Neler Yeni

Sadece kamera için telefon değiştirilir mi? Alternatif bir şey kullanılabilir mi

Palmfix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Faruk Bozkurt
Şuan kullandığım telefondan genel manasıyla memnunum (işimi görüyor, şarjı çok iyi gidiyor) ama kamerası güzel değil hem değiştirmek istiyorum ama sadece kamera için değer mi diyorum. Anlıyacağınız kafam baya karışık. Ne önerirsiniz. Ek soru Dxomarka güveniyor musnuz

ThE LoSt

80+ Silver
Şuan kullandığım telefondan genel manasıyla memnunum (işimi görüyor, şarjı çok iyi gidiyor) ama kamerası güzel değil hem değiştirmek istiyorum ama sadece kamera için değer mi diyorum. Anlıyacağınız kafam baya karışık. Ne önerirsiniz. Ek soru Dxomarka güveniyor musnuz
Dxomark bazen tutarlı sonuçlar veriyor ama vivo x100 pro nun puanlamasından sonra gözümden düştüler tarafsız bir çok inceleme kanalı mevcut onlardan yola çıkabilir teknik bilginiz var ise kullanılan sensör diyafram vs bilgilerden yola çıkarak en iyi sonuca varabilirsiniz kullandığınız model nedir almak istediğiniz model nedir ?

şahin doğan

80+ Platinum
15 Pro Max ve S24 Ultra. S24 Ultra fotoğraf için, 15 Pro Max video için. İki tarafa da kaysın diyorsan 15 Pro Max.

Palmfix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Faruk Bozkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dxomark bazen tutarlı sonuçlar veriyor ama vivo x100 pro nun puanlamasından sonra gözümden düştüler tarafsız bir çok inceleme kanalı mevcut onlardan yola çıkabilir teknik bilginiz var ise kullanılan sensör diyafram vs bilgilerden yola çıkarak en iyi sonuca varabilirsiniz kullandığınız model nedir almak istediğiniz model nedir ?
Şunu alacağım diye kafamda net bir model yok . Şuan xiaomi kullanıyorum

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
DXOMARK güvenilirdir de telefonun kamerası iyi gözüküp sende kötü çekiyorsa Gcam yükleyip telefonuna özel Config atabilirsin. Kamera için telefon değiştirelecekse bile şu an ayıracağınız bütçe en az 20 bin TL olmalı.

Palmfix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Faruk Bozkurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
15 Pro Max ve S24 Ultra. S24 Ultra fotoğraf için, 15 Pro Max video için. İki tarafa da kaysın diyorsan 15 Pro Max
Bunlar zaten en iyisi Bunlar alacak kadar param olsa bunu şuan düşünmüyor olurdum

şahin doğan

80+ Platinum

şahin doğan

80+ Platinum

ThE LoSt

80+ Silver
Şunu alacağım diye kafamda net bir model yok . Şuan xiaomi kullanıyorum
Marka ile ne kullandığınızı tahmin edemeyiz hangi modeli kullanıyorsun telefondan beklentiniz nedir ? vlogger mısın seyahat mi edersin manzara fotoğrafçılığımı yaparsın portre mi çekersin vs vs?

En iyi kameralı cihazlar,
-Honor magic 6 pro
-Huawei mate/p 60 ailesi
-Oppo find x7 ultra
-Apple 15 ailesi
-Pixe 8 pro
-Vivo x100 pro ( burada not düşmek istiyorum kesinlikle ilk 3 te olması gereken bir cihaz )
s24 ultra
vs....
Listeye dahil edilmeyen değişken diyafram 1 inç sensörlü xiaomi14 ultra modeli var oda ilk 5 e rahat girecektir.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
işlemi biraz daha detaylı anlatır mısınız
Telefonunun modelini söyler misin?

Google Cam denen kemara uygulaması var. Xiaomi telefonların yazılımlarındaki kameraların kalitesi bir süre sonra bozuluyor ve Xiaomi kullanıcıları Google Camera'yı telefonlarına indirip ardından Xiaomi telefonları için ideal olan Google Camera Config(ayar) dosyasını kameraya entegre ediyorlar ve Xiaomi'nin normal kamerasından daha iyi performans gösteriyor.

İlk başta bunu denersin hala kötüyse başka telefon için araştırmalara başlarsın.

Top Bottom