Neler Yeni

Sapphire RX 5700 XT Nitro+ coil whine

emiliano

80+ Bronze
Selam. Birkaç ay önce Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartı satın aldım. Başlarda bir problem yoktu ancak şu sıralar kart boştayken bile küçük bir coil whine yapmaya başladı. Bu neden bir anda olmaya başladı? Güç kaynağımda yeterli. Bunun sisteme bir zararı var mıdır?

Sistem:
Ryzen 3 3100.
16 GB 3200MHz.
Sapphire RX 5700 XT Nitro+
512 M.2 SSD.
Xigmatek 600W 80+ PSU.

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Selam. Birkaç ay önce Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartı satın aldım. Başlarda bir problem yoktu ancak şu sıralar kart boştayken bile küçük bir coil whine yapmaya başladı. Bu neden bir anda olmaya başladı? Güç kaynağımda yeterli. Bunun sisteme bir zararı var mıdır?

Sistem:
Ryzen 3 3100.
16 GB 3200MHz.
Sapphire RX 5700 XT Nitro+
512 M.2 SSD.
Xigmatek 600W 80+ PSU.
Yoktur zararı kankam. Garantisi var ise gönder bence. O da işe yaramaz ise görmezden gelmeye çalış kankam, çözümleri cidden zor ve gereksiz bence.

emiliano

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yoktur zararı kankam. Garantisi var ise gönder bence. O da işe yaramaz ise görmezden gelmeye çalış kankam, çözümleri cidden zor ve gereksiz bence.
Garantisi yok bitti bir süre önce 2.el olarak almıştım ama aldığımda kart tertemizdi bir zat kendim test ettim performans olarakta iyi kart sadece şu CW canımı sıktı biraz o kadar içimi rahatlatmak için sormak istedim

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Garantisi yok bitti bir süre önce 2.el olarak almıştım ama aldığımda kart tertemizdi bir zat kendim test ettim performans olarakta iyi kart sadece şu CW canımı sıktı biraz o kadar içimi rahatlatmak için sormak istedim
Yoktur kankam zararı, takma kafana. Kulaklık kullan ama mutlaka. Bir de yatmadan önce kapat bilgisayarı.

emiliano

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yoktur kankam zararı, takma kafana. Kulaklık kullan ama mutlaka. Bir de yatmadan önce kapat bilgisayarı.
uzun zamandır bilgisayar geceleri açık duruyor sabahları kapatıyorum akşam 6 gibi geri açıyorum o sebebten olma ihtimali varmı kanka?

Dodo93

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Doğan gelişigüzel
cw kronik herkesde var ya boşver takma 6700xt msi mech aldım 2. el var arkadaş 3060ti gainward aldı var diğer 3070 3080 vs vs hepsı farklı model marka vs gpu yıne var 6500xt aldım sıfır xfx marka vardı takmayın kulaklık takın devam garanti vs uğraşmayın boşuna
Mesaj otomatik birleştirildi:

zararı yok sadece ses işte

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
549
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
uzun zamandır bilgisayar geceleri açık duruyor sabahları kapatıyorum akşam 6 gibi geri açıyorum o sebebten olma ihtimali varmı kanka?
Teknik olarak evet, ama bu tatilde ölen birine tatile gittiği için öldü denmesi gibi bir şey. Sounç olarak ekran kartının içerisindeki transiör mü ney işte ufaktan yaşlanmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olmaması gereken bir şey.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,833
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom