Neler Yeni

Sadece tek bir oyunda fps düşüşü yaşıyorum

Lquenx

80+
Geçen günlerde epic gamesin verdiği control oyununu indirmiştim. Oyunu 20 30 dakika rahatça 60 fps civarı oynuyorum fakat belli bir süre geçtikten sonra bu fps 20 civarlarına çakılıyor. Laptop kullanıyorum (Lenovo Ideapad L340 i5)

EKRHN

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,545
İsim
Efe Karahan
Geçen günlerde epic gamesin verdiği control oyununu indirmiştim. Oyunu 20 30 dakika rahatça 60 fps civarı oynuyorum fakat belli bir süre geçtikten sonra bu fps 20 civarlarına çakılıyor. Laptop kullanıyorum (Lenovo Ideapad L340 i5)
Oyunda sıkıntı olabilir.

xragu

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,311
İsim
Fenasi Kerim durmaz
böyle sorunlar ısınmadan kaynaklanıyor bir zaman geçtikten sonra işlemciniz ısınıyor ve ghz düşüklüğüne neden oluyor msı afterburner ile oyun içinde bakabilirsiniz
sıcaklığı çözmek için
temizlik yapın
termal macun değiştirin
ve laptop soğutucusu alabilirsiniz.

tuffle

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Armağan Yatkın
Büyük ihtimalle bileşenlerin aşırı ısınmalarıyla hızlarını kısmaları sebebiyle olabilir termal macun yenilemenizi öneririm

Lquenx

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

böyle sorunlar ısınmadan kaynaklanıyor bir zaman geçtikten sonra işlemciniz ısınıyor ve ghz düşüklüğüne neden oluyor msı afterburner ile oyun içinde bakabilirsiniz
sıcaklığı çözmek için
temizlik yapın
termal macun değiştirin
ve laptop soğutucusu alabilirsiniz.
0.79 ghz sabitleniyor bir süre sonra bahsettiğin şey bu en iyi çözüm ne olur

Top Bottom