Neler Yeni

Samsung Odyssey G4 25İnc 240 Hz Soru işaretleri

Ryulancex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak bora
Öncelikle Merhabalar Forumda Yeniyim.
Konunun özetine geçicek olursak bu son dönemdeki monitör mevzuları bir hayli kafamı bulandırdı ya türkçem zayıf ya algım bozuk kafam bunaldı iyice.
Sorularıma geçecek olursak başlıkta belirttiğim monitöre sahibim ve ağırlıklı FPS oyunları oynamaktayım Cs2 Battlefield 2042 vs.
Bu gecikme mevzularından dolayı G-sync haliyle kapalı durumda oynuyorum oyunları gelelim asıl meseleye.
Bu monitör samsung sitesinde söyle bir yazı yazmış:
Sahnelere hız katın. 240 Hz yenileme hızı sayesinde gecikmeleri önleyerek ultra akıcı aksiyonlarla keyifli bir oyun deneyimi sunar. 1 ms tepki süresinin (GtG) yanı sıra bulanıklık olmayan karelerde düşmanlarınızı görür görmez atak yapın.
Devamındada;
*"1 ms", ortalama yanıt süresi aralığı olan bir milisaniye anlamına gelir. 1,00 ms ila 1,99 ms arasındaki yanıt süresi tam sayıya yuvarlanmıştır.** Dahili test koşulları altında ölçülen GtG'ye dayanmaktadır. Sonuçlar içeriğe ve monitör ayarlarına göre değişiklik gösterebilir ('Extreme mode' ayarı gerekir).*** GtG (Gray to Gray), bir monitör pikselinin bir gri değerden diğerine değişmesi için geçen süreyi ölçer.

Şimdi bu extreme mode ayarı gerekir dediği kısımda takıldım kaldım monitörün response time olayından bahsediyor anladığım kadarıyla ordada Standard : Faster : Extreme : Extreme MBR Seneçekleri mevcut. Benim derdim ghosting olmadan en düşük tepki süresini bu monitörde nasıl yakalayabilirim. Hepsini tek tek denedim. Extreme MBR denediğimde ekran rengi biraz kısıldı ama sanki bu seferde adamları secmekte netliktemi sorun yaşıyorum gözlerdemi sorun var. iyice kafam yandı. Abdullah kardeşimdende uzun zamandır bu monitörün incelemesini testini bekliyordum ancak gelmedi. Bana söyleyin ha dostlar bu monitörde en akıcı en düşük gecikme değeri ayarını nasıl yapmalıyım. Uzun oldu hakkınızı helal edin iyi forumlar gece 4:00 düşünün okadar kafayı bozdum :D

Top Bottom