Neler Yeni

Sahibinden kargoya verme işlemi

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
799
İsim
ibrahim can
Sahibinden üzerinden param güvende ile işlemci satacağım karşı taraf ilanı aldıktan sonra sahibinden sanırım bana bir kod vermiyormuş ben o kodu ptt yetkilisine mi söylemem gerekiyor bilen veya deneyimleyen arkadaşlar yazabilir mi?

Bilal539

80+ Silver
Sahibinden üzerinden param güvende ile işlemci satacağım karşı taraf ilanı aldıktan sonra sahibinden sanırım bana bir kod vermiyormuş ben o kodu ptt yetkilisine mi söylemem gerekiyor bilen veya deneyimleyen arkadaşlar yazabilir mi?
Hangi kargo firmasını seçtiysen ona gidiceksin ptt yada yurtiçi seçtiriyor kodu kargo firmasına söylemen yeterli.

Palo DAYI 👑

80+ Gold
param guvende sıkıntılı bırcok sorun yasayan var

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
799
İsim
ibrahim can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi kargo firmasını seçtiysen ona gidiceksin ptt yada yurtiçi seçtiriyor kodu kargo firmasına söylemen yeterli.
sence ptt mi daha güvenilir olur yurtiçi mi
birde ben paketliyecegim degil mi
Mesaj otomatik birleştirildi:

param guvende sıkıntılı bırcok sorun yasayan var
Maalesef öyle ama sıkıldım artık para lazım satılsında kurtulayım modundayım

YazılımKafa

80+ Silver
Satış olunca uygulamadan kargo firması seçiyorsun. Ptt ve yurtiçi var. Sonra sana kargo kodu veriyor. Ve belirtilen süre içerisinde şubeye gidip kargoyu veriyorsun. Kargoyu verirken sahibinden ile olduğunu söyleyip kodu söylüyorsun

drakathx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
342
İsim
Burak
Hacım s param güvende sekmesine giriyorsun satış kısmına giriyorsun oradan banka hesap bilgini seçiyorsun ardından göndermek istediğiniz kargoyu seçiyorsun yurtiçi ve PTT var ilerliyorsun ardından karşına anlaşmalı kargo kodu çıkıyor paketleyip paket üstüne yazarak yada kuryeye soyleyerek işlemi tamamlıyorsun kargo kişiye gidiyor ardından onay vermesi halinda bir iki gün içinde satış tutarı hesabına geçiyor

YazılımKafa

80+ Silver
sence ptt mi daha güvenilir olur yurtiçi mi
birde ben paketliyecegim degil mi

Maalesef öyle ama sıkıldım artık para lazım satılsında kurtulayım modundayım
Yurtiçi daha iyi ve evet sen paketleyeceksin

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
799
İsim
ibrahim can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hacım s param güvende sekmesine giriyorsun satış kısmına giriyorsun oradan banka hesap bilgini seçiyorsun ardından göndermek istediğiniz kargoyu seçiyorsun yurtiçi ve PTT var ilerliyorsun ardından karşına anlaşmalı kargo kodu çıkıyor paketleyip paket üstüne yazarak yada kuryeye soyleyerek işlemi tamamlıyorsun kargo kişiye gidiyor ardından onay vermesi halinda bir iki gün içinde satış tutarı hesabına geçiyor
tamamdır çok sağ olasın

Yurtiçi daha iyi ve evet sen paketleyeceksin
eyvallah sağ ol

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
SEFA KAYA
sen paket yapıyorsun, yurtiçi daha hızlı gider.
ekstra olarak işlemci çalışırken video kaydı almanı,
paket yaptığında da video kaydı almanı,
kargoya sağlam paket verirken de video almanı öneririm
işlemcinin pinlerini de video al ve fotoğraf çek gerekirse
karşı taraf ne yapacağı belli olmaz, mağdur olma para kazanacam diye.

drakathx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
342
İsim
Burak
tamamdır çok sağ olasın

eyvallah sağ ol
Kargoyu seçip ilerledikten sonra anlaşmalı kod ekrana çıkıyor ve yaklaşık sana 2 3 gün süre tanıyor kargoyu teslim etmen için o süreye dikkat et birde dolandırma çok oluyor wp den yazıyor ben aldım sen bu linke gir tamamla diyorlar o tuzağa düşme yanarsın kişi ürünü param güvende ile alınca bildirim zaten geliyor tıklıyorsun s param güvende sekmesine oradan satış işlemine geliyorsun sattığım ürün çıkıyor karşına oradan ilerliyorsun ne olur ne olmaz ürünü çalışırken paketlerken video çek çünkü karşı tarafın iade hakkı var olurda kırıp bozar zarar verir yada parça çalarsa haksız duruma düşme

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
799
İsim
ibrahim can
sen paket yapıyorsun, yurtiçi daha hızlı gider.
ekstra olarak işlemci çalışırken video kaydı almanı,
paket yaptığında da video kaydı almanı,
kargoya sağlam paket verirken de video almanı öneririm
işlemcinin pinlerini de video al ve fotoğraf çek gerekirse
karşı taraf ne yapacağı belli olmaz, mağdur olma para kazanacam diye.
videoyu alırım almasınada sahibinden benden tarafta durmicak mahkemeylede ben ugrasamam o yüzden boş geliyor video çekmek

sfky9842

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
663
İsim
SEFA KAYA
Top Bottom