Neler Yeni

Ryzen 9 3900X li Render Sistemi

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Her render işlemi CPU kullanmaz, GPU kullananlar da var.

Yoksa Nvida, AMD boşuna mı yapıyor bu CUDA işini?
Biliyorum mimarlık tarzı 3d renderlar da gpuda önemli
Mesaj otomatik birleştirildi:

Video editlemeyecekmiş açıklamayı okumadın mı?
İşte bendd bu yüzden işlemciye yoğunluk versin dedm ama 3d render yapıcaksa gpu

woot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
TUNCAY YILMAZ
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ederim.
Ekran Kartını RTX3060 Tİ olarak değiştirmeye karar verdik. Bu yönde yorumlarınız nelerdir. R9 3900X ve RTX3060 Ti uyumu sizce nasıl olur.

Son düzenleme:

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Evt ama arkadas oyun PC si si sandı galiba onu belirttim sadece ama işlemci renderda her zaman gpu dan ön plandadır.
La oyun PC’si olmasa ne olur ? Ekran kartından da render alınıyor ilk olarak bunu unutma, 2 bir PC sadece render için alınıyorsa şirket tarzı bir yerin PC’si olma ihtimali daha muhtemel, ancak yeni nesil güçlü işlemcilerin daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor:
öyle düşünürsek adam bütçesini zorlar 5950X alır daha iyi render çeker. Ki bu işlemciler çok farklı işlemciler değil.

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
La oyun PC’si olmasa ne olur ? Ekran kartından da render alınıyor ilk olarak bunu unutma, 2 bir PC sadece render için alınıyorsa şirket tarzı bir yerin PC’si olma ihtimali daha muhtemel, ancak yeni nesil güçlü işlemcilerin daha iyi olduğu gerçeğini değiştirmiyor:
öyle düşünürsek adam bütçesini zorlar 5950X alır daha iyi render çeker. Ki bu işlemciler çok farklı işlemciler değil.
Lan ben başta video render alıcak sandım ama adam 3D RENDER alıcakmış ozaman ekran kartıda önemli

4101995

80+ Gold
En İyi Cevap
24
Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için hepinize teşekkür ederim.
Ekran Kartını RTX3060 Tİ olarak değiştirmeye karar verdik. Bu yönde yorumlarınız nelerdir. R9 3900X ve RTX3060 Ti uyumu sizce nasıl olur.
Sıkıntı çıkarmazlar herhalde, 3060Ti almanız tabii ki çok daha iyi 2080S’den daha güçlü olduğu görülen bir işlemci parçacığına sahip.

woot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
TUNCAY YILMAZ
Hepinize güzel yorumlarınız ve fikirlerinizden dolayı teşekkür ederim. Nasipse bugun sistemi satın alacağım. İtopya üzerinden mi almalıyım, yoksa farklı sitelerden de mi bakayım. Bazı farklı sitelerden de topladım fiyatlar hemen hemen aynı.

Bitcoin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Hepinize güzel yorumlarınız ve fikirlerinizden dolayı teşekkür ederim. Nasipse bugun sistemi satın alacağım. İtopya üzerinden mi almalıyım, yoksa farklı sitelerden de mi bakayım. Bazı farklı sitelerden de topladım fiyatlar hemen hemen aynı.
Kesinlikle İtopya' dan alma. Forumda binlerce sorun yaşayan var. Müşteri hizmetleri çok kötü. Sorun yaşamak istemiyorsan tabii.
3900X 3060Tİ çok iyi bir kombinasyon olur. Hayırlı olsun.

woot

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
TUNCAY YILMAZ
Kesinlikle İtopya' dan alma. Forumda binlerce sorun yaşayan var. Müşteri hizmetleri çok kötü. Sorun yaşamak istemiyorsan tabii.
3900X 3060Tİ çok iyi bir kombinasyon olur. Hayırlı olsun.
İnşAllah hayırlısı olur. Dünden beri itopya müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum zaten. Nereden toplamalıyım önerebileceğiniz bir firma var mı?

Bitcoin

80+ Silver
En İyi Cevap
2
İnşAllah hayırlısı olur. Dünden beri itopya müşteri hizmetlerine ulaşamıyorum zaten. Nereden toplamalıyım önerebileceğiniz bir firma var mı?
Hocam montaj biliyorsan farklı yerlerden al.
Sinergi.gen.tr çok iyi bir sitedir örneğin.

Top Bottom