Neler Yeni

ryzen 5 5600x ısınma sorunuma yardım (stok fan)

Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
Burak
r5 5600x i stok fan olarak kullanıyorum 80 ve üstü dereceleri görüyorum max 84 ü gördüm kasanın arkasına elimi atınca ciddi bir sıcaklık var bunu nasıl çözebilirim soğutucu diyeceksiniz lakin param yok uv gibi bir çözüm yolu biliyorsanız yardımcı olur musunuz ryzen masterdan veya biosdan ayarlamak istiyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

r5 5600x i stok fan olarak kullanıyorum 80 ve üstü dereceleri görüyorum max 84 ü gördüm kasanın arkasına elimi atınca ciddi bir sıcaklık var bunu nasıl çözebilirim soğutucu diyeceksiniz lakin param yok uv gibi bir çözüm yolu biliyorsanız yardımcı olur musunuz ryzen masterdan veya biosdan ayarlamak istiyorum
armoury crate fanlarım full speed lakin metro exodus a veya onun gibi güçlü bir oyuna girince fanlar daha da çok çalışmaya başlıyo çok ses çıkartmaya başlıyor yarım saat 1 saat öyle oynadığım için de şuan fanımdan rahatsız edici bir ses geliyor silence modda bilgisayar çalışıyor mu anlayamazdım lakin silence modda bile garip bi sesi var

5600x için stok soğutucu yetersiz maalesef.
Bütçenize uygun kaliteli bir kule tipi veya sıvı soğutucuya geçmelisiniz.
Güçlü bir işlemci 5600x, AMD bu soğutucusu zamanında 2600'lere veriyordu. 5600x ile 2600 arasında hız ve işlem kapasitesi olarak dağlar kadar fark var, mimarisi çok daha güncel.

İşin özü, lafın kısası; stock soğutucu yeterli değil maalesef.

Top Bottom