Neler Yeni

Ryzen 7 5700G ile Sistem Önerileriniz?

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Kasım Can
Bütçe
20.000
Selamün aleyküm arkadaşlar.

Nihayet bir sistem toplama işine niyetlendim ve dolar her an daha da patlayabilir diyerekten sizden tavsiye almak istedim. Başlıkta belirttiğim üzere 5700G ile bir sistem almak istiyorum. İlerleyen zamanlarda ekran kartı takma ihtimalim de var. Benim için en elzem olan şey 4 RAM slotlu bir anakart öncelikle fakat 6 bin liranın üstüne çıkmak istemiyorum, zira işlemci yeterince pahalı benim için. Bütçe pek de esnek değil anlayacağınız. 20 bin lirayı ancak zorlayabilirim ama o kadar olur diye düşünüyorum. M2 SSD, 512 GB olabilir hatta şunu düşünüyorum. Herhalde alabileceğim en uygunu bu gibi. Şu an laptopta yine Hikvision'ın SATA SSD'sini kullanıyorum, memnunum mesela. RAM olarak bunu buldum, RGB'siz hali ile arasında 300 lira falan oynadığı için kasada azıcık renk fena olmaz diye düşündüm.

Kıymetli tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi forumlar.

MooNcake

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
24
İsim
Ayberk Battal
sonunda g harfi olan işlemcilerin ön belleği 16mb. haberiniz olsun. 1080p oyunlarda oyundan oyuna ciddi fark yapar.

nightfall

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
151
İsim
Kasım Can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sonunda g harfi olan işlemcilerin ön belleği 16mb. haberiniz olsun. 1080p oyunlarda oyundan oyuna ciddi fark yapar.
Bilgi için teşekkür ederim, işlemcinin bilincindeyim hocam. Arkadaşımda 5600G var gayet güzel oyunlar akıyor. Zaten çok fazla oyuncu değilim, üst düzey grafik derdim de yok. Şu anki laptop'ımdaki UHD 620 ile bile Valorant CS2 ETS oynayabiliyorken istediğim sistemin bana fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum :)(y)

Top Bottom