Neler Yeni

Öneri SAHİBİNDEN PARAM GÜVENDE İLE DOLANDIRILIYORUM

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,254
İsim
Kadir
elden satış en temizi karşı taraf alıcıysa gelir test eder alır süreç tamamlanır ister nakit verir ister banka hesabına atar
param güvende gibi bir sistemin başarılı olması için ülkede ki ahlak adalet düzeninin gelişmiş olması gerekir
geçmiş olsun

Marginale

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
602
İsim
Muhammed emin efe
Sahibinden üzerinden bir anakart satışı yaptım.

Alıcı ******** anakartı aldı sonra iade başlatıp geriye boş kargo poşeti gönderdi.

Ben tüm aşamaları video çekerek göndermiştim.

Ama sahibinden tüm bu videoları görmesine rağmen, boş kargo poşetini görmesine rağmen, "sen suç duyurusu yap iadeyi tutanakla al biz adama parasını geri vericez sende mahkemelerde sürüneceksin" ile konuyu kapatmaya çalışmakta.

Ürün satış sözleşmesi 4.1.6'ıncı madde açık açık alıcının cayma hakkı olmamasına ve bana da wp mesajıyla keyfi iade ettiğini belirtmesine rağmen - bunları da sahibindene attım - sahibinden beni defalarca arayıp iade alıp tutanak tutmamı savcılığa gitmemi tavsiye ediyor!

4.1.6 "Alıcı", işbu sözleşme konusu ürünün satışının; "Satıcı"nın mesleki veya ticari amaçla hareket etmemesi nedeniyle 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun kapsamına girmediğini, dolayısıyla tüketici mevzuatındaki cayma hakkına sahip olmayacağını peşinen kabul ve taahhüt etmektedir.

Sadece bu madde üzerinden zaten her türlü video ile ürünü gönderdiğimi ispat etmeme rağmen, sahibinden maddeyi işletmiyor. Benim dolandırılmamı istiyor.

Ben gelen kargoyu iadeyi kabul etmiyorum şeklinden reddettim.

Sahibinden hakkında da suç duyurusu yapacağım. Dolandırıcıya kaptırdığım para umrumda değil. Nette zaten bu konuda çok konu dönüyor. Konuyu sosyal medyaya da taşıyacağım.

Ürün satmak isteyen herkesi de uyarıyorum. Sahibindene dolandırıcılar dadanmış durumda. Sakın tanımadığınız kimseye param güvende ilanıyla ürün satmayınız.
Bende videsou var demiştim adam 0 ürünümü alıp deneyip beğenmeyerek iade etti. Ama Sahibinden bana THH'ye başvurun biz bir şey yapamayız dedi. Ürün Türkiye'de satılmadığı halde gelmiş faturası ile THH'ye gidin diyor. O kadar umursamazlar ki anlatamam yani. Dümenden bir siste yapmışlar tamamen kafalarına göre. Ben video karşısında ürünümü açtım Allah'tan üründe sorun yoktu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
crazy
bi kez param güvendeyle klavye sattım, şansa alt tarafın fotosunu koymamışım çakal alıcıda bunun ayagının biri kırık diye para koparmaya çalışmıştı, ondan sonra hiç param güvende açmadım, işin kötü tarafı açmayınca ürün uzun süre satılmayabiliyor

Bthnsvc

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
716
İsim
Batu
Arkadaşlar ben param güvende ile satış yapıyorum. Şuana kadar hiç sorun yaşamadım. Ama ülke dolandırıcı kaynıyor. Uygulama sorumlulari pasif kalıyor. Dolap uygulaması ve sarı site şuan dolandırıcılar için bulunmaz nimet. Satıcı iseniz IBAN yoluyla, alıcı iseniz uygulama yoluyla alışveriş yapmaya özen gosterin.
Hocam bende ekran kartı alacağım eft sonrası kargo dendi satıcı güvenilir ama bu yollada alıcı mağdur olmuyor mu?

Kürşat Arslan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,442
İsim
Kürşat Arslan
İlgilendiği Kategoriler
İNDİRİM PAYLAŞIMLARI, MİNİNG, GAMİNG PC BİLEŞENLERİ
Hocam bende ekran kartı alacağım eft sonrası kargo dendi satıcı güvenilir ama bu yollada alıcı mağdur olmuyor mu?
Maalesef mağdur oluyor kardeşim haklısın. Kim güvenilir kim sahtekar belli değil maalesef.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,668
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Öncelikle geçmiş olsun hocam sırf bu yüzden ekran kartımı satmaktan vazgeçmiştim yükseltmeye niyetlendiğim zaman yazan adam ığdırdaydı ben lüleburgazdayım param güvende istedi ki bende bu olayları duyduğumdan yanaşmadım ve kartı satmaktan vazgeçtim ki kendim bi sorun yaşansa bile oturup uğraşırım onunla valorant hesabımı burdan satmışlığım var adam hesapla ilgili sorun yaşamıştı gidip geri alıp kendisine teslim etmiştim agnostik bi birey olarak o para nasıl boğazından geçecek bilmiyorum bunun ahlaki kısımları var vicdanım el vermez bi kere içim içimi yer öyle bişeyde
maalesef ülkecek şu kafayı dolandırıcılığa çalıştıracağımız kadar kendimizi geliştirmeye çalıştırsaydık dünya devi olurduk bu coğrafi konum ile

kırmızışarapp

80+ Silver
Bugün daha 2 tane ürünü kargoya verdim. Çok pahalı ürünlerde değil ama içime kurt düştü. Pahalı şeyleri param güvende ile satmıyorum genelde.

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Turhan Işık
Bugün daha 2 tane ürünü kargoya verdim. Çok pahalı ürünlerde değil ama içime kurt düştü. Pahalı şeyleri param güvende ile satmıyorum genelde.
Dostum ufak tutarlar için belki kullanılır. Yine referanslı arkadaşlara da kullandırılır. Öteki türlü çok sakat. Adam bana zaten wp den yazdı "iadeyi al benim para bana her türlü gelecek:)"

Eee bende ortalama günde 20 kişiyi param güvende ilanı ile satmaktan vazgeçirsem sahibinden sitesine ortalama 10 bin TL günlük kayıp yaşatırım. Bir ayda 200-300 bin TL kayıp garanti.

Kendileri kaşındı. Madem dolandırıcıdan tarafsınız bende sizi nasıl zarara sokuyorum görün bakalım.

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Turhan Işık
Sahibinden "işlem duraklatıldı" olarak güncellemiş.

Detaylı bilgi mail atıldı diyor ama bende öyle bir mail yok.

Dün akşam beni arayıp hala biz aracıyız yapabilecek bir şey yok bilgisi veriyor kapattım suratlarına.

Can...

80+ Platinum
Öncelikle geçmiş olsun hocam sırf bu yüzden ekran kartımı satmaktan vazgeçmiştim yükseltmeye niyetlendiğim zaman yazan adam ığdırdaydı ben lüleburgazdayım param güvende istedi ki bende bu olayları duyduğumdan yanaşmadım ve kartı satmaktan vazgeçtim ki kendim bi sorun yaşansa bile oturup uğraşırım onunla valorant hesabımı burdan satmışlığım var adam hesapla ilgili sorun yaşamıştı gidip geri alıp kendisine teslim etmiştim agnostik bi birey olarak o para nasıl boğazından geçecek bilmiyorum bunun ahlaki kısımları var vicdanım el vermez bi kere içim içimi yer öyle bişeyde
maalesef ülkecek şu kafayı dolandırıcılığa çalıştıracağımız kadar kendimizi geliştirmeye çalıştırsaydık dünya devi olurduk bu coğrafi konum ile
elden satış en temizi karşı taraf alıcıysa gelir test eder alır süreç tamamlanır ister nakit verir ister banka hesabına atar
param güvende gibi bir sistemin başarılı olması için ülkede ki ahlak adalet düzeninin gelişmiş olması gerekir
geçmiş olsun
hacı millet o kadar aciz ki 1 2 sene önce telefona klavye mouse takmak için dönüştürücü alacaktım bülütütlü 50 TL ye herife parayı attım aradım kaç kez açmadı wp den yazdım bakmadı bu kadar aciz bir millet olduk

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,254
İsim
Kadir
hacı millet o kadar aciz ki 1 2 sene önce telefona klavye mouse takmak için dönüştürücü alacaktım bülütütlü 50 TL ye herife parayı attım aradım kaç kez açmadı wp den yazdım bakmadı bu kadar aciz bir millet olduk
Dolandırıcılık meslek olmuş, fabrika da stok kalmadığı için firmadan malzeme aldık faturasından vergi levhasına her şey eksiksiz, adamlar malzemeyi göndermedi 9 ay parayı kurtarmak için uğraştım az buz para da değil savcılar sağolsun ilgilendi alçakların 80 e yakın dosyası varmış adamlar parayı alıyor 9 ay işletiyor geri gönderip şikayetten vazgeçtiriyor nakit lazım olunca kabul ettik ama savcılar sağolsun olaya el attı kamu davasına döndü ek olarak tek kaybımız o sürede kur artışı oldu

Nevfel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
188
İsim
Turhan Işık
Sürekli param güvende ilanlarına uyarı mesajı atıyorum. Baya ilan kaldırttım. Bundan sonra kafayı taktım bu çakallara. Satıcılarda teşekkür ediyorlar, kimisi bende yayacağım diye destek oluyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen herşeyi kayıtlı olan satıcıyı bile korumuyorsan bu nasıl "param güvende" ? Malım güvende değil param hiç değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,922
Üyeler
140,725
Son üye
Lusifelo
Top Bottom