Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Samsung Oddesey G4 5.461₺ (HOSGELDIN10 kodu ile)

KRazor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
34
İsim
Razor
Bu monitör 1 ms GTG, bir de başka monitörlerde 1 ms MPRT var hangisi daha iyi oluyor bunların?

Dahası  
Reaksiyon skoru
154
İsim
crazy
Ben aldım memnun kalmadım ya iade ettim görüntü kalitesi LENOVO göre çok kötü bütün ayarları yaptığım halde fps oyuncusu olduğum için 240hz hissettirmedi soldaki LENOVO sağdaki Samsung
samsung candır, soldaki digital vibrance basılmış gibi renk veriyor, yanlış

Plenks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Berat K.
Alanlara geçmiş olsun beş para etmez monitör. ( ben sıfır aldım hasarlı geldi Samsung’a göre hasar yok) 1 aydan fazla garantide kaldı birde
Hocam kargodan geldiğinde kontrol edip tutanak tutturmadınız mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu monitör 1 ms GTG, bir de başka monitörlerde 1 ms MPRT var hangisi daha iyi oluyor bunların?

Aslında ikisi de temelde ölçü birimidir. Fakat GTG ve MPRT aynı şeyler değildir. Ancak parlaklığı etkileyen faktörler oluşur. Tavsiyemiz MPRT değil, GTG monitörlerdir.

GTG Nedir?

Açılımı Grey to Grey (Griden griye)'dir. Monitörlerdeki tepkime süresini arttırmak amacı ile yıllardır kullanılır. 1MS monitör kullanıyorsanız, 1 milisaniye içerisinde monitörün renkler arasında geçişlerini yansıtıp size göstermesi ile temsil edilir.

MPRT Nedir?

MPRT (Moving Picture Response Time) "Hareketli resim tepkime süresi" ise IPS ve VA panellerde kullanılan tepkime süresini ölçme birimi olarak kabul edilir. Monitörü kullanırken ekrana yansıyan resimlerin göründüğü süreyi temsil eder.

Monitör satın alırken yanında 1 MS MPRT yazıyorsa, o aslında gerçekte 1 MS değil, 4-5MS GTG sahiptir. Pazarlarken 5MS yazıp aynı fiyata satamayacakları için, 1 MS MPRT durumu sonradan çıkmıştır.

NOT: Yazmaya üşendiğim için başka bir forum'dan ALINTIDIR. Arkadaş güzelce açıklamış.

Son düzenleme:

DR. BİYOLOJİ

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,489
İsim
kilan embappe
hocam bende kullaniyorum ama renkleri cidden hosuma gitmedi nasil ayar cekiyorsun yada ayarlarini atma sansin var mi
Hocam alttaki tuş menusünden hoşuna giden reng paletini oluşturabilirsin.

The GodFather

80+ Silver
Hocam kargodan geldiğinde kontrol edip tutanak tutturmadınız mı?

Aslında ikisi de temelde ölçü birimidir. Fakat GTG ve MPRT aynı şeyler değildir. Ancak parlaklığı etkileyen faktörler oluşur. Tavsiyemiz MPRT değil, GTG monitörlerdir.

GTG Nedir?

Açılımı Grey to Grey (Griden griye)'dir. Monitörlerdeki tepkime süresini arttırmak amacı ile yıllardır kullanılır. 1MS monitör kullanıyorsanız, 1 milisaniye içerisinde monitörün renkler arasında geçişlerini yansıtıp size göstermesi ile temsil edilir.

MPRT Nedir?

MPRT (Moving Picture Response Time) "Hareketli resim tepkime süresi" ise IPS ve VA panellerde kullanılan tepkime süresini ölçme birimi olarak kabul edilir. Monitörü kullanırken ekrana yansıyan resimlerin göründüğü süreyi temsil eder.

Monitör satın alırken yanında 1 MS MPRT yazıyorsa, o aslında gerçekte 1 MS değil, 4-5MS GTG sahiptir. Pazarlarken 5MS yazıp aynı fiyata satamayacakları için, 1 MS MPRT durumu sonradan çıkmıştır.

NOT: Yazmaya üşendiğim için başka bir forum'dan ALINTIDIR. Arkadaş güzelce açıklamış.
Kutusunda hasar yok dost. Neye tutanak tutturabilirdim iç ekran hasarlı ekranda leke var

D3ATHLY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
752
İsim
Y K
6-7 aydır kullanıyorum gayet güzel cihaz renkleri, tepkime süresi vs.

Alanlara geçmiş olsun beş para etmez monitör. ( ben sıfır aldım hasarlı geldi Samsung’a göre hasar yok) 1 aydan fazla garantide kaldı birde

hasarlı geldiyse ayrı konu da, beş para etmemesi nedir? Hasarlıyı değiştirirsin olur biter. Diyelim ki bugatti aldık tırdan kapımıza kadar getirdiler, hasarlı geldi diye çöp mü diyelim?

The GodFather

80+ Silver
6-7 aydır kullanıyorum gayet güzel cihaz renkleri, tepkime süresi vs.

hasarlı geldiyse ayrı konu da, beş para etmemesi nedir? Hasarlıyı değiştirirsin olur biter. Diyelim ki bugatti aldık tırdan kapımıza kadar getirdiler, hasarlı geldi diye çöp mü diyelim?
samsunga gönderdim onlara göre hasar yokmuş. yani bu demek oluyor ki müşteriyi önemsemiyorlar ayıplı malı onarmıyorlar veya değiştirmiyorlar. ben bu monitörü 1 ay garantide bekledim tamir süresini de aştı. bilgisayar üzerinden çalışan birisiyim , işlerim 1 ay aksadı ha geldi ha gelecek diye beklerken en sonunda dayanamadım yeni monitör aldım. hem aldığım monitörün ekranı bozuk hem de beni yeni monitör almak zorunda bıraktılar.
üstelik garanti süresi içinde 5-6 defa samsungu aradım monitör hakkında herhangi bir bilgi vermediler.
1724446881052.jpeg

Soldaki odyysey g4 sağdaki monster aryound a32 v2

Spoit

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
Muhammed
samsunga gönderdim onlara göre hasar yokmuş. yani bu demek oluyor ki müşteriyi önemsemiyorlar ayıplı malı onarmıyorlar veya değiştirmiyorlar. ben bu monitörü 1 ay garantide bekledim tamir süresini de aştı. bilgisayar üzerinden çalışan birisiyim , işlerim 1 ay aksadı ha geldi ha gelecek diye beklerken en sonunda dayanamadım yeni monitör aldım. hem aldığım monitörün ekranı bozuk hem de beni yeni monitör almak zorunda bıraktılar.
üstelik garanti süresi içinde 5-6 defa samsungu aradım monitör hakkında herhangi bir bilgi vermediler.
Alıntıyı görüntüle
Soldaki odyysey g4 sağdaki monster aryound a32 v2
monster aryound a32 v2
memnun musun görüntü vs nasıl panel nedir

The GodFather

80+ Silver
monster aryound a32 v2
memnun musun görüntü vs nasıl panel nedir
Memnunum önceden 1.1 olanı vardı satmıştım zamanında şimdi v2sini aldım görüntü gayet net ve başarılı. Curved olduğu için va panel ama renkler canlı

panher

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Samet
Bende Aldım 5.461₺ Ödedim💥 Vade Farksız 4 Ay Taksitle Çok Kaliteli Monitör Piyasadan Kat Kat Fiyat Performans✨
Kargolanmış Samsung Göz Sağlığı Ve Ekran Kalitesinde En Bilindik Kaliteli Üreticidir.🔥

Sabah saat 10 civarlarında indirime düştüğü zaman, ilk yüksek ihtimalle ben aldım. Uzun zamandır bu monitoru takip ediyorum, taksit vade farksız olması çok makul. Hele ki Samsung kendi resmi sitesi. Bakalım bugün kargoya verildi, deneyip göreceğiz.
bende aldim kovalıyordum

Plenks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Berat K.
Bende Aldım 5.461₺ Ödedim💥 Vade Farksız 4 Ay Taksitle Çok Kaliteli Monitör Piyasadan Kat Kat Fiyat Performans✨
Kargolanmış Samsung Göz Sağlığı Ve Ekran Kalitesinde En Bilindik Kaliteli Üreticidir.🔥

bende aldim kovalıyordum
Hayırlı olsun hocam. Ben aceleyle kodu kullanmadan aldım ama olsun gelince deneyip göreceğiz.

Top Bottom