Neler Yeni

Ryzen 5 5600 yüksek sıcaklık sorunu (Biostar)

metemel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mustafa Esat Temel
Arkadaşlar bileşenlerim en altta yazılı. Fotoğraflarda görebileceğiniz gibi BIOS'ta dahi 50-55 derece arasında gidip geliyor işlemcim. Cinebench ile test yaptığımda 5 - 6. dakikalarda ise bilgisayar kapanıyor 90 dereceyi geçtiği için.

Kullandığım soğutucu Snowman T6 Ultra. İşlemcime normalde undervolt yapmak istiyordum fakat BIOSTAR anakartta sadece Negative 1 değeri var negatif değer olarak, o değeri seçtiğimde ise bilgisayar açılmıyor BIOS pilini çıkarıp takmam gerekiyor. Neler yapsam da bu sıcaklık sorununu çözemedim yardımcı olabilecek birisi varsa çok memnun olurum.

Termal macunu yaklaşık yarım saat önce değiştirdim bu arada (Arctic MX4). CPB açık fakat kapatım GHz'yi 44.00'a sabitlediğimde de benzer sonuçlar elde ediyorum. Çıldırma seviyesine getirdi bu işlemci beni. PBO falan gibi şeyler varmış onlarla da undervolt yapılabiliyormuş sanırsam, eğer yapılabiliyorsa benim işlemcim için doğru değerler ne olmalı yardımcı olabilirseniz sevinirim.

BIOSTAR anakart kullanıp undervolt yapabilmiş şu ana kadar hiçbir tutorial bulamadım son çare kendimi forumlara atmak olarak gördüm. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

IMG_20240722_222100.jpg

• BIOSTAR B450M-H
  • Ryzen 5 5600
  • RTX 3060
  • Kasa 2 egzoz 2 hava giriş fanı.
  • Snowman T6 Ultra kule tipi soğutucusu.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
953,252
Üyeler
150,248
Son üye
zerd4li
Top Bottom