Neler Yeni

Ryzen 5 5600 stok fan ile anlık olarak 92 dereceyi görüyor

Kdrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir
RDR2 de bu değerler normal midir? İşlemci r5 5600 ekran kartı 3060 ti kasa mesh egzoz fanı ile birlikte 4 adet fan var. Ryzen master uygulamasından game modu eco dan alıp boostdrive a getirmiştim.Görünen o ki işlemci için iyi bir soğutucu almam gerekecek.Soğutucu alana kadar stok fan ile bu dereceler bilgisayara zarar verir mi?(işlemcinin anlık olarak 94 e kadar çıktığı oluyor fakat hiç kapanma gibi bir sorun yaşamadım.)
rdr2.png

Muddi

80+
RDR2 de bu değerler normal midir? İşlemci r5 5600 ekran kartı 3060 ti kasa mesh egzoz fanı ile birlikte 4 adet fan var. Ryzen master uygulamasından game modu eco dan alıp boostdrive a getirmiştim.Görünen o ki işlemci için iyi bir soğutucu almam gerekecek.Soğutucu alana kadar stok fan ile bu dereceler bilgisayara zarar verir mi?Alıntıyı görüntüle
Aşırı yüksek macun ve soğutucu yenile. Ben ole yaptım alseye macun ve alseye soğutucu kullandim suan 2k da rdr2 cpu en fazla 55 derece

Kdrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aşırı yüksek macun ve soğutucu yenile. Ben ole yaptım alseye macun ve alseye soğutucu kullandim suan 2k da rdr2 cpu en fazla 55 derece
Cihaz daha bir haftalık.O zaman stok soğutucu üzerinde gelen macun hiçbir işe yaramıyor.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,219
İsim
ismail
Normal sıcaklık.Macunu komple kasana da sıksan o derece düşmeyecek canlarım.Sıcaklığı soğutucu almak yerine dikey senkronizasyon açarak yada mevcut kare hızını düşürerek ısıda azalma sağlayabilirsin kesin çözümü kule tipi soğutucu almak tabi.

Kdrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Normal sıcaklık.Macunu komple kasana da sıksan o derece düşmeyecek canlarım.Sıcaklığı soğutucu almak yerine dikey senkronizasyon açarak yada mevcut kare hızını düşürerek ısıda azalma sağlayabilirsin kesin çözümü kule tipi soğutucu almak tabi.
Kule tipi soğutucu alana kadar bu sıcaklıklarda kullanmanın cihaza bir zararı olur mu?
Teşekkürler.

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
rdr2 baya işlemci yoran oyun demek,, iyiymiş.
tj max için 90 derece diyor amd kendi sitesi. bkz.

Max. Operating Temperature (Tjmax): 90°C

thermal kesinti yiyor olabilir bile. macun uygulamasında veya fanı oturtmada sorun olmuş olmasın? tdp si de 65watt olan bir işlemci

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,219
İsim
ismail
Kule tipi soğutucu alana kadar bu sıcaklıklarda kullanmanın cihaza bir zararı olur mu?

Teşekkürler.
hayır sorun yaratmaz muhtemel max sıcaklığı 105 derecedir.Isındıkça korumak için frekans kısacak performans kaybı yaşarsınız.Tehlikeli bir durum olursa zaten kapatır kendini

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,148
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom