntı yok ama, forumlarda okuduğum kadarıyla uymaz deniyor.

Miluidor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Kutay
Anakart sitesinde son beta BIOS ile işlemci ile uyumlu gözüküyor. Vengeance LPX RAM'e gelecek olursak, bildiğim kadarı ile AM4 anakartlarla %100 uyumlu değil. Kendim kullandığımdan biliyorum. Çalışıyor ama tam uyumlu değil. RAM'i 16'ya yükseltmek isteyebilirsiniz. Yeni RAM alırken Anakartınızın uyumlu olduğu RAM'lerden almaya dikkat edin. Anakartı yenilemek istiyorsanız da çok aşırı yüksek modellere bakmanızı önermem. B550 ya da B550M chipsetli kartlar işinizi fazlası ile görür bence.

virtüs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Erdem Kökcü
Anakart sitesinde son beta BIOS ile işlemci ile uyumlu gözüküyor. Vengeance LPX RAM'e gelecek olursak, bildiğim kadarı ile AM4 anakartlarla %100 uyumlu değil. Kendim kullandığımdan biliyorum. Çalışıyor ama tam uyumlu değil. RAM'i 16'ya yükseltmek isteyebilirsiniz. Yeni RAM alırken Anakartınızın uyumlu olduğu RAM'lerden almaya dikkat edin. Anakartı yenilemek istiyorsanız da çok aşırı yüksek modellere bakmanızı önermem. B550 ya da B550M chipsetli kartlar işinizi fazlası ile görür bence.
Şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor bu halde o zaman, İşlemcimi takıp kullanabilirim Cevap için teşekkürler

Miluidor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Kutay
Rica ederim. BIOS güncellemesinden sonra yüksek ihtimalle çalışacaktır. Hayırlı olsun yeni işlemciniz.

Top Bottom