Neler Yeni

Ryzen 5 5600x Isınma sorunu

R4wl0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Rıdvan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret,Donanım ve Oyun
Instagram
giyinhadi
Dostlar,

5600x ile 240mm Dragos sıvı soğutma kullanıyorum. Hiçbir bios ayarı vs. yapmadım. Boşta 39-45 derecede, herhangi bir oyuna girdiğimde 70 ve üstünü görüyor. Sıvı soğutma testlerine baktığımda kimse neredeyse 60’ı 65’i geçmiyor. Bende böyle olmasının sebebi veya sebepleri nelerdir ?

Kasa : NZXT H510
Sıvı soğutma : 240mm Dragos

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

ThePatrio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak YAKUT
Dostlar,

5600x ile 240mm Dragos sıvı soğutma kullanıyorum. Hiçbir bios ayarı vs. yapmadım. Boşta 39-45 derecede, herhangi bir oyuna girdiğimde 70 ve üstünü görüyor. Sıvı soğutma testlerine baktığımda kimse neredeyse 60’ı 65’i geçmiyor. Bende böyle olmasının sebebi veya sebepleri nelerdir ?

Kasa : NZXT H510
Sıvı soğutma : 240mm Dragos

Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sıvı soğutma tam oturmamıs olabilir veya fan devri düşük çalışıyor olabilir kontrolcü var ise fanların hızını arttırmayı deneyin.

R4wl0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Rıdvan
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
giyinhadi
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıvı soğutma tam oturmamıs olabilir veya fan devri düşük çalışıyor olabilir kontrolcü var ise fanların hızını arttırmayı deneyin.
sıvı aoğutmayı 2 kere ben 1 kere Bilgisayarcı kontrol etti. Ondan yana sıkıntı yok, birde şöyle %3-4 kullanımda işlemci 4 ghz ve üstünde çalışıyor boşta bile yükleme yapıp 4.6 ghzlerde çalışıyor.

ThePatrio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak YAKUT
sıvı aoğutmayı 2 kere ben 1 kere Bilgisayarcı kontrol etti. Ondan yana sıkıntı yok, birde şöyle %3-4 kullanımda işlemci 4 ghz ve üstünde çalışıyor boşta bile yükleme yapıp 4.6 ghzlerde çalışıyor.
herkes de yapıyor onu kontrolcü varsa ondan fan speed aç fanlar az devirde çalısıyor olabilir.

R4wl0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Rıdvan
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
giyinhadi
herkes de yapıyor onu kontrolcü varsa ondan fan speed aç fanlar az devirde çalısıyor olabilir.
kumandasından +speed’e full basılı hocam. BİOS içinden fan ayarı var mıdır ? Ayrıca, işlemci OC’lu olabilir mi ? Onu nereden anlarım ?

ThePatrio

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Burak YAKUT
kumandasından +speed’e full basılı hocam. BİOS içinden fan ayarı var mıdır ? Ayrıca, işlemci OC’lu olabilir mi ? Onu nereden anlarım ?
yok işlemci oc lu oldugunu düşünmüyorum firmalar öle oc yapıp gönderemez sorun sogutucudan kaynaklı ozaman veya termal macunu güzel sürmek lasım bunlarda olmuyosa sorun sogutucuda

R4wl0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
Rıdvan
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
giyinhadi
yok işlemci oc lu oldugunu düşünmüyorum firmalar öle oc yapıp gönderemez sorun sogutucudan kaynaklı ozaman veya termal macunu güzel sürmek lasım bunlarda olmuyosa sorun sogutucuda
Hocam, PC’i firmalardan almadım tanıdık bilgisayarcıdan aldım ve tüm parçalar sıfır.
Yeni macunu 2 gün önce sürdüm. Sıvı soğutmada sorun olup olmadığını nasıl anlarım peki ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
995,710
Üyeler
157,411
Son üye
Ancestral
Top Bottom