Neler Yeni

Ryzen 5 5600x işlemci ısınma yardım !

Wraithowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kırhan Şentürk
Merhaba arkadaşlar ryzen 5 5600x nzxt kraken m22 sıvı soğutma var üstünde ekran kartım da 3060 tuf kasam da asus tuf kasa load olmadan bomboşta çalışırken gayet fan sesi 45 50 derece arası lol giriyorum 72 warzone giriyorum 92 ye çıkıyor fps de 95 130 arası oynuyor çoğunlukla 110 üstü ama bi de işlemci sıcaklamaya başladığında 70 i geçince özellikle
böyle bir ses çıkıyor bugün sistemi aldığım yere gittim stres testi yaptılar orda ses çıkmadı zeminden olabilir dediler ben evde masa altı kullanıyorum tamam dedim işlemci sıcaklığı için de ryzen 5 5600x çok ısınan bir işlemci o değerler gayet normal sorun yok dediler siz ne düşünüyorsunuz kullanan varsa fikirlerinizi bekliyorum.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Merhaba arkadaşlar ryzen 5 5600x nzxt kraken m22 sıvı soğutma var üstünde ekran kartım da 3060 tuf kasam da asus tuf kasa load olmadan bomboşta çalışırken gayet fan sesi 45 50 derece arası lol giriyorum 72 warzone giriyorum 92 ye çıkıyor fps de 95 130 arası oynuyor çoğunlukla 110 üstü ama bi de işlemci sıcaklamaya başladığında 70 i geçince özellikle
böyle bir ses çıkıyor bugün sistemi aldığım yere gittim stres testi yaptılar orda ses çıkmadı zeminden olabilir dediler ben evde masa altı kullanıyorum tamam dedim işlemci sıcaklığı için de ryzen 5 5600x çok ısınan bir işlemci o değerler gayet normal sorun yok dediler siz ne düşünüyorsunuz kullanan varsa fikirlerinizi bekliyorum.
boştayken 50 fazla. Soğutman da iyi. Başka bir sorun olmalı. Bende merak ettim.

Wraithowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kırhan Şentürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sorun işlemci sıcaklığı sorun mu bilmiyorum bana sorun değil normal dediler aldığım yerde
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam gittim sırf onu belirttim kablolarını kontrol edin falan diye sorun yok gayet çalışıyor dediler

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
92 derece anormal bu arada

kennyR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Muazzam bir sıvı soğutma değil ama ortalama ya da kötü de değil. Değerler çok yüksek bence. Montajı yapan kişi sıvı soğutmayı tam oturtmamış ya da termal macunu yeterince sürmemiş olabilir.

Wraithowl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Kırhan Şentürk
Bana orada bütün çalışanların dediği daha önce de biri gelmiş öyle bu işlemci 115 e kadar kaldırıyormuş normalmiş falan dediler acaba bios dan mi bir şey yapmak gerekir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam deliricem ya benim oraya gitmem gelmem 2 saatten fazla sürüyor 1 kere almaya gittim montaj için süre kalmadı diğerinde teslim almaya gittim şimdi bunun için gittim olmadı deliricem artık :D

Koraybaba

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
394
İsim
Koray Somuncu
Problemin yüksek ihtimal termal macundandır

Top Bottom