Neler Yeni

Sahibinden satıcı Get nasıl çalışır?

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,308
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Bilgisayar satıyorum, kargo ile gönderim soruyor bi arkadaş. GeT kapalı açmıştım ilanı, get açık yaparsam dolandırılma gibi bir şey yaşar mıyım? Sistem karşıya gidince sahibindene bana kusurlu ulaştı vs diyip kırık şekilde geri gönderme olayı olur mu?

mkeskin0

80+
Dediğin gibi olaylar fazlaca yaşanıyor. Alıcıyı koruma odaklı bir sistem olduğu için hasar alma ihtimali olan ve çok pahalı parçaların param güvende ile gönderilmesini desteklemiyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: Ciri

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,308
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğin gibi olaylar fazlaca yaşanıyor. Alıcıyı koruma odaklı bir sistem olduğu için hasar alma ihtimali olan ve çok pahalı parçaların param güvende ile gönderilmesini desteklemiyorum.
Tamamdır hocam sağ olasın. Kargoyla gönderim yok diyorum.

fenerlimühendis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
418
İsim
Ahmet Hakan
Pahalı ürünlerde kesinlikle açmanı önermem. Tam olarak söylediğini bir sektör haline getirenler var. Adamın elinde aynı bileşenlerden bozuk bir parça var ve sendeki parça ile değiştirip aynen geri yolluyor. Bu arada senin sağlam parçaya konmuş oluyor. Sahibinden, dolap gibi platformlar doğrudan alıcıyı koruyor ve satıcıya mahkemeye ver diyor. Hukuki süreçte sağlam bileşenler gönderdiğini kanıtladın kanıtladın yoksa bir de mahkeme masrafları ekleniyor. Kaybedilen zaman da cabası.

• Beğen

byhorozkentli

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,310
İsim
Deniz Bey
Alıcının bulunduğu ilde arkadaşınız varsa ona gönderin onunla yüz yüze buluşup o şekilde alışveriş gerçekleşir

• Beğen

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,308
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pahalı ürünlerde kesinlikle açmanı önermem. Tam olarak söylediğini bir sektör haline getirenler var. Adamın elinde aynı bileşenlerden bozuk bir parça var ve sendeki parça ile değiştirip aynen geri yolluyor. Bu arada senin sağlam parçaya konmuş oluyor. Sahibinden, dolap gibi platformlar doğrudan alıcıyı koruyor ve satıcıya mahkemeye ver diyor. Hukuki süreçte sağlam bileşenler gönderdiğini kanıtladın kanıtladın yoksa bir de mahkeme masrafları ekleniyor. Kaybedilen zaman da cabası.
Alayının kör kuyulara atılması gerekiyor hocam. Hak yiyenden fazlasıyla cıkar umarım

Dahası  
Reaksiyon skoru
122
İsim
crazy
Alıcının bulunduğu ilde arkadaşınız varsa ona gönderin onunla yüz yüze buluşup o şekilde alışveriş gerçekleşir
o da güvenli değil, bu sefer arkadaşınızın adı neydi diyip kargonu onun adına almaya giderler, o şekilde dolandırılanlarda çok, karşı böyle bi teklifte bulunduysa kaç ordan

Top Bottom