Neler Yeni

Yardım Samsung J7 Prime Gold Yazılım Sorunu

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
Merhaba dostlar, bilgisayar sektörüne hakimim ancak telefon sektöründe kendimi yeni yeni geliştiriyorum. Babama ait başlıktaki telefonun 16GB modeli mevcut.
Soruna geleyim, telefon sürekli uyarılar veriyor: Fotoğraflar durduruldu, Facebook çalışmayı durdu, Google Play Store çalışmayı durdurdu, Yeterli depolama alanı mevcut değil gibi.
Telefonda sürekli yer açmama rağmen sürekli depolama alanı mevcut değil uyarısı geliyor ve gitmiyor.
Pil sorunu da mevcut, sürekli düzenli şarj edilip kullanıldı. Ancak bazen %20 deyken birden %5-10 a düşüyor, bazen geri yükseliyor durduk yere :D
Bataryanın ömrü dolmuş olabilir ama genelde günde 7 saatten fazla götürüyor telefon. Eğer batarya değişmesi gerekirse https://www.deji.com.tr/samsung-galaxy-j7-prime-batarya-mucize-batarya-deji linkteki ürünü buldum alınabilir mi?

Şimdi bu sorunların çözümünü nasıl sağlarız? Benim aklıma ROM atmak geldi. Daha önce ROM attım fakat Samsung cihaza atmadım. ROM atmak bu sorunların bir çoğunu ortadan kaldırabilir mi?

rota1

80+
Temiz stok rom yüklemeniz bu sorunları ortadan büyük oranda kaldıracaktır. Rehberimde nasıl yüklendiğini anlattım oraya bakın.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Temiz stok rom yüklemeniz bu sorunları ortadan büyük oranda kaldıracaktır. Rehberimde nasıl yüklendiğini anlattım oraya bakın.
Batarya hakkında düşüncen nedir hocam? Babam sürekli şikayet ediyor kaç yıldır aynı telefonu kullanıyor. İmkanım olsa jest yapıp yeni telefon alacağım ama olmuyor malesef.

rota1

80+
Deji güzeldir ancak Woyax markası da güzel. Zaten J7 Prime pil ömrü hala çok iyi bir cihaz. Ekran sökülmeden pil değişimi yapılmıyor. Güzel bir ustaya vermeniz lazım.

OrkunJJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,705
İsim
Orkun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Deji güzeldir ancak Woyax markası da güzel. Zaten J7 Prime pil ömrü hala çok iyi bir cihaz. Ekran sökülmeden pil değişimi yapılmıyor. Güzel bir ustaya vermeniz lazım.
Rom atayım belki o sorun da ortadan kalkar. Neticede üzerinden 5 yıl geçmiş cihaz. Belki yazılımdan kaynaklanan bir sorundur. Teşekkürler.

Top Bottom