Neler Yeni

ryzen 5 pro 3400g gtx 1080 darboğaz yaparmı

xwiecy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yiğit öz
daha alalı 1 gün oldu sistemi chrome sekmelerinde vs. bazen yavaş kapanma oluyor oyunlarda mesela valorant açıldıktan sonra ufak droplar oluyor karakter seçiminde seçtikten sonra ağır bi drop oluyor düzeliyor gibi oluyor sizce neden kaynaklı darboğazdan mıdır.

işlemci : ryzen 5 pro 3400g
ekran kartı : asus turbo gtx 1080 8 gb
ram: ddr4 2x8 3200mhz xpg
power:500 watt

1080p monitör kullanıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Mehmet Emin Uzun
daha alalı 1 gün oldu sistemi chrome sekmelerinde vs. bazen yavaş kapanma oluyor oyunlarda mesela valorant açıldıktan sonra ufak droplar oluyor karakter seçiminde seçtikten sonra ağır bi drop oluyor düzeliyor gibi oluyor sizce neden kaynaklı darboğazdan mıdır.

işlemci : ryzen 5 pro 3400g
ekran kartı : asus turbo gtx 1080 8 gb
ram: ddr4 2x8 3200mhz xpg
power:500 watt

1080p monitör kullanıyorum
Yapar

xwiecy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yiğit öz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır.
Harddisk mi kullanıyorsunuz? En son ne zaman formatladınız? İşlemci sıcaklıklarınız ne durumda?
formatlı bir şekilde aldım bir harddisk birde sata ssd var ssdye kurulu windows ssd 120 gb işlemci sıcaklıkları çok değişken 45den 55e çıkabiliyor oyun açık değilken bile ekran kartı oyun açık değilken 60 derece 61 derece normalmidir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
260
İsim
Attila Alpaslan
formatlı bir şekilde aldım bir harddisk birde sata ssd var ssdye kurulu windows ssd 120 gb işlemci sıcaklıkları çok değişken 45den 55e çıkabiliyor oyun açık değilken bile ekran kartı oyun açık değilken 60 derece 61 derece normalmidir?
Oyun açıkkenki sıcaklıklara bakabilir misiniz?
Bilemiyorum bir virüs taraması yapın, malwarebytes öneririm.

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Mehmet Emin Uzun
Ssd ömrü dolmuş olabilir

xwiecy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yiğit öz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyun açıkkenki sıcaklıklara bakabilir misiniz?
Bilemiyorum bir virüs taraması yapın, malwarebytes öneririm.
birazdan bakarım ama hatırladığım kadar robloxda bile ekran kartı sıcaklıkları 75 76 civarında olabiliyor kayıt açınca 81 e kadar yükseldi dün işlemci olarak bilemiyorum deneyip valorantta yazayım. virüs taraması yapıyorum şimdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ssd ömrü dolmuş olabilir
6 ay civarı bir süredir kullandığım bir ssd daha var eski bilgisayardan kalma kioxia exceria gibi birşeydi onu denemeli miyim sizce

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Mehmet Emin Uzun
birazdan bakarım ama hatırladığım kadar robloxda bile ekran kartı sıcaklıkları 75 76 civarında olabiliyor kayıt açınca 81 e kadar yükseldi dün işlemci olarak bilemiyorum deneyip valorantta yazayım. virüs taraması yapıyorum şimdi
Mesaj otomatik birleştirildi:

6 ay civarı bir süredir kullandığım bir ssd daha var eski bilgisayardan kalma kioxia exceria gibi birşeydi onu denemeli miyim sizce
Komple sıfırdan bi formak işe yarayabilir belki ama artık o işlemcide eskidi

Dahası  
Reaksiyon skoru
51
İsim
Mehmet Emin Uzun
daha dün aldım pcyi hocam öyle demeyin :D yakında işlemci olarak ryzen 5 3600 geçmeyi düşünüyorum zaten
Sistemi kaça aldınız şimdi bir hc yeni alınınca iyi olacak diye bişey yok :D o jşlemciye maks gtx 1060 takarsın çünki diğerinde darboğaz yapar

Top Bottom