Neler Yeni

Yardım Sapphire pulse rx570 8gb orijinal bios kuramıyorum

onur2001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Onur Bal
Merhabalar 2. elden daha içi açılmamış Sapphire pulse rx570 8gb aldım sanırım miningte kullanılmış. Mining olması sorun değil fakat karta bios atılmış ve furmarkta en fazla 90w kullanıyorken oyunlarda 65w yi geçmiyor. Ayrıca Dvi ve display portlarıda görüntü vermiyor ve kartın normal core clock değeri 1284 iken 1244 gözüküyor stock olarak. Techpoweruptan bir çok bios sürümünü denedim ve hiç biri olmadı sonra sapphire ticket atarak kartın orijinal biosunu istedim ve gönderdiler ama bir türlü şu hatayı aşamıyorum: SSID mismatched Error: 0FL01
Cmd'den denedim olmadı atiflash'ın uygulaması ile de olmadı. Amd yazılımından BIOS Parça Numarasını(113-D00035-S02) aratınca Pulse Mini Itx
biosu çıkıyor.
Gpu-z'den de Look up dedikten sonra Rx570'in 4gb'lık versiyonu çıkıyor. Advanced sekmesine gelip AMD BIOS seçtikten sonra en altta çıkan memory support kısmında 2 adet bellek gözüküyor. Birisi 8gb hynix bellek diğeri 8gb micron bellek. Ekran görüntülerini aşağıya koydum. Orijinal biosu kurmamda yardım ederseniz çok memnun olurum. Birde anlamadığım bir kısım var. Neden memory support kısmında hem hynix hemde micron bellek gözüküyor? Bu vram tamiri mi yapılmış demek oluyor yoksa biosu değiştirdikleri için mi?
Ekran görüntüsü 2023-01-09 134610.pngaer.pnggpu-z.pnggpu-z-advanced.png

En İyi Cevap
3
Ustam mining bi kart geçmişti elime, driver kabul etmiyordu hiç bir şekilde. Bir yazılım ile atmayı başarmıştı ama hangi yazılım hatırlamıyorum bulursam yazacağım.

onur2001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Onur Bal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ustam mining bi kart geçmişti elime, driver kabul etmiyordu hiç bir şekilde. Bir yazılım ile atmayı başarmıştı ama hangi yazılım hatırlamıyorum bulursam yazacağım.
kurmaktan yana sorun yok. benim istediğim orijinal biosu yüklemek onu başaramadım. oyundan yana sıkıntı yok gayet rahat oynatıyor oyunları ama gereğinden fazla ısınıyor ve watt kullanımı düşük.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,113
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Şuan bios bu olması lazım sizdeki.

Pulse bios için flash konutuna -f ekleyin.

onur2001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Onur Bal

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,113
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Öyle gözüküyor. -f olarakta denedim onlarca kez olmuyor.
Şu yöntemi denedin mi?:

CMD' yi yöneticisi açıyosun cd yazıyosun
Sonra cd amd yazıyosun
Sonra cd atiflash yazıyosun
Sonra---> amdvbflashWin.exe -f -p 0 bios.rom (bios.rom yerine rom' un ismi neyse o ama rom dosyasının ismini de bios.rom yapabilirsin)

onur2001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Onur Bal
Şu yöntemi denedin mi?:

CMD' yi yöneticisi açıyosun cd yazıyosun
Sonra cd amd yazıyosun
Sonra cd atiflash yazıyosun
Sonra---> amdvbflashWin.exe -f -p 0 bios.rom (bios.rom yerine rom' un ismi neyse o ama rom dosyasının ismini de bios.rom yapabilirsin)
denedim dostum

onur2001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Onur Bal

onur2001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Onur Bal
Şu sürümü de dener misin yazdıgım taktikle:
bu sürümü daha önce denemiştim dediğiniz yöntemle ama sapphire in gönderdiği bios ile denememiştim. Deneyip sonucu size söyleyecem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şu sürümü de dener misin yazdıgım taktikle:
Oldu hocam. Çok sağolun. Bir çok kez bu yöntemle olsun farklı yöntemlerle olsun denemiştim ama olmamıştı ama şimdi hemen oldu. Kart Furmarkta 135w kullanıyor olması gerektiği gibi fakat 83 dereceyi de gördü :D bir thermal bakım yapmak lazım. Konusu da açılmışken thermal pad önerebilecek misin ne kadar ucuz söylersen o kadar iyi.

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,113
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
bu sürümü daha önce denemiştim dediğiniz yöntemle ama sapphire in gönderdiği bios ile denememiştim. Deneyip sonucu size söyleyecem.

Oldu hocam. Çok sağolun. Bir çok kez bu yöntemle olsun farklı yöntemlerle olsun denemiştim ama olmamıştı ama şimdi hemen oldu. Kart Furmarkta 135w kullanıyor olması gerektiği gibi fakat 83 dereceyi de gördü :D bir thermal bakım yapmak lazım. Konusu da açılmışken thermal pad önerebilecek misin ne kadar ucuz söylersen o kadar iyi.
Bir bakacağım oyundan sonra

1673276171175.png

Son düzenleme:

onur2001

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Onur Bal
Bir bakacağım oyundan sonra

Alıntıyı görüntüle

biraz daha uygun fiyata önerebileceğin bişey yok mu?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,978
Üyeler
149,807
Son üye
TRKY10
Top Bottom