Neler Yeni

Yardım Ryzen 7 5800x ısınma problemi

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,597
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Derece yerine % işareti kullanmışım hocam. Santigrat.

Hocam bu kasa geçen sene msi ın piyasadaki en pahalı kasasıydı. 50-70k hazır sistemlerde kullanılıyordu. O kadar para veren adamlarda mı bu sıcaklık sorununu çekiyor?

360mm soğutucu hocam daha uzunu yoktu :) her şeyi msi almışken o da öyle olsun demiştim. Soğutucuyu mu değişmeliyim? Soğutucusuz masaüstünü göremeden işlemcinin aşırı ısınıp kapanması normal mi

İşlemci sıcaklığı 90 santigrat. Boşta evet problem değil 40-45 derece oluyor, windows arkaplanda bir işlem gerçekleştirirken 50-60 derece aralığına çıkabiliyor. Fakat yük altında aşırı ısınıyor.
Soğutucusuz hiçbir işlemci çalışamaz. O yüzden masaüstünü göremeden kapanması normal zaten. Kasa da çok kötğ sıvı soğutucu da çok kötü soğutma anlamında. Kasayı değiştirmesen olur ama sıvı soğutucuyu değiştirmeni öneririm

Reaper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Celal Can
Soğutucunun işlemciyle temas eden bölgesindeki jelatini çıkarmamış olabilir misin? Ya da yerleştiren arkadaş çıkarmamış olabilir. Bakmanı tavsiye ederim. Sıcaklıklar normal değil.

Wardom

80+
İşlemci sıcaklığı 90 santigrat. Boşta evet problem değil 40-45 derece oluyor, windows arkaplanda bir işlem gerçekleştirirken 50-60 derece aralığına çıkabiliyor. Fakat yük altında aşırı ısınıyor.

Bu konu 240lık kullananların konusu 360 lara da denk geldim de bulamadım şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdiden söyleyeyim sıvı soğutucunun jelatinini söktüm,
@Reaper

Reaper

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Celal Can

Bu konu 240lık kullananların konusu 360 lara da denk geldim de bulamadım şimdi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Reaper
Ops.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,746
Üyeler
152,320
Son üye
Yusufyanar