Neler Yeni

Ryzen 5 5600X için soğutucu önemli

FERRUM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
@Farway ne dersin?

Bu arada farway sorunuma baya hakim konum da kendisiyle çok fazla istişare yaptık, sorunum işlemcinin çok fazla ısı göstermesi. İlk mesajım da da belirttiğim gibi sorunumun olduğu konuya bir göz atmanız arkadaşlar, öünkü skrun baya tuhaf ve delirtici çok fps kaybım var ve renderlarda zorluklar yaşıyorum. Yayın hiç bir şekilde yapamıyorum.. Daha nasıl anlatabilirim..
Bütçenizi söylemezseniz nasıl öneri yapabilirim?

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Tam bütçe ne kadar?
Bütçe 1000 liraya kadar çıkabilirim yeter ki tam performans alayım sistemden ve oyunlar da ve sistemden %500 performans alayık öyle düşünebilirsiniz. Testler de 400 fps alınan oyunlarda ben 100 fps alıyorum. Sorunum baya büyük..

FERRUM

80+ Gold
En İyi Cevap
2

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
5600x 95 derecede zaten yeni yeni frekans düşürmeye başlıyor, ayrıca frekans düşürse bile Valorantta 100 FPS almazsınız. Sorun soğutucuda değil şimdiden söyleyeyim.

selamlargençler

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
767
İsim
:(
aynı sorun bende vardı. Se 234 aldım. önceden 85-90 derecelerde çalışan işlemci şuan 60 derecelere varmıyor bile. Hava geçen hafta çok sıcaktı. O durumda max 64 derece gördüm.

Farway

80+ Silver
@Farway ne dersin?

Bu arada farway sorunuma baya hakim konum da kendisiyle çok fazla istişare yaptık, sorunum işlemcinin çok fazla ısı göstermesi. İlk mesajım da da belirttiğim gibi sorunumun olduğu konuya bir göz atmanız arkadaşlar, öünkü skrun baya tuhaf ve delirtici çok fps kaybım var ve renderlarda zorluklar yaşıyorum. Yayın hiç bir şekilde yapamıyorum.. Daha nasıl anlatabilirim..
SE 234 te gayet iyi bir hava soğutma.
5600x 95 derecede zaten yeni yeni frekans düşürmeye başlıyor, ayrıca frekans düşürse bile Valorantta 100 FPS almazsınız. Sorun soğutucuda değil şimideden söyleyeyim.
Hocam diğer konuda tüm testleri yaptık. İşlemci prime95 e 93 derecede başlıyor neredeyse işlemci frekansı direkt kesiyor. Gtx 970 e bile darboğaz yaptığını söyledi arkadaş. Konuyu inceleyebilirsiniz.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
İlk attığınız mı yoksa sıvı soğutma mı benim daha çok işimi görür ? Sorunumu az çok biliyorsunuz, net bir öneriye ihtiyacım var. İlk attığınız beni ne kadar tatmin eder. Sıvı soğutma ne kadar eder? Açıklarsanız çok sevinirim.
5600x 95 derecede zaten yeni yeni frekans düşürmeye başlıyor, ayrıca frekans düşürse bile Valorantta 100 FPS almazsınız. Sorun soğutucuda değil şimdiden söyleyeyim.
İnanmıyorsunuz ama bazı şeyler cidden komik.
Bende o yüzden bir çözüm yolu arıyorum.. :) Fps 144 olarak görünüyor ama çıkabildiği en fazla 150 falan :)

Ekler

• valorant test.png
    valorant test.png
    2.3 MB · Hit: 50

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
İnanmıyorsunuz ama bazı şeyler cidden komik.
Bende o yüzden bir çözüm yolu arıyorum.. :) Fps 144 olarak görünüyor ama çıkabildiği en fazla 150 falan :)
Inanmıyorum değil, sadece soğutucu değiştirerek düzeleceği hakkında çok ümitlenmeyin demeye çalıştım. Garantiye göndern gitsin zaten türkiyeden almışsınız fahiş fiyata bari baksın adamlar, bakmak zorundalar.

FERRUM

80+ Gold
En İyi Cevap
2
İlk attığınız mı yoksa sıvı soğutma mı benim daha çok işimi görür ? Sorunumu az çok biliyorsunuz, net bir öneriye ihtiyacım var. İlk attığınız beni ne kadar tatmin eder. Sıvı soğutma ne kadar eder? Açıklarsanız çok sevinirim.
Bildiğim kadarıyla o hava soğutma 240mm lik sıvı soğutmalarla kapışıyor fazladan para vermenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Inanmıyorum değil, sadece soğutucu değiştirerek düzeleceği hakkında çok ümitlenmeyin demeye çalıştım. Garantiye göndern gitsin zaten türkiyeden almışsınız fahiş fiyata bari baksın adamlar, bakmak zorundalar.
Göndericem zaten, ama neye bakacaklar onuda bilmiyorum.

Bios güncelleyip gönderilmiş bir sistem var, ne kadar kontrolü yapılabilir ki adamlar hazır sistem yapıp satıyorlar :D
Bildiğim kadarıyla o hava soğutma 240mm lik sıvı soğutmalarla kapışıyor fazladan para vermenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Of of :)

Garbajosa

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
323
İsim
Kenan Çelik
Bütün sorularınızı bugün diğer konuda cevapladım. Aynı kasa, aynı anakart, aynı işlemciyi kullanıyoruz. Hangi soğutucuyu kullandığımı da belirttim. 20 derece sıcaklık düşüşü olduğundan da test görselleri ile birlikte aktardım. Artık bu noktadan sonra karar sizde. Biraz youtube da araştırmalı ve nedir ne değildir bi bakmalısınız.

Calidelly

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Mete
Bütün sorularınızı bugün diğer konuda cevapladım. Aynı kasa, aynı anakart, aynı işlemciyi kullanıyoruz. Hangi soğutucuyu kullandığımı da belirttim. 20 derece sıcaklık düşüşü olduğundan da test görselleri ile birlikte aktardım. Artık bu noktadan sonra karar sizde. Biraz youtube da araştırmalı ve nedir ne değildir bi bakmalısınız.
Evet teşekkür ederim ilginiz için ama şöyle, benim problemim her hangi bir soğutucuyu alıp yoluma koyulmak değil. En iyisini çözümü bulmalıyım onun için uğraşıyorum..
Ben sistemi sadece yayın yapıp ve bu yayını yaparken oyun oynamak için aldım ama ne oyun oynuyabiliyorum doğru düzgün nede yayın yapabiliyorum..
Sıcaklığım 75, obs açınca 90, önerdiğiniz soğutucuyu alsam 20 derece sıcaklığı düşürmüş olsa 70, bu yeterli olur mu?
70 derecede ki bir işlemci performansı etkiler mi? Soğutucuyu alıp aynı performansı göreceksem boşuna bu zaman da zarar etmeye gerek yok diye düşünüyorum, o yüzden en iyisini, en iyi çözümü bulmaya çalışıyorum. 1 haftadır problemlerin önüne geçemiyorum..
O yüzden sizleride rahatsız ettiysem affola, teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,746
Üyeler
157,282
Son üye
Xwlayss
Top Bottom