Neler Yeni

Çözüldü✓ Ryzen Sıcaklık Sıçramaları

Rousell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Kaan AVŞAR
İşlemcim Ryzen 5 2600, overclock uygulamadım stock fan kullanıyorum, kasa içi hava sirkülasyonu gayet yeterli. İstikrarlı sıcaklığı yük altında 60-72 arası. Bazen ani sıçramalar yaşıyorum, 79 ila 80'i görebiliyor.
Bu değerler uzun vade de bana herhangi bir sorun teşkil eder mi, ayrıca CPU soğutucu almalı mıyım?

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17.9 KB · Hit: 30

rookie27

80+ Gold
İşlemcim Ryzen 5 2600, overclock uygulamadım stock fan kullanıyorum, kasa içi hava sirkülasyonu gayet yeterli. İstikrarlı sıcaklığı yük altında 60-72 arası. Bazen ani sıçramalar yaşıyorum, 79 ila 80'i görebiliyor.
Bu değerler uzun vade de bana herhangi bir sorun teşkil eder mi, ayrıca CPU soğutucu almalı mıyım?
CPU soğutucu almanız iyi olur bütçeniz nedir ?

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
80 dereceye ne kadar aralıklarla giriyor ve ne kadar sürüyor fakat bence 90'a kadar ulaşmadığı sürece sorun yok. Yine de bütçenize göre soğutuculara bakın.

Rousell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mert Kaan AVŞAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CPU soğutucu almanız iyi olur bütçeniz nedir ?
80 dereceye ne kadar aralıklarla giriyor ve ne kadar sürüyor fakat bence 90'a kadar ulaşmadığı sürece sorun yok. Yine de bütçenize göre soğutuculara bakın.
Bütçem maksimum 600 olabilir bende biraz araştırdım.
80 dereceye çıkıyor saniye saymadan tekrar 60'lar da istikrarlanıyor, sık sık çıkmıyor oyunların yüklenme kısımlarında oluyor genelde.

Top Bottom