Neler Yeni

Şampuanlanarak gusül alma

Saturn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
721
İsim
Satürn
hocam en sonunda gusül alıyorum derken pek anlamadım daha da açıklayabilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkürler. En kısa zamanda psikiyatriye gideceğim, yoksa bu hastalık bitecek gibi değil. (Bitmiyorda olabilir orasını tam bilmiyorum.) Dikkat dağınıklığı şuanda hayatımı çok olumsuz etkilemiyor ama seneye sınav senem o zaman kötü etkilerse onun içinde tedavi almam gerekebilir.
ilk işte özel bölgelere su 3 ağıza 3 burna sonra duş en son 3 sağ omuza 3 sol omuza

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,313
İsim
Oozdmrsm
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle konuya okb hastası olduğumu söyleyerek başlayayım. Normalde ben gusül abdestini ilk önce her yerimi sadece su ile yıkarım sonrasında şampuanlanırım. Bende okb olduğu için gusül alırken yok şu yerim ıslandı mı yok şu yerim kuru kaldı mı diye çok fazla takıntı oluyor. Normalden çok daha uzun sürüyor. Bir de bundan sonra şampuanlanınca bu seferde kafamdan şampuan arındı mı takıntısı oluşuyor. Burda da baya fazla bir zaman gidiyor. Ben bu ikisini aynı anda yapsam gusül abdestim kabul olur mu? Yani gusül abdesti alırken direk şampuanlanıp saçımı yıkasam olur mu?

Not: İnternette birkaç kaynakta şampuanın gusüle herhangi bir zararı yoktur yazıyor fakat birkaç yerde de böyle gusül alınmaz yazıyor.
En yakın camii ye gidip imama danışın hcm.

Top Bottom