Neler Yeni

Ryzen 5 5600 soğutucu ve kasa tavsiyesi

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran
Bütçe
7000
Merhaba gigabyte b450m4s3h anakart ta yzen 5 5600 kullanıyorum xfx 308 merc rx6650xt ile (ekran kartı söylememin sebebi alıcağım soğutucu karta değecek kadar büyük olmasın diye)
deepcool cc560 var bu sisteme bi işlemci soğutucu almak istiyorum soğutucuya bütçem 2.5 3 bin lira (3.400 felan çıkabilirim tam 3 olmasına gerek yok) ve sistemin kasasını değiştirmek istiyorum fakat kasayı değiştirirsem soğutucu bütçem 1.5 2 bine kadar düşer ve kasa dahil toplam 6 7 bin lira olabilir aklımda thermalthake t350 var hem büyük hem mesh iyi hava alan bi kasa ve r5 5600e mx6 fazla mı gelir (çoktan aldım )

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Alev Fırtınası
Bunu al, kasanı değiştirme. Bu attığım bile 5600'e çok fazla ama bütçen var diye öneriyorum OC yaparsan falan işine yarar yoksa boşuna masraf 5600 için.
Bu da ışıklısı, istiyorsan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

kasanı değiştirme.
İstersen yukarıya 2x140mm egzoz fanı ekleyebilirsin, kasa dandik değil değişmeye ihtiyacı yok bence.

ErenErk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
109
İsim
Eren Erkaşda
5600 için 3k tık bi soğutucuya ihtiyac olacağını düşünmüyorum, Phantom Spirit 1700 civarıydı onu alabılırsın

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Alev Fırtınası
5600 için 3k tık bi soğutucuya ihtiyac olacağını düşünmüyorum, Phantom Spirit 1700 civarıydı onu alabılırsın
1800 oldu, frost commander ile arasında 200 tl olduğu için onu almak saçmalık oldu. Eskiden 100 liraya biraz daha performanslı diye 100 liraya kıyıp alınıyordu da.

ByZals

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Uslu
siyah model mantıklı duruyor çok ışık göz yoruyor zaten masadaysa pc

Gece_alp

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
38
İsim
Alper Ceran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunu al, kasanı değiştirme. Bu attığım bile 5600'e çok fazla ama bütçen var diye öneriyorum OC yaparsan falan işine yarar yoksa boşuna masraf 5600 için.

İstersen yukarıya 2x140mm egzoz fanı ekleyebilirsin, kasa dandik değil değişmeye ihtiyacı yok bence.
Kasayı değiştirmeye net şekilde niyetim var çünki fanları sürekli göz yapmaya başladı (yan sön )bunu ön 3 fanı bi sys portuna egzozu bi sys portuna takıp biostan tam hıza alınca çözdüm (çok gürültü yapıyor ama )ve her açılışta zar zar zar kamyon motoru gibi ses yapıyor fan sonra düzeliyor ve hava emişi hiç iyi değil daha doğrusu çok fazla toz emiyor

siyah model mantıklı duruyor çok ışık göz yoruyor zaten masadaysa pc

Oc yapan biri değilim kendi halinde takılan bi kullanıcıyım ama 3 termometre alıp hesapladım pc çok fazla ısıtıyor odayı ve tek ufak bir pencerem var bu yüzden sistemin buz gibi çalışmasını istiyorum elimede bütçe geçti

AlevFırtınası

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Alev Fırtınası
Kasayı değiştirmeye net şekilde niyetim var çünki fanları sürekli göz yapmaya başladı (yan sön )bunu ön 3 fanı bi sys portuna egzozu bi sys portuna takıp biostan tam hıza alınca çözdüm (çok gürültü yapıyor ama )ve her açılışta zar zar zar kamyon motoru gibi ses yapıyor fan sonra düzeliyor ve hava emişi hiç iyi değil daha doğrusu çok fazla toz emiyor

Oc yapan biri değilim kendi halinde takılan bi kullanıcıyım ama 3 termometre alıp hesapladım pc çok fazla ısıtıyor odayı ve tek ufak bir pencerem var bu yüzden sistemin buz gibi çalışmasını istiyorum elimede bütçe geçti
F/p kasa olarak bunu biliyorum ama hiç araştırma yapmadım kesin sana daha iyi öneri yaparlar

Deneyimlerini yazdığın iyi oldu çünkü o kasanın internetteki tek yorumu gayet sessiz olduğu ve hava akışının iyi olduğu yönündeydi. Mesh değil diye millete aldırtmıyorken iyi ediyormuşum demek

Bünyamina

80+ Gold

ByZals

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Umut Uslu
ileriye dönük kasa almanı öneririm sıvı soğutucuya felan geçersen uyumlu olsun

CrancyLynx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
181
İsim
Yunus Emre Arslan
Merhaba gigabyte b450m4s3h anakart ta yzen 5 5600 kullanıyorum xfx 308 merc rx6650xt ile (ekran kartı söylememin sebebi alıcağım soğutucu karta değecek kadar büyük olmasın diye)
deepcool cc560 var bu sisteme bi işlemci soğutucu almak istiyorum soğutucuya bütçem 2.5 3 bin lira (3.400 felan çıkabilirim tam 3 olmasına gerek yok) ve sistemin kasasını değiştirmek istiyorum fakat kasayı değiştirirsem soğutucu bütçem 1.5 2 bine kadar düşer ve kasa dahil toplam 6 7 bin lira olabilir aklımda thermalthake t350 var hem büyük hem mesh iyi hava alan bi kasa ve r5 5600e mx6 fazla mı gelir (çoktan aldım )
3 aydır LANCOOL 205 kasasını kullanıyorum gerek tasarımsal gerek soğutma performası mukemmel... öneririm

Top Bottom