Neler Yeni

Sahibinden Param Güvende Güvenilir mi ?

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
TC Kimlik numarası istiyor sıkıntı yaratmaz değil mi ?

Bu konularda aşırı detaycı ve takıntılı bir kişiliğe sahibim
Sıkıntı olmaz. Herhangi bir sorun çıkması durumunda her iki tarafı da korumak için kim olduğunu bilmeleri gerekiyor.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Sıkıntı olmaz. Herhangi bir sorun çıkması durumunda her iki tarafı da korumak için kim olduğunu bilmeleri gerekiyor.
Alıcıdan da alıyorlar mı kimlik numarasını ?

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Alıcıdan da alıyorlar mı kimlik numarasını ?
Tabi. Dolandırılma gibi durumlara karşın güvence altına almak için. Ben satıcı olarak da alıcı olarak da kullanıyorum aktif olarak. Sadece bir şey satarken çok değerli eşyaları satmıyorum ne olur ne olmaz diye. Onun dışında pek bir problem olmuyor zaten.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Tabi. Dolandırılma gibi durumlara karşın güvence altına almak için. Ben satıcı olarak da alıcı olarak da kullanıyorum aktif olarak. Sadece bir şey satarken çok değerli eşyaları satmıyorum ne olur ne olmaz diye. Onun dışında pek bir problem olmuyor zaten.
Babam girme diyor param güvende gibi sistemlere diyor açıkçası korkmuyor değilim

Peki ürüne kargoda zarar gelirse kim sorumlu oluyor

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Babam girme diyor param güvende gibi sistemlere diyor açıkçası korkmuyor değilim

Peki ürüne kargoda zarar gelirse kim sorumlu oluyor
Sen olursun. Kargoyu gönderirken paketlemesi senin sorumluluğunda. Karşı tarafın bir yükümlülüğü yok bu konuda. Sağlam gider karşı taraf zarar verirse orası ayrı tabi.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Sen olursun. Kargoyu gönderirken paketlemesi senin sorumluluğunda. Karşı tarafın bir yükümlülüğü yok bu konuda. Sağlam gider karşı taraf zarar verirse orası ayrı tabi.
Paketleme konusunda bir sorun olmaz patlayan poşetler 2-3 kat kartona sarar yollarım ama eğer buna rağmen bir şey olursa

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Sahibinden.com üzerinden Microsoft Türkiye Garantili Xbox Series S cihazımı satılığa çıkaracağım malum küçük bir şehirde yaşıyorum ve alıcı çıkmıyor o yüzden param güvende sistemi hakkında bilgi almak istiyorum.

Satıcıyı mağdur eden bir sistem mi ?

Ürüne kargo da zarar gelirse sorumlusu kim oluyor ?

Karşı taraf iade talep ettiğinde bana replika veya başka bir ürün gönderirse ne oluyor süreç nasıl işliyor ?

Eğer forumda Xbox Series S arayan varsa özelden konuşabiliriz
Önce Havale sonra kargo veya tanıdık yoluyla satmak daha güvenli olur.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,938
İsim
Hacı
Sahibinden.com üzerinden Microsoft Türkiye Garantili Xbox Series S cihazımı satılığa çıkaracağım malum küçük bir şehirde yaşıyorum ve alıcı çıkmıyor o yüzden param güvende sistemi hakkında bilgi almak istiyorum.

Satıcıyı mağdur eden bir sistem mi ?

Ürüne kargo da zarar gelirse sorumlusu kim oluyor ?

Karşı taraf iade talep ettiğinde bana replika veya başka bir ürün gönderirse ne oluyor süreç nasıl işliyor ?

Eğer forumda Xbox Series S arayan varsa özelden konuşabiliriz
Elbette güvenilir. En güvenli alışveriş yöntemi ama alıcı için 🤣

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Paketleme konusunda bir sorun olmaz patlayan poşetler 2-3 kat kartona sarar yollarım ama eğer buna rağmen bir şey olursa
Kolay kolay bir şey olmaz ya. Sıfırını alsan bile kendi kutusuna bir kat poşet sarıp gönderiyorlar. Ama dediğim gibi değerli bir şey gönderiyorsan karşı tarafın inisiyatifinde kalan bir durum. Biraz da olsa sorun olma ihtimaline karşın satıcıların daha çok kafası ağrıyor bu durumlarda. Ben bu yüzden yüksek bütçeli parçaları sadece elden satıyorum. Ya da ön ödemeli kargo.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,938
İsim
Hacı

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
İstanbulda falan doğsan daha çok söverdin (!)🤣
Ohaa! O kadar değil tabii Eskişehir veya en az 1 milyon nüfusu olan bir yer bile yeterdi yaşadığım yerde 2 adım atıyorsun şehir bitiyor

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,938
İsim
Hacı
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,518