Neler Yeni

Samsung A33 Sarj Sorunu

_efsane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Çakır
Merhabalar.
A33 modelini aldım.
Adaptör olarak Samsung 25W USB-C adaptörünü aldım vatan bilgisayardan.
Kutudan çıkan typce c - tpyce c ile kullanıyorum.
Telefonu genelde 20-30 civarlarında sarja takarım her neyse.

Dün telefonu sarja taktım ve süper hızlı sarj oluyor ibaresi çıkıyor dolmasına 65 dakika falan dedi.
Ama tam olarak 1 saat 44 dakikada %100 oldu bataryam çok yavaş sarj oluyor bunun sebebi nedir, telefon ayarlarında hızlı sarj özelliği açık olmasına rağmen

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Bende aynı telefonu kullanıyorum ya kablonu iyi takamamışsındır (bir kez başıma geldi adaptör kısmındaki kablonun type-c ucu tam oturmamış şarj oluyor gözüküyordu ama yavaş doluyordu) veya kullanmış olduğun adaptör, kabloda sorun olabilir. Bu arada telefon şarjdayken kullanıyorsan o zamanda belirtilen sürede şarj olmuyor.

_efsane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Çakır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonu alalı 5 gün oldu 4 defa sarja taktım her seferinde yavaş sarj oldu.
Kabloyu düzgün taktığıma eminim kontrol ettim bir çok kez.
Telefonu sarjda hiç kullanmıyorum.
1 saat 50 dakika 25w hızlı sarj ile çok fazla bir süre, realme 8 30w ile sarj ediyordum 60 dakikada fulleniyordu batarya.
Bunu iade etmek istiyorum A33'ü ama bir salaklık yapıp mağazadan aldım Samsung bayisinden iade etme şansım yok sanırım çok pişman oldum şuan.
Sözde bataryası 2 güne kadar dayanıyordu, hiç oyun oynamadığım halde sadece sosyal medyada 6-7 saat ekran süresi veriyor %20-30 parlaklık seviyelerinde

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
1 güne kadar dayanıyor derken ekran açık süresi olarak 7-8 saat veriyor diğer ekran kapalı süresiyle birlikte 1 günü çıkarıyor. Hızlı şarj olayına gelirsekte şarj aletinde sorun olabilir aynı model şarj aleti ve aynı telefonda super hızlı şarjda 1 saat 5 dakikaya doluyor benim telefon. Başka 25w şarj adaptörü varsa deneyebilirsin yoksa da amazondan prime ile 25w adaptör satın al dene baktın yine aynı şarj süresini veriyor o zaman iade edersin amazondan aldığın sarj aletini iade de sorun çıkarmıyor amazon.

_efsane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Çakır
1 güne kadar dayanıyor derken ekran açık süresi olarak 7-8 saat veriyor diğer ekran kapalı süresiyle birlikte 1 günü çıkarıyor. Hızlı şarj olayına gelirsekte şarj aletinde sorun olabilir aynı model şarj aleti ve aynı telefonda super hızlı şarjda 1 saat 5 dakikaya doluyor benim telefon. Başka 25w şarj adaptörü varsa deneyebilirsin yoksa da amazondan prime ile 25w adaptör satın al dene baktın yine aynı şarj süresini veriyor o zaman iade edersin amazondan aldığın sarj aletini iade de sorun çıkarmıyor amazon.
Ürün özelliklerinde yazmışlar ya her neyse o önemli değilde.
Redmi 9T orjinal sarj adaptörü ile denedim yine çok yavaş sarj oluyor. süper hızlı yazmıyor bu sarj aletinde hızlı sarj yazıyor ama yine çok yavaş oluyor. telefondamı sorun var acaba bu durumda.
Ben bunu iade etmek istiyorum mağazadan aldım ama öyle bir şansım varmı

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Ürün özelliklerinde yazmışlar ya her neyse o önemli değilde.
Redmi 9T orjinal sarj adaptörü ile denedim yine çok yavaş sarj oluyor. süper hızlı yazmıyor bu sarj aletinde hızlı sarj yazıyor ama yine çok yavaş oluyor. telefondamı sorun var acaba bu durumda.
Ben bunu iade etmek istiyorum mağazadan aldım ama öyle bir şansım varmı
İade etme hakkın yok mağazadan aldığın için ben telefonda sorun olduğunu düşünmüyorum redmi 9tnin şarj aleti kaç watt düşük wattli şarj aleti takınca süper hızlı şarj yazmaz. Hızlı şarj yazar o da zaten 1 saat 40 dk gibi sürede doldurur. Senin 25w kaliteli farklı bir adaptör ile denemen gerek.

KaganKK06

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,569
İsim
Kgn
Hocam siz 25w adaptör almışsınız ama telefonun yanında çıkan adaptör kaç watt.Bildiğim kadarıyla telefonun bir sınırı var örneğin 20w siz 25w taksanız bile o 20w ile olur.Ben 15w lık kendi orijinal adaptörünü kullanıyorum A32 de.Xiaominin 30w adaptörünü de 2-3 gün kullandım ve hep aynı sürede 2 saatte doldu 20-100 arası.Telefonda sıkıntı yok telefonun max çektiği watt 20 dir 15 tir

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Hocam siz 25w adaptör almışsınız ama telefonun yanında çıkan adaptör kaç watt.Bildiğim kadarıyla telefonun bir sınırı var örneğin 20w siz 25w taksanız bile o 20w ile olur.Ben 15w lık kendi orijinal adaptörünü kullanıyorum A32 de.Xiaominin 30w adaptörünü de 2-3 gün kullandım ve hep aynı sürede 2 saatte doldu 20-100 arası.Telefonda sıkıntı yok telefonun max çektiği watt 20 dir 15 tir
Artık samsungun yeni ürettiği telefonların kutusundan şarj adaptörü çıkmıyor sadece kablo çıkıyor. A33'te 25w şarj desteği var 25w kadar adaptorle şarj edebilir bende aynı telefonu aynı adaptörü kullanıyorum bence arkadaşın ya adaptör de sorun var ya kablosunda.

_efsane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Çakır
İade etme hakkın yok mağazadan aldığın için ben telefonda sorun olduğunu düşünmüyorum redmi 9tnin şarj aleti kaç watt düşük wattli şarj aleti takınca süper hızlı şarj yazmaz. Hızlı şarj yazar o da zaten 1 saat 40 dk gibi sürede doldurur. Senin 25w kaliteli farklı bir adaptör ile denemen gerek.
Bir daha hayatta mağazadan bir şey almam ya o kadar pişmanımki şunu aldığıma o kadar para verdim birde.
22.5W maks yazıyor üstünde o sarj aleti ilede 1 saat 50 dakikada falan oluyor sanırım.
1 Saat 40 dakikada dolduran Orjinal Samsung 25W sarj adaptörü ve kutudan çıkan sarj kablosu ile o süreyi alıyorum gerçekten çok yavaş sarj oluyor yani.
Şöyle şöyliyim %22 sarj seviyesinden %57sarj seviyene 50 dakikada geldi hiç.
0'dan 100'e 1 saat 15 dakika diyor normalde A33 modeli 25w sarj aleti ile.
Şuan ne yapacağım bilmiyorum, eğer adaptörde veya kabloda sıkıntı yoksa telefonu ayıplı mal olarak iade edebiliyormuyum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam telefonun 25w hızlı sarj desteği var orjinal 25w samsung sarj aleti ile sarj ediyorum çok yavaş oluyor 1 saat 40-50 dakikada %20'den %100e bu süre birded 0 olsa sanırım 2 buçuk saat sürecek herhalde

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Bir daha hayatta mağazadan bir şey almam ya o kadar pişmanımki şunu aldığıma o kadar para verdim birde.
22.5W maks yazıyor üstünde o sarj aleti ilede 1 saat 50 dakikada falan oluyor sanırım.
1 Saat 40 dakikada dolduran Orjinal Samsung 25W sarj adaptörü ve kutudan çıkan sarj kablosu ile o süreyi alıyorum gerçekten çok yavaş sarj oluyor yani.
22.5 ile super hızlı sarj yazmaz. Bence amazondan 25w al sarj aleti olmazsa iade talebi açar iade edersin. Servis hakkında bilgi vereyim. En yakın samsung yetkili servisine git telefonu kutusuyla faturasiyla götür ve aldığın adaptörü de götür durumu anlat. Değişim istediğini belirt ve hızlı servisten yararlanmak istediğini belirt samsung İstanbul'daki servislerde hızlı servis olayı var. 1 saat içinde ürünü inceleyip teslim ediyorlar. Diğer şehirleri bilmiyorum. Onlara verince form vs tutacaklar sana form verecekler. O gün içerisinde sonuçlanır muhtemelen eğer telefonda bahsettiğin gibi bir sorun varsa o gün sonuçlanmaz. Seni sla/dap servis raporu için bekletirler. O raporda 3-4 gün sürüyor. Samsung telefonlarda ilk 1 aylık ürünlerde direkt değişim yapıyor. 1 ay dolmadan gidersen telefonda dediğin sorun varsa degişim yapılır aksi takdirde tamir edilir. Daha önce m52 model telefonun ekran sorunu için sla raporu aldım 20 günlük telefondu değişim yapıldı. Ama ben tekrar söylüyorum 25w kaliteli bir adaptorle dene ben telefonda sorun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü telefon belirli testlerden geçip satışa sunuluyor sarj olayını atlamış olamazlar.

_efsane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Çakır
Hocam onu anladım onu süreyi örnek göstermek için söyledim zaten sizlere.
Hocam şuan alamam onu başka bir şekilde test edemezmiyim.
Denizlide oturuyorum sanırım samsung servisi yok burada samsung sayfasına girdim İstanbul/ataşehir şubesine Ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında servis süremiz ortalama 3 (üç) iş günüdür. diyor buraya göndersem olurmu değişim istediğimi belirtip.
Tamir edilmesini kesinlikle istemem.

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Hocam onu anladım onu süreyi örnek göstermek için söyledim zaten sizlere.
Hocam şuan alamam onu başka bir şekilde test edemezmiyim.
Denizlide oturuyorum sanırım samsung servisi yok burada samsung sayfasına girdim İstanbul/ataşehir şubesine Ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında servis süremiz ortalama 3 (üç) iş günüdür. diyor buraya göndersem olurmu değişim istediğimi belirtip.
Tamir edilmesini kesinlikle istemem.
25watt adaptor ve kablo haricinde test edemezsin. Yakınlarında samsung 25w adaptör kullanan varsa ondan alabilirsin. Bence en kısa zamanda bir şekilde 25watt adaptör ve kablo bulup bir yerde test et. Telefonculardan rica etsen bakabilirler belki. Sorunun telefondan kaynaklı olduğuna emin olduktan sonra samsung ile iletişime geçip değişim istediğini vs yaz kargola yapacak başka birsey yok.

_efsane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Ahmet Çakır
25watt adaptor ve kablo haricinde test edemezsin. Yakınlarında samsung 25w adaptör kullanan varsa ondan alabilirsin. Bence en kısa zamanda bir şekilde 25watt adaptör ve kablo bulup bir yerde test et. Telefonculardan rica etsen bakabilirler belki. Sorunun telefondan kaynaklı olduğuna emin olduktan sonra samsung ile iletişime geçip değişim istediğini vs yaz kargola yapacak başka birsey yok.
Hocam sizin cihaz 0-100'e ne kadar sürede doluyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam sizin cihaz 0-100'e ne kadar sürede doluyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,940
Üyeler
141,910
Son üye
mustafa_bag
Top Bottom